За оцінками, до 60% пацієнтів, які приймають антидепресанти для лікування великого депресивного розладу (ВДР), не досягають повної відповіді.
Звернувши увагу на так звану вісь кишечник — головний мозок як ціль лікування депресії, британські дослідники провели метааналіз 7 рандомізованих контрольованих досліджень та виявили, що пробіотики ефективні для зменшення вираженості симптомів депресії, якщо їх приймати разом з антидепресантами.
Для подальшого вивчення учені запустили пілотне дослідження, яке включало 49 дорослих із діагнозом ВДР із неповною відповіддю на антидепресанти.
Половину учасників випадковим чином розподілили на отримання загальнодоступної запатентованої пробіотичної добавки з 14 штамів та плацебо. Обидві групи приймали досліджуваний препарат 4 рази на добу протягом 8-тижневого випробування.
Результати продемонстрували, що порівняно з групою плацебо у групі пробіотиків відмічено більш значне зменшення вираженості симптомів депресії та тривоги.
Це підтверджується даними психіатрів, які радять вживати ферментовані продукти, оскільки показано, що вони покращують різноманітність мікробіому і зменшують маркери запалення.
Лікарі зазначають, що коли людина припиняє вживати пробіотик, позитивні зміни в кишечнику зникають, тому важливо залишатися послідовним у вживанні пробіотика, якщо ви вважаєте, що він корисний для вашого настрою.
Вживання продуктів з живими пробіотиками також може принести користь здоров’ю кишечнику і, отже, настрою. Те саме стосується вживання ферментованих продуктів із живими активними культурами.
За матеріалами jamanetwork.com
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим