Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) в Одеській обл. нагадує, що ліцензіат, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, забезпечує створення необхідних умов для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів, що документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат.
Ця вимога передбачена п. 165 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою КМУ від 30.11.2016 р. № 929 (далі — Ліцензійні умови).
З 1 квітня 2019 р. набули чинності нові Державні будівельні норми — ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2018 р. № 327. У зв’язку з цим приміщення аптечних закладів повинні відповідати нормам вказаних ДБН щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для інвалідів та інших маломобільних груп населення. Попередня редакція ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» втратила чинність з 01.04.2019 р.
Згідно з чинними ДБН, «кнопка дзвінка виклику» співробітника суб’єкта господарювання не може бути елементом доступності його для потреб маломобільних груп населення, виходячи з поняття «розумне пристосування», згідно зі статтею 27 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
У якості підтвердження від фахівця з питань технічного обстеження будівель і споруд (експерта), який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, може надаватися висновок щодо наявності доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень аптечних закладів відповідно до ДБН. Інформацію про експертів, включених до реєстру атестованих осіб, можна отримати, зокрема, за
Під час перевірки перед отриманням ліцензії та при проведенні заходів додержання Ліцензійних умов суб’єктам господарювання необхідно надавати посадовим особам Держлікслужби та її територіальних органів підтверджувальні документи (як правило, висновки експерта), у яких би зазначалося, що за місцем провадження діяльності створені необхідні умови для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщення аптечного закладу відповідно до вимог ДБН В.2.2-40:2018. Держлікслужба також нагадує, що з 1 січня 2025 р. поновлюються планові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів та вимог Ліцензійних умов.
За матеріалами www.dls.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим