КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11.04.2025 р. № 410
Про затвердження особливостей освіження лікарських засобів та медичних виробів
Відповідно до абзацу другого частини першої статті 15 Закону України «Про державні резерви» Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити особливості освіження лікарських засобів та медичних виробів, що додаються.
Прем’єр-міністр України Д. Шмигаль
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 квітня 2025 р. № 410
ОСОБЛИВОСТІ
освіження лікарських засобів та медичних виробів
1. Ці особливості встановлюють механізм освіження лікарських засобів та медичних виробів.
2. У цих особливостях терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України «Про державні резерви», «Про лікарські засоби».
3. Ці особливості призначені для використання:
1) Державним агентством з управління резервами, що проводить освіження лікарських засобів та медичних виробів, які закладені до державного матеріального резерву;
2) міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення), що проводять освіження лікарських засобів та медичних виробів, які закладені до мобілізаційного резерву.
4. До державних резервів під час освіження поставляються та закладаються зареєстровані в Україні лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (Офіційний вісник України, 2009 р., № 27, ст. 906; 2022 р., № 6, ст. 343).
Якщо лікарські засоби не включені до Національного переліку основних лікарських засобів, такі лікарські засоби підлягають виключенню з номенклатури, відпуску у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України відповідно до абзацу сьомого частини другої статті 13 Закону України «Про державні резерви», або списанню з подальшою переробкою, утилізацією або знищенням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України відповідно до частини четвертої статті 14 Закону України «Про державні резерви».
5. Освіження лікарських засобів та медичних виробів, строк придатності яких перевищує два роки, здійснюється після спливу 50 відсотків, але не пізніше спливу 70 відсотків строку зберігання (терміну придатності).
6. У разі коли строк зберігання (термін придатності) лікарських засобів та медичних виробів становить менше двох років, освіження таких лікарських засобів та медичних виробів здійснюється після спливу 50 відсотків, але не пізніше спливу 60 відсотків строку зберігання (терміну придатності).
7. Медичні вироби, які під час освіження поставляються та закладаються до державних резервів, повинні відповідати вимогам Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», відповідних технічних регламентів, що підтверджується документами про відповідність.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим