На 72-й сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ, яка цими днями триває в Ізраїлі, українська делегація підняла питання забезпечення ліками мешканців тимчасово окупованих територій.
Захід щороку об’єднує делегатів із 53 країн, представників партнерських організацій та громадянського суспільства. Цього року сесія вперше з часів появи СOVID-19 проводиться в офлайн-форматі. На захід приїхали 25 міністрів охорони здоров’я, а відкривав сесію президент Ізраїлю Іцхак Герцог.
Українську делегацію представили перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, заступник керівника Офісу президента Юлія Соколовська та народний депутат України Вадим Струневич.
Одна з тем обговорення сесії регіонального комітету — допомога системі охорони здоров’я України під час воєнних дій. Під час виступу О. Комаріда звернувся до колег та нагадав, що зараз відбувається в Україні та що змінилося з травня, коли збиралася спеціальна сесія організації.
«Важливо, що відтоді ми всі провели титанічну роботу зі збереження медичної інфраструктури від атак росії, а відтак — життя і здоров’я українців. Міжнародна допомога підтримує нас у боротьбі. Ми вдячні друзям і сусідам за те, що вони приймають і дбають про українських біженців, за щедру підтримку, неважливо, у якій вона формі», — наголосив він.
Проте варто розуміти, що держава-терорист не лише не припинила руйнувати лікарні, але й почала вдаватися до ще більш огидних методів: прикриття цивільними, ядерний шантаж, руйнування критичної інфраструктури.
Тому Україна знову закликала позбавити росію права приймати у себе Європейський офіс ВООЗ з профілактики та контролю неінфекційних захворювань, натомість Україна готова прийняти цей офіс у себе.
Ще одне важливе питання — забезпечення доступу до медичної допомоги для мешканців тимчасово окупованих територій. Під час окупації заклади не мають змоги отримати ліки: ворог не допускає туди гуманітарні вантажі. «Тому ми в черговий раз закликали міжнародні організації застосувати максимум свого впливу, щоб понад мільйон українців мали доступ до найнеобхіднішого», — наголосив О. Комаріда.
У перший день сесії обговорювалися питання оподаткування алкогольних напоїв, боротьба із серцево-судинними захворюваннями, з СOVID-19, поширення віспи мавп.
12 вересня після сесії перший заступник міністра провів зустріч з міністром охорони здоров’я Австрії Джоаном Раухом. Пан Раух пообіцяв координувати процеси надання допомоги Україні від країн Європейського Союзу. Також високопосадовець зустрівся із пані гендиректором Єврокомісії з питань охорони здоров’я Сандрою Галліна і заручився підтримкою стосовно програми EU4HEALTH.
«Я дуже сподіваюся на активну та справедливу позицію ВООЗ. Адже Європа може бути спокійною лише тоді, коли переможе варварів, що атакували Україну», — підкреслив О. Комаріда.
За матеріалами www.facebook.com/komarida27
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим