Сон має вирішальне значення для підтримання фізичного та психічного здоров’я, а його недостатня кількість з часом може вплинути на всі аспекти життя з серйозними наслідками для здоров’я, стосунків та когнітивних здібностей.
Вплив порушення сну на тяжкість симптомів посттравматичного стресового розладу (ПТСР) добре вивчено. Пацієнти, які намагаються зменшити вираженість симптомів цієї патології, часто стикаються з негативним впливом поганого сну на ефективність лікування, що нівелює будь-яке полегшення симптомів, що, у свою чергу, спричиняє порушення сну.
Учені провели всебічну оцінку щоденного ранкового впливу синього світла на осіб з ПТСР. Мета полягала в тому, щоб з’ясувати, чи допоможе така терапія покращити сон і полегшити симптоми ПТСР. Синє світло — це короткохвильовий і високоенергетичний діапазон видимого випромінювання.
Учасники дослідження зобов’язалися 30 хв щодня вранці протягом 6 тиж перебувати під впливом світла, причому половина з них використовувала синє світло, а половина — жовте.
43 учасники, які проходили терапію синім світлом, не тільки продемонстрували значне зменшення вираженості симптомів ПТСР, а також повідомили про покращення сну. Для порівняння у 39 добровольців, які використовували жовте світло, не було зафіксовано таких результатів.
Це немедикаментозне втручання є багатонадійною можливістю, яка може підвищити якість життя пацієнтів з ПТСР.
За матеріалами healthsciences.arizona.edu
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим