Чи можна запобігти бронхіальній астмі у дітей до народження?

20 Квітня 2023 5:31 Поділитися

Бронхіальна астма у батьків, тютюновий дим у середовищі вагітної та недоношеність є підтвердженими факторами ризику розвитку астми у дітей. Більше того, результати сучасних досліджень свідчать про легкі та помірні причинно-наслідкові зв’язки між розвитком дитячої бронхіальної астми та іншими факторами: збільшенням маси тіла матері, застосуванням матір’ю антибіотиків або парацетамолу та стресом під час вагітності, а також кесаревим розтином, інфікуванням респіраторно-синцитіальним вірусом, впливом вологи, цвілі та забрудненого повітря.

Тож, чи може контроль бронхіальної астми у матері під час вагітності запобігти розвитку цієї патології у її дитини?

Дослідники зазначають, що прийом інгаляційних кортикостероїдів на ранній стадії та забезпечення належного контролю бронхіальної астми під час вагітності знижує ризик розвитку хвороби у дитини.

Також знизити ймовірність виникнення бронхіальної астми на 5–10% допомагає уникнення пилових кліщів під час вагітності та годування грудьми.

Окрім того, науковці досліджували вплив вживання матерями вітамінів D, А та Е на розвиток дитячої астми. Попередні результати показали, що надлишок вітаміну А може спричинити виникнення хвороби, а от використання вітамінів D та Е у невеликих кількостях, навпаки, можуть допомогти запобігти розвитку бронхіальної астми.

Щодо вживання пробіотиків та омега-3, то дослідження свідчать про користь цих речовин лише у разі їх недостатності в організмі матері.

Отже, оскільки основним фактором ризику розвитку дитячої астми є активне або пасивне куріння батьків, то під час планування та ведення вагітності необхідно уникати куріння та тютюнового диму задля безпеки майбутньої дитини.

За матеріалами francais.medscape.com

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті