Пробіотики як ефективне доповнення до антидепресантів

21 Червня 2023 12:48 Поділитися

За оцінками, до 60% пацієнтів, які приймають антидепресанти для лікування великого депресивного розладу (ВДР), не досягають повної відповіді.

Звернувши увагу на так звану вісь кишечник — головний мозок як ціль лікування депресії, британські дослідники провели метааналіз 7 рандомізованих контрольованих досліджень та виявили, що пробіотики ефективні для зменшення вираженості симптомів депресії, якщо їх приймати разом з антидепресантами.

Для подальшого вивчення учені запустили пілотне дослідження, яке включало 49 дорослих із діагнозом ВДР із неповною відповіддю на антидепресанти.

Половину учасників випадковим чином розподілили на отримання загальнодоступної запатентованої пробіотичної добавки з 14 штамів та плацебо. Обидві групи приймали досліджуваний препарат 4 рази на добу протягом 8-тижневого випробування.

Результати продемонстрували, що порівняно з групою плацебо у групі пробіотиків відмічено більш значне зменшення вираженості симптомів депресії та тривоги.

Це підтверджується даними психіатрів, які радять вживати ферментовані продукти, оскільки показано, що вони покращують різноманітність мікробіому і зменшують маркери запалення.

Лікарі зазначають, що коли людина припиняє вживати пробіотик, позитивні зміни в кишечнику зникають, тому важливо залишатися послідовним у вживанні пробіотика, якщо ви вважаєте, що він корисний для вашого настрою.

Вживання продуктів з живими пробіотиками також може принести користь здоров’ю кишечнику і, отже, настрою. Те саме стосується вживання ферментованих продуктів із живими активними культурами.

За матеріалами jamanetwork.com

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті