Синдром «автоброварні»: за кермо краще не сідати

28 Липня 2023 12:16 Поділитися

Пацієнти з цією патологією мають багато ознак і симптомів алкогольної інтоксикації, не вживаючи при цьому взагалі спиртне. Діагностується вона як у дорослих чоловіків, так і жінок і дітей у багатьох країнах, здебільшого у пацієнтів з цукровим діабетом, ожирінням та хворобою Крона, але може розвинутися й у абсолютно здорових людей.

Мова йде про синдром «автоброварні» («автопивоваріння»), або синдром кишкової ферментації — стан, при якому етанол у надмірній кількості виробляється в організмі в результаті ендогенного бродіння грибів або бактерій у шлунково-кишковому тракті (ШКТ), ротовій порожнині або сечовивідній системі.

Синтез ендогенного етанолу в невеликій кількості — фізіологічний процес, що завжди відбувається при нормальному травленні. Але у пацієнтів із синдромом «автоброварні» частина ферментуючих бактерій (Saccharomyces cerevisiae, S. boulardii та різні штами Candida, включаючи C. glabrata, C. albicans, C. kefyr і C. рarapsilosis; Klebsiella pneumonia,  Enterococcus faecium, E. faecalis і  Citrobacter freundii) стають патогенними та провокують гіперсинтез спиртного. Порушення мікрофлори кишечнику, порожнини рота та сечового міхура, що здебільшого виникає через нераціональне харчування з високим вмістом вуглеводів і рафінованих продуктів, а також надмірне застосування антибіотиків, є основною причиною того, що умовно-патогенні мікроби починають надмірно колонізуватися та ставати занадто «агресивними».

Синдром «автоброварні» істотно впливає на життя людини. Пацієнти спочатку не виявляють ознак і симптомів інтоксикації, але повідомляють про неврологічні симптоми, втрату координації та зміни настрою. З часом у них відмічають постійне блювання, відрижку, синдром хронічної втоми, запаморочення та симптоми подразненого кишечнику. Хронічне патологічне «сп’яніння» призводить до розвитку алкогольної залежності та соціальних проблем, пов’язаних з нею — напруження у стосунках з оточуючими, непорозумінь з поліцією.

Лікування даного патологічного стану — симптоматичне. Пацієнта з надзвичайно високим рівнем алкоголю в крові лікують від гострого алкогольного отруєння.

Для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту в майбутньому призначають курси протигрибкових препаратів та пробіотиків (наприклад Ентерожерміну).

Основним профілактичним методом рецидивів є модифікація дієти, що має включати продукти з високим вмістом білка та низьким вмістом вуглеводів. За можливості слід уникати прийому антибіотиків, що можуть негативно впливати на стан мікрофлори (Painter K. et al., 2022).

Тому ніколи не будьте упередженими та не звинувачуйте людину в зловживанні спиртним, якщо вона це заперечує. Можливо, в неї синдром «автоброварні»?

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті