Жоден постачальник ліків (переважно власники дозволів на маркетинг та імпортери), який брав участь у добровільному державному аудиті, не виконав вимоги 2021 р. про запас ліків на 8 тиж, впроваджені для пом’якшення поточних проблем із постачанням для потреб вторинної медичної допомоги, за даними відділу комерційних ліків (Commercial Medicines Unit — CMU) Національної служби охорони здоров’я (National Health Service — NHS) Англії.
Виступаючи на симпозіумі із закупівель і дистрибуції, який відбувся в Бірмінгемі 2 листопада 2023 р., Захір Рашид (Zahir Rashid), старший фармацевт CMU із забезпечення лікарськими засобами, зазначив, що існує чітка кореляція між відсутністю запасів необхідного обсягу та статусом ліків у якості «дефіцитних» згідно з офіційним механізмом повідомлень.
«У травні 2021 р. CMU зобов’язав [британських постачальників] зберігати 8-тижневий резервний запас [ліків], — цитує З. Рашида видання «Pharmaceutical Journal». — Наприклад, якщо постачальник продає 100 упаковок на тиждень або, як очікується, буде продавати 100 упаковок на тиждень, якщо продаж тільки розпочинається, очікується, що він буде зберігати 800 упаковок на території Великобританії на додаток до того, що безпосередньо продається».
Вимога щодо обов’язкового запасу була введена у відповідь на дефіцит ліків у Великобританії. Пізніше, у лютому 2023 р., розпочато добровільний аудит для моніторингу рівня цих запасів і оцінки відповідності постачальників, результати якого проаналізовані у вересні 2023 р.
Згідно з презентацією З. Рашида, аудит також виявив, що в середньому відсутність резервних запасів стосувалася 10% лікарських засобів, а у окремо взятих постачальників частка «проблемних» ліків становила 3–29% залежно від асортименту. «Один постачальник не мав резервних запасів щодо близько 30% його портфоліо — це викликає занепокоєння», — зазначив представник CMU.
«Є кілька постачальників-лідерів, але навіть у них не було 100% відповідності (вимогам). Що ми знаємо, так це те, що 40% усіх проблем з постачанням походять з 10 найгірших за ефективністю постачальників, — підкреслив доповідач. — Час від часу це змінюється, але деякі постачальники просто не створюють запасів, які ми вважаємо необхідними, і це очевидно».
Коментуючи ці дані, речник Асоціації британської фармацевтичної промисловості (Association of the British Pharmaceutical Industry — ABPI) пояснив: «Ці ліки призначені для вторинної медичної допомоги, і більшість є генеричними. CMU контролюватиме дотримання 8-тижневого резервного запасу для тендерів, і до власників реєстраційних посвідчень, які не відповідають вимогам, можуть бути застосовані штрафні санкції».
«Ми впевнені, що [наші] члени мають більш ніж 8-тижневий запас більшості своїх [складських одиниць зберігання], незалежно від того, чи задіяні вони у тендері/рамочній угоді», — додав представник ABPI.
У свою чергу, представник Британської асоціації виробників генериків (British Generic Manufacturers Association) зазначив: «Це один із компонентів великої та складної системи постачання ліків. Ми усвідомлюємо, що CMU прагне покращити відповідність, і як асоціація підтримуємо це. Загалом незважаючи на те, що протягом останніх місяців ми відмічаємо більше проблем із постачанням, ланцюжок забезпечення вторинної медичної допомоги у Великій Британії є дуже надійним завдяки великій кількості виробників. Залишається рідкісним випадком, коли проблема з постачанням впливає на пацієнта».
За матеріалами pharmaceutical-journal.com;
assets.publishing.service.gov.uk
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим