Протягом зустрічі заступниця міністра поінформувала шведську сторону щодо діяльності органу державного контролю (ОДК), зокрема розповіла про розроблену стратегію регуляторного органу та структуру, в якій взято за модель Шведське агентство з медичної продукції.
«Наразі активно працюємо над напрацюванням та посиленням законодавчої бази для ОДК згідно з Директивами та Регламентами Європейського Союзу. Раз на квартал проводимо Advisory Board — стратегічні верхньорівневі консультації щодо створення ОДК у фармацевтичному секторі за участю визнаних міжнародних та вітчизняних фахівців галузі, зокрема із залученням DG SANTE та Європейської медичної агенції», — зазначила М. Слободніченко.
З ухваленням Закону України від 12.02.2025 р. № 4239-ІХ введення в дію євроінтеграційного Закону України «Про лікарські засоби» відбудеться з 1 січня 2027 р. У зв’язку з цим очікується активність щодо створення ОДК. Заплановано посилити роботу щодо формування чіткого перехідного періоду, фіналізації сфер впливу та проведення самооцінки — benchmarking — за європейськими методиками та стандартами. Відповідно до планів, М. Слободніченко висловила побажання щодо подальшої співпраці, зокрема отримати від Швеції поради щодо побудови функціоналу майбутньої агенції, внутрішніх операційних процедур, взаємодії із зовнішніми інвестиціями.
«Ми спільно напрацьовуватимемо стандарти й операційні процедури з метою максимального наближення до вимог ЄС. Наша мета — створити в державі орган із суворою регуляторною політикою. Для цього нам необхідна зовнішня підтримка. Адже діяльність ОДК має бути спрямована не лише на внутрішні потреби України, а й відповідати вимогам ринку ЄС. Тож маємо синхронізуватися з європейськими партнерами та заручитися їхньою підтримкою», — зауважила заступниця міністра.
Протягом зустрічі Шведське агентство з медичної продукції представило потенційні шляхи співпраці на 2025–2027 рр., а саме:
- організацію та проведення навчальних програм, семінарів в онлайн- та офлайн-форматах для українських фахівців сфери охорони здоров’я;
- долучення до підтримки євроінтеграційних ініціатив у фармацевтичній галузі, зокрема в контексті клінічних випробувань, регулювання косметичних засобів, розбудови ОДК тощо.
За матеріалами moz.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим