Главная RSS Контакты
Издательство МОРИОН Компендиум OnLine Украинский Медицинский Часопис Фармэнциклопедия Геоаптека

Содержание номера

№ 45 (416) 24 ноября 2003 г.

В архив

Переможці лотереї від компанії «Артур-К»
Переможці лотереї від компанії «Артур-К» Дистриб'юторська компанія "Артур-К" відзначила цього року своє 9-річчя, з нагоди якого провела безпрограшну лотерею.
Всім, хто знайомився зі стендом компанії "Артур-К" на виставці "Охорона здоров'я-2003", було запропоновано взяти участь у розіграші призів. Кожна фірма, аптечна мережа чи окрема аптека, що зробили за 1-15 листопада 2003 р. не менше трьох закупівель продукції у компанії "Артур-К", мали заповнити анкети. Визначали призерів з залученням незалежного експерта в особі комерційного директора ЗАТ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" Євгена Сови.
#416 (45) 24.11.2003
Антибактеріальна терапія респіраторних інфекцій. Основні принципи
Антибактеріальна терапія респіраторних інфекцій. Основні принципи Раціональна антибактеріальна терапія таких поширених захворювань органів дихання, як пневмонія та хронічний бронхіт у період загострення, - актуальна проблема сучасної пульмонології.
Під час роботи VIII Української школи з антибіотикотерапії, що проходила в Києві 14 листопада 2003 р., особливу увагу її учасників привернула доповідь начальника клініки пульмонології Головного військового клінічного госпіталю МО України, кандидата медичних наук Сергія Сімонова, в якій було висвітлено сучасні принципи антибіотикотерапії інфекцій нижніх дихальних шляхів, - негоспітальної (позалікарняної) пневмонії та хронічного бронхіту в дорослих, і обгрунтований вибір певних антибактеріальних препаратів для лікування цих захворювань.
Макроліди активні по відношенню до більшості основних збудників негоспітальної пневмонії та при загостренні хронічного бронхіту. Cеред макролідів вигідно вирізняється препарат СУМАМЕД (азитроміцин) виробництва компанії "Пліва" (Хорватія). Він є першим представником нової групи макролідних антибіотиків - азалідів, має широкий спектр антимікробної дії: активний по відношенню до низки грампозитивних, грамнегативних, атипових та деяких анаеробних мікроорганізмів.
#416 (45) 24.11.2003
«Індар»: сьогодення і перспективи вітчизняної діабетології
«Індар»: сьогодення і перспективи вітчизняної діабетології 14 листопада поточного року з нагоди Всесвітнього дня діабету в Києві відбулася науково-практична конференція "Сучасні методи профілактики та лікування цукрового діабету". Організаторами конференції виступили ЗАТ "Індар", АМН України, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України. У роботі конференції взяли участь провідні українські вчені-ендокринологи, нефрологи, фармакологи з різних регіонів нашої держави, відповідальні працівники МОЗ України, обласні спеціалісти, працівники профільних кафедр та студенти вищих медичних закладів, академій післядипломної освіти лікарів.
Учасники конференції дали високу оцінку участі ЗАТ "Індар" у розвитку системи надання допомоги хворим на цукровий діабет. Завдяки державній підтримці та плідній праці вітчизняного виробника препаратів інсуліну хворі на цукровий діабет в Україні мають можливість безкоштовно отримувати сучасні високоякісні препарати інсуліну різних лікарських форм.
#416 (45) 24.11.2003
В Европе расширены показания к применению препарата СЕРОКВЕЛЬ
Препарат Сероквель (кветиапин) производства компании "Астра Зенека" (Великобритания), используемый для лечения шизофрении, успешно прошел процедуру взаимного признания (Mutual Recognition Procedure, MRP). В ней принимали участие 14 европейских стран. Утверждено дополнительное показание к применению препарата для лечения маниакальных эпизодов при биполярных психических расстройствах.
#416 (45) 24.11.2003
Казахский фармрынок демонстрирует рост
В первой половине 2003 г. объем фармацевтического рынка Казахстана увеличился на 26,3% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года и составил 111,3 млн дол. США. По данным газеты "Казахстанский Фармацевтический Вестник", объемы продаж препаратов зарубежного и местного производства возросли на 27,5 и 16,5% и составили 99,1 и 12,7 млн дол. США соответственно. Доля препаратов местного производства на рынке (по стоимости) составляет около 12%.
#416 (45) 24.11.2003
Результати діяльності компанії «Авентіс» у ІІІ кварталі та за 9  місяців 2003  року
За 9 міс 2003 р. сума загального обсягу продажу компанії "Авентіс" склала 13,13 млрд євро. Результати, наведені в узагальнюючому звіті компанії, свідчать про зростання обсягу продажу та отриманого прибутку від фармацевтичного бізнесу, який є пріоритетним напрямком її діяльності та включає виробництво рецептурних препаратів і вакцин для застосування у людини, а також препаратів для застосування у ветеринарії.
Досягнення високого обсягу продажу стало можливим завдяки 6 лікарським препаратам - стратегічним брендам компанії "Авентіс": антитромботичного препарату Клексан (еноксапарин натрій), препарату Таксотер (доцетаксел), що застосовується для хіміотерапії, інгібітора АПФ Делікс/Трітаце (раміприл), Лантусу (інсулін гларгін) - для застосування у хворих на цукровий діабет, препарату класу кетолідів Кетек (телітроміцин) для лікування інфекцій дихальних шляхів, Актонелу (ризедронат) для профілактики та лікування остеопорозу.
#416 (45) 24.11.2003
Раціональна антибіотикотерапія грампозитивних інфекцій
Раціональна антибіотикотерапія грампозитивних інфекцій Боротьба з інфекціями продовжує залишатися одним із пріоритетних завдань у галузі охорони здоров'я в усьому світі, і антибактеріальні препарати, які на сьогодні складають одну з найбільш чисельних груп лікарських засобів, посідають провідні позиції у цій боротьбі.
14 листопада поточного року в Будинку профспілок у Києві відбулася VIII Українська школа з антибіотикотерапії "Сучасні принципи антибактеріальної терапії інфекцій, які зумовлені грампозитивними збудниками". У роботі Школи взяли участь провідні українські науковці, а також відомий фахівець у галузі антибактеріальної терапії, професор Вольфганг Гранінгер (Австрія). Поява на фармацевтичному ринку України нових високоефективних антибактеріальних препаратів для лікування тяжких грампозитивних інфекцій викликає неабиякий інтерес з боку науковців та клініцистів. Одним із таких ЛЗ є новий потужний глікопептидний антибактеріальний засіб з бактерицидним механізмом дії ТАРГОЦИД (тейкопланін) виробництва компанії "Авентіс Фарма". У багатьох виступах йшлося про застосування саме цього препарату в лікуванні грампозитивних інфекцій.
#416 (45) 24.11.2003
Голова держслужби відвідав Харків
Голова держслужби відвідав Харків 13 листопада 2003 р. заступник міністра охорони здоров'я, голова Державної служби лікарських засобів та виробів медичного призначення Михайло Пасічник з робочим візитом перебував у потужному фармацевтичному центрі України - Харкові.
Михайло Пасічник ознайомився з виробничою базою фармацевтичних підприємств міста - "Фармацевтичної компанії "Здоров'я", "Лекхім Харків", "Здоров'я народу", ДЗ ДНЦЛЗ, Науково-виробничої фармацевтичної компанії "Ейм", заводу "Стома". В рамках візиту за сприяння фармацевтичного управління Харківської обласної державної адміністрації в приміщенні Національного фармацевтичного університету відбулася зустріч голови Державної служби з працівниками фармацевтичної галузі Харківщини.
#416 (45) 24.11.2003
«Концерн Стирол» на пороге новых побед
«Концерн Стирол» на пороге новых побед "Концерн Стирол" в настоящее время является признанным лидером отечественной химической промышленности: первым среди крупных предприятий Украины получил сертификат ISO 140001, является обладателем награды I Всеукраинского конкурса "Экологически чисто и безопасно", первым среди промышленных производств СНГ и государств Балтии ввел новую концепцию качества - "Шесть сигм", при которой достигается такая эффективность процесса, когда на 1 млн операций приходится всего 3-4 дефекта.
Уже более 7 лет в состав концерна входит фирма "Стиролбиофарм", осуществляющая выпуск фармацевтической продукции.
Разработка большинства препаратов фирмы "Стиролбиофарм" проводилась специалистами ее научно-исследовательского центра совместно с ведущими учеными Государственного научного центра лекарственных средств, Института фармакологии и токсикологии, ведущих клиник Украины.
Двухслойные таблетки АМБРОКСОЛ-РЕТАРД, ДИКЛОФЕНАК С ПАРАЦЕТАМОЛОМ препараты с регулируемым высвобождением действующего вещества в системный кровоток. ДИКЛОФЕНАК С ПАРАЦЕТАМОЛОМ - препарат пролонгированного действия с выраженным противовоспалительным, анальгезирующим и жаропонижающим эффектом.
Препарат ГЕПАРСИЛ, предназначенный для профилактики и лечения заболеваний печени, выгодно отличается от некоторых представленных на отечественном рынке генериков содержанием действующего вещества (70 мг силимарина), что в ряде случаев позволяет уменьшить количество капсул на один прием и при этом удешевить курс лечения.
ОАО "Концерн Стирол" выпускает также препараты с коррегированным вкусом: КАЛЬЦИЯ ГЛЮКОНАТ ФРУКТОВЫЙ, МУЛЬТИВИТАМИННЫЙ КОМПЛЕКС, АТУССИН, ВИТАМИН С 500 мг АПЕЛЬСИНОВЫЙ, биологически активные добавки Женьшень китайский и Эхинацея (в форме капсул). Препарат ЭРЕКТИЛ (силденафила цитрат) предназначен для устранения эректильной дисфункции.
#416 (45) 24.11.2003
Угоду про позику для реалізації проекту «контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні» ратифіковано
15 квітня 2003 року у Вашингтоні (США) між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку було підписано Угоду про позику для реалізації Проекту "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні".
18 листопада 2003 року на пленарному засіданні ВР України відбувся розгляд проекту цього Закону, і Угоду було ратифіковано переважною більшістю голосів - "за" проголосували 264 депутати.
#416 (45) 24.11.2003
Наказ Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 07.11.2003 р. № 18
Перелік № 1 суб'єктів господарської діяльності, за заявами яких прийняте рішення про видачу (відмову від видачі, переоформлення) ліцензій та видачу копій ліцензій на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, роздрібної та оптової торгівлі ЛЗ (згідно з додатками 1, 2 до протоколу ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 07.11.2003 р. № 2, затвердженого наказом Державної служби № 18 від 07.11.2003 р.)
#416 (45) 24.11.2003
Акция КП «Фармация» ко всемирному дню диабета
Акция КП «Фармация» ко всемирному дню диабета 14 ноября проводится Всемирный день диабета. Коммунальное предприятие "Фармация" г. Киева в рамках Всемирного дня диабета провело акцию "Диабет и жизнь".
В специализированных аптеках (на территории Киева - 21) согласно установленному графику 10-14 ноября все желающие могли бесплатно определить уровень глюкозы в крови и измерить артериальное давление, получить консультацию врача-эндокринолога, ознакомиться с информационными материалами о сахарном диабете, бесплатно продегустировать диетические продукты для диабетиков.
#416 (45) 24.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 03.11.2003 р. № 3917/07-20
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Розчин йоду спиртовий 5%, розчин спиртовий 5% по 10 мл, серії 050303, виробництва ЗАТ "Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя.
#416 (45) 24.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 05.11.2003 р. № 4011/07-20
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Левоміцетин, таблетки по 0,5 г № 10, серії 170303, з маркуванням виробника ВАТ "Монфарм", м. Монастирище Черкаської області, який за повідомленням ВАТ "Монфарм" не вироблявся підприємством.
#416 (45) 24.11.2003
«Шприц року» від «Bogmark»: запорука успіху — якість, мірило успіху — попит
«Шприц року» від «Bogmark»: запорука успіху — якість, мірило успіху — попит Цього року торгова марка "BogMark" стала переможцем у щорічному міжнародному фестивалі-конкурсі "Вибір року" в номінації "Шприц року".
Компанія "BogMark" спеціалізується на виробництві та виведенні на ринок виключно трикомпонентних шприців.
#416 (45) 24.11.2003
ЦИПРАЛЕКС від «Лундбек» — нове слово у лікуванні пацієнтів з  депресивними та тривожними розладами
ЦИПРАЛЕКС від «Лундбек» — нове слово у лікуванні пацієнтів з    депресивними та тривожними розладами 14 листопада 2003 р. в Києві, у великому конференц-залі Українського дому під егідою представництва фармацевтичної компанії "Х. Лундбек А/С" (Данія) в Україні та за сприяння Міністерства охорони здоров'я України, Головного управління охорони здоров'я Київської міськдержадміністрації, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Українського НДІ соціальної, судової психіатрії та наркології відбувся міжнародний симпозіум "Сучасні методи лікування депресії та панічних розладів". Для участі в ньому зібралося понад 400 вчених та клініцистів - психіатрів майже з усіх регіонів України. Приводом для проведення заходу стала поява на українському ринку нового високоефективного антидепресанта компанії "Лундбек", селективного інгібітора зворотного захоплення серотоніну - препарату ЦИПРАЛЕКС (есциталопрам).
Клінічні результати застосування препарату ЦИПРАЛЕКС (есциталопрам) засвідчили, що одержано цілком новий за своїми фармакологічними властивостями антидепресант, який перевищує циталопрам за ефективністю - як за вираженістю, так і за початком лікувальної дії, - за практично ідентичного профілю безпеки.
#416 (45) 24.11.2003
Новости лиги фармацевтического маркетинга
приглашает всех заинтересованных лиц принять участие в конференции "Кадровые проблемы на фармацевтическом рынке", которая состоится 4 декабря 2003 г. по адресу: Киев, ул. Госпитальная, 4, конференц-зал гостиницы "Русь", время проведения - с 14.00 до 18.00
Подробная информация для желающих принять участие в работе конференции на сайте ЛФМ: www.pharmamarketing.com.ua
E-mail: info@pharmamarketing.com.ua, тел.: (044) 569-44-60, (067) 601-09-51
#416 (45) 24.11.2003
ВОЗ ищет спонсоров для поставки в Африку новой вакцины против менингита, разработанной компанией «GlaxoSmithKline»
ВОЗ призвала как правительственные, так и неправительственные организации оказать помощь в субсидировании поставок в страны Африки 6 млн доз вакцины против менингита накануне эпидемического сезона 2004 г.
#416 (45) 24.11.2003
Фармрынок Украины: три квартала 2003 года
Фармрынок Украины: три квартала 2003 года В публикации освещены основные характеристики работы фармацевтического рынка Украины за три квартала текущего года: структура импорта и экспорта фармацевтической продукции и готовых лекарственных средств, тенденции фармацевтического производства и др.
#416 (45) 24.11.2003
Маркетинг в фармации
Маркетинг в фармации В начале ноября состоялась IV международная конференция "Маркетинг в Украине", организованная Всеукраинской общественной организацией "Украинская ассоциация маркетинга". В рамках конференции состоялись заседания шести секций, одна из которых носила название "Маркетинг в фармации", работа ее проходила под эгидой Лиги фармацевтического маркетинга. В работе секции приняли участие более 50 специалистов в области маркетинга фармацевтических предприятий, представительств иностранных фармкомпаний, дистрибьюторских фирм, крупных аптечных сетей.
Доклады выступающих касались маркетинговых стратегий создания и продвижения брэндов на фармацевтическом рынке Украины, формирования портфеля продукции фармкомпаний, маркетинговых исследований рынка и пр.
#416 (45) 24.11.2003

Подписка на новости


№ 45 (416) 24 ноября 2003 г.
PDF-версия номераСредневзвешенная розничная стоимость лекарственных средств в Украине на апрель 2017Мы в социальных сетях:

Еженедельник Аптека в Твиттере Еженедельник Аптека на Facebook Еженедельник Аптека в Google+