Підтвердження повноважень представників при декларуванні оптово-відпускної ціни на лікарський засіб: які документи потрібні?

07 Квітня 2025 11:30 Поділитися

ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (ДЕЦ) нагадує, що для декларування оптово-відпускної ціни на лікарський засіб власник реєстраційного посвідчення на нього (або власник дозволу на паралельний імпорт лікарського засобу) або його уповноважений представник подає в електронній формі заяву про декларування ціни на такий препарат з накладанням електронного підпису в установленому законодавством порядку.

Разом із заявою необхідно надіслати довіреність на юридичну / фізичну особу, яка представляє інтереси іноземного заявника в Україні або вітчизняного, з чітко визначеними повноваженнями, включно з правом представляти інтереси компанії (назва компанії) у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, яким є Міністерство охорони здоров’я України або уповноваженого ним органу з питань реферування, декларування цін на лікарські засоби в Національному каталозі цін,  надання / отримання інформації до/з Національного каталогу цін.

Документи передаються у вигляді кольорових скан-копій усіх сторінок у хронологічному порядку з наскрізною нумерацією у форматі pdf. Скан-копії мають бути чіткими та відображати всі реквізити документа (підписи, штампи, печатки тощо). Роздільна здатність під час сканування — не менше 200 dpi. Разом з тим документи, їх копії, що видані поза межами території України, мають бути нотаріально засвідчені за місцем їх видачі, легалізовані в консульській установі України у відповідній іноземній державі (якщо інше не передбачено міжнародними договорами, в яких бере участь Україна) та перекладені українською мовою.

Важливо: не вимагається легалізація документів, що були видані в країнах, з якими Україною укладено відповідні двосторонні міжнародні угоди, за умови дотримання договірними сторонами паритетного принципу або якщо країна, в якій видані вищезазначені документи, є учасником Гаазької конвенції (1961), що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (легалізація шляхом проставлення апостиля).

Довіреність, видана в порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню. Така довіреність надсилається разом з основною (генеральною) довіреністю.

За матеріалами dec.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті