Соціальна місія
«Аптеки одними з перших відновлювали свою діяльність на деокупованих та прифронтових територіях разом з критично важливими службами. Віддаю належне діям усіх фармацевтів, які попри небезпеку, обстріли, відсутність тепла чи світла виходили на свої робочі місця та, перебуваючи за першим столом, допомагали пацієнтам. Це беззаперечне свідчення відданості своїй професії та місії фармацевта — забезпечення доступу населення до ліків», — зазначив Ігор Червоненко, голова АПАУ.
Експерти відзначають, що саме конкуренція між аптечними мережами сприяє підвищенню якості обслуговування та доступності фармацевтичних послуг. Незважаючи на виклики воєнного стану, учасники АПАУ активно підтримують державні соціальні ініціативи, приєднавшись до програми «Доступні ліки» та ініціатив «Національний кешбек» і «Зимова єПідтримка».
Стратегічно важливим проєктом стало збільшення кількості маршрутів мобільних аптечних пунктів (МАП). До цієї ініціативи долучилися «Аптека 9-1-1», «Сім’я аптек Farmacia», «Бажаємо здоров’я», Аптека «Подорожник» та «Аптека Доброго дня». Нині мешканці 300 населених пунктів у прифронтових та віддалених районах без стаціонарних аптек мають змогу отримувати життєво необхідні ліки.
Економічний вплив
Учасники АПАУ забезпечують значні податкові надходження до держбюджету. Згідно з фінансовими даними, у 2024 р. лише 5 найбільших аптечних ритейлерів — Аптека «Подорожник», «Бажаємо здоров’я», «АНЦ», «Аптека Доброго дня» та «Аптека 9-1-1» — сплатили понад 4,5 млрд грн до державного бюджету, що на 20% більше порівняно з попереднім роком.
«Фармацевтичний ритейл демонструє сталий попит та стійкість до економічних коливань, що робить його надійним джерелом бюджетних надходжень», — наголошують в АПАУ. Податкові показники окремих аптечних ритейлерів становлять близько 1 млрд грн, що підтверджує вагому роль галузі в економіці країни.
Перспективи розвитку та кадрова політика
Учасники АПАУ активно інвестують у розвиток професійної підготовки спеціалістів галузі, створюючи умови для забезпечення сталого кадрового потенціалу. Важливим напрямком в учасників АПАУ є співпраця з профільними закладами освіти, створення навчальних аптечних баз та програми перекваліфікації медпрацівників. Наприклад, Аптека «Подорожник» створила проєкт «Навчальна аптека», дві третини випускників якого вже працюють у галузі, а навчальний центр «Аптеки 9-1-1» з адаптації нових працівників за 10 років підготував понад 12 тис. фахівців. Також у Харкові започатковано освітній простір PHARM-HUB, що поєднує сучасний заклад охорони здоров’я, музей фармації та освітній майданчик.
Паралельно триває підготовка фармацевтів до впровадження вакцинації в аптеках на базі тренінгового центру Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, що суттєво наближає галузь до європейських стандартів.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим