Лазерна епіляція — раціональний підхід до вирішення проблеми небажаного волосся на обличчі та тілі. Це клінічно протестована, схвалена Управлінням з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами США (Food and Drug Administration — FDA) процедура, що користується попитом серед молодих людей. Але у суспільстві ходить низка міфічних (хибних) тверджень щодо такого способу видалення волосся.
Міф 1. Лазер не діє на світле волосся
Це хибна думка, адже при лазерній епіляції не має значення колір волосся: видаляється волосся будь-якого типу та кольору, навіть найсвітліше.
Міф 2. Лазер негативно впливає на стан здоров’я
Мішень лазерного променю — пігмент меланін, що міститься у волоссі. У результаті впливу лазеру на волосяний фолікул оброблене таким чином волосся руйнується, випадає і більше не росте. Глибина проникнення променю — до 4 мм (тобто без пошкодження шкіри). Отже, вплив лазеру обмежений, без системної дії на організм.
Щодо пухлин шкіри, то вони є протипоказанням до лазерної епіляції, але у самому лазерному промені немає ультрафіолетових хвиль, які можуть бути небезпечними для шкіри.
Міф 3. Повне видалення волосся неможливе
Лазерна епіляція — метод, який радикально вирішує проблему небажаного волосся. Для повного усунення максимальної кількості волосся (70–95%) потрібно пройти курс процедур з інтервалом 1,5–2–3 міс. Кількість процедур, параметри і налаштування лазеру в кожному випадку визначаються індивідуально. Багато що залежить від типу шкіри, її кольору і стану волосся.
Міф 4. Лазерні процедури не застосовують на засмаглій шкірі
Це — ще одна помилка, пов’язана з нерозумінням відмінності лазерного випромінювання від інших типів. Лазерна епіляція може бути застосована як для світлої, так і для темної шкіри, у тому числі — засмаглої. Інша справа, що після процедури залишається почервоніння, і поки воно не зникне, бажано уникати засмаги і відвідування солярію. Для пришвидшення відновлення шкірних покривів використовують місцеву терапію —
Міф 5. Це боляче!
Відчуття при лазерній епіляції комусь можуть здатися не дуже приємними: їх можна порівняти з дотиком до шкіри. Усе залежить від індивідуального больового порогу. Для особливо чутливих зон (бікіні, підпахи) застосовують знеболювальний крем або гель з лідокаїном.
Американська академія дерматології (American Academy of Dermatology) рекомендує споживачам звертатися за лазерною епіляцією лише до спеціаліста, який має досвід роботи з лазерним апаратом та обізнаний з тим, як діє на шкіру випромінювання.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
за матеріалами www.aad.org
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим