Чому антибіотики не діють?
Неускладнені інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ) є одними з поширених бактеріальних інфекцій, які відмічають в клінічній практиці. Вони становлять 40% усіх нозокоміальних інфекцій, переважно уражують нижні сечовивідні шляхи, включаючи сечовий міхур і пов’язані з ним структури. Типові симптоми включають бактеріурію, що супроводжується частим сечовипусканням, позивами до сечовипускання, дизурією та надлобковим дискомфортом. Одним з найбільш вірогідних діагнозів у структурі ІСШ є неускладнений сечовий цистит, який за наявності низки чинників схильний до рецидиву, особливо за відсутності адекватної терапевтичної підтримки (Bono M.J. еt al., 2023; Lila A.S.A. еt al., 2023). Дослідження свідчать, що у близько 18% випадків неускладнених ІСШ попри їх бактеріальне походження антибіотикотерапія є неефективною (Koh S.W.C. еt al., 2023), а у майже 16% пацієнтів протягом наступних 4 тиж після застосування антибіотиків можуть виникати рецидиви (Lawrenson R.A. еt al., 2001).
Одним із основних механізмів бактерій, які дають їм змогу виживати в агресивному середовищі, є утворення біоплівок — структурованих угруповань бактерій, обмежених загальною захисною полімерною мембраною, які дають можливість бактеріям ховатися від антибіотиків, зумовлюють хронізацію процесу і розвиток стійкості патогенів, що є в біоплівці, до антимікробних препаратів (наприклад антибіотиків чи антисептиків). Визначено, що бактеріальні біоплівки є основною причиною катетерасоційованої ІСШ, яка є найпоширенішим ускладненням у пацієнтів під час госпіталізації (Lila A.S.A. еt al., 2023).
Акцент на природну підтримку
Рослини є багатим джерелом біологічно активних сполук, що викликають зростаючий інтерес у ролі потенційних агентів проти біоплівок завдяки їхній здатності пригнічувати життєдіяльність, знижувати адгезію та вірулентність бактерій, які утворюють біоплівки (Lila A.S.A. еt al., 2023). Окрім того, при використанні лікарської рослинної сировини відзначається мінімальна кількість побічних реакцій та небажаних взаємодій, а також є можливість тривалого споживання. Позитивним є те, що антибактеріальні ефекти рослинних інгредієнтів не спричиняють дисбактеріозів. Водночас можливим є ефект синергізму — посилення дії одного компонента іншим (Кочуєва М.М. та ін., 2024).
Так, в одному з досліджень у молодих жінок із гострим циститом при додатковому використанні рослинної комбінації, що містила такі активні інгредієнти, як рицинова олія, α-пінен, олія м’яти перцевої, екстракт трави кропиви собачої звичайної, олія ягід ялівцю, екстракт амі зубної, екстракт квітів ромашки лікарської, виявлено скорочення тривалості виражених симптомів та більш швидке одужання, а також меншу кількістю випадків реінфекції порівняно з тими, хто не вживав зазначеного рослинного комплексу (Кочуєва М.М. та ін., 2024).
ФЛАВІЯ® — це актуально
У вищевказаному контексті варто звернути увагу на комбінований продукт ФЛАВІЯ®, у складі якого містяться рицинова олія, α-пінен, олія м’яти перцевої, екстракт трави кропиви собачої звичайної, олія ягід ялівцю, екстракт амі зубної, екстракт квітів ромашки лікарської, що є додатковим джерелом біологічно активних речовин рослинного походження, зокрема келіну, віснагіну, похідних флавонів, інозиту, сапонінів, фітонцидів та ефірних олій, які мають спазмолітичні, протизапальні, антимікробні, діуретичні та літолітичні властивості.
Зокрема, антибактеріальний ефект біологічно активних речовин у складі інгредієнтів комплексу ФЛАВІЯ® проявляється у трьох механізмах дії (Кочуєва М.М. та ін., 2024):
- антибіотикопотенціювальному (α-пінен посилює чутливість до антибіотиків завдяки підвищенню проникності клітинної мембрани мікробів та пригніченню ефлюксних помп (Kovač J. еt al., 2015), а біологічно активні компоненти м’яти, ромашки та рицинова олія підвищують проникність клітинних мембран бактерій для антибактеріального препарату (Chae Gyeong Park еt al., 2020; Dai Y.L. еt al., 2022; Zhao W. еt al., 2023));
- власне антибактеріальному (ефірні олії м’яти, ялівцю, екстракти амі зубної, трави кропиви собачої звичайної та рицинова олія руйнують різні шари цитоплазматичної мембрани та дестабілізують мікробну мембрану патогену (Swamy M.K. еt al., 2016), а антимікробні пептиди рицинової олії та α-пінен створюють пори в бактеріальній клітинній мембрані, що призводить до руйнування бактерії (Melkina O.E. еt al., 2021));
- дія проти біоплівок бактерій (досягається завдяки біологічно активним компонентам м’яти та ромашки (El-Tarabily K.A. еt al., 2021)).
- Рослинний комплекс ФЛАВІЯ® — актуальне доповнення до раціону харчування при гострих та рецидивуючих ІСШ, що може використовуватися одночасно з антибіотиками.
Дорослим рекомендується вживати дієтичну добавку ФЛАВІЯ® по 1 капсулі двічі на добу, запиваючи достатньою кількістю питної води, незалежно від прийому їжі терміном від 1 до 3 міс. За потреби дозу та тривалість споживання може бути підвищено лікарем.
Тож коли мова йде про ІСШ, в нагоді може стати дієтична добавка ФЛАВІЯ®.
Детальну інформацію про продукцію ТОВ «Універсальне агентство «Про-Фарма» (далі — ТОВ «УА «Про-Фарма») можна дізнатися на сайті pro-pharma.ua.
Матеріал підготовлено за фінансової підтримки
ТОВ «УА «Про-Фарма»
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим