
Інфекції сечовивідних шляхів є найчисленнішою групою в структурі нефрологічних захворювань і посідають 2-ге–3-тє місця серед інфекцій організму людини загалом (Іванов Д.Д., Кушніренко С.В., 2015). Слід зауважити, що більша розповсюдженість цих захворювань саме серед жінок зумовлена анатомо-фізіологічними особливостями їх сечовивідних шляхів. Так, щороку близько 15% сексуально активних жінок відмічають не менше 1 клінічного епізоду розвитку інфекції сечовивідних шляхів, а протягом свого життя з цією проблемою стикаються до 60% жінок. Причому у 1 із 4 пацієнток цієї групи протягом 1-го року розвивається рецидивуюча інфекція сечовивідних шляхів (Пушкарь Д.Ю., Зайцев А.В., 2011).
ЛІДЕР КАТЕГОРІЇ
Серед засобів, що застосовуються в урології (G04), лідером за обсягами продажу на українському роздрібному ринку лікарських засобів у грошовому вираженні є комбінований препарат на рослинній основі КАНЕФРОН® Н.
У своїй конкурентній групі — G04B X «Інші засоби, що застосовуються в урології» — бренд зберігає 1-ше місце протягом багатьох років (таблиця).
Таблиця. Топ-5 брендів лікарських засобів групи G04B X «Інші засоби, що застосовуються в урології» за обсягами аптечного продажу в грошовому вираженні за підсумками I кв. 2019 р. із зазначенням позицій за 2016–2018 рр.*
Бренд | I кв. 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
КАНЕФРОН | 1 | 1 | 1 | 1 |
УРОЛЕСАН | 2 | 2 | 2 | 2 |
ТРИНЕФРОН | 3 | 3 | 3 | 3 |
ВІТАПРОСТ | 4 | 4 | 4 | 4 |
НЕФРОФІТ | 5 | 5 | 6 | 6 |
Між тим КАНЕФРОН® Н впевнено продовжує посилювати свої позиції на ринку. Так, за підсумками квітня 2019 р., серед майже трьох десятків брендів групи G04B X «Інші засоби, що застосовуються в урології» він акумулює близько 40% обсягів продажу у грошовому вираженні (рис. 1).

З року в рік бренд демонструє блискучі показники розвитку на роздрібному ринку (рис. 2).

КАНЕФРОН® Н застосовується для лікування запальних захворювань сечовивідних шляхів, а також профілактики утворення сечових каменів, у тому числі після їх видалення. КАНЕФРОН® Н представлений у формі таблеток (блістер, № 60) та крапель (у флаконах по 100 мл), завдяки чому кожен може підібрати найбільш зручну форму. Дорослим та дітям віком від 12 років призначають по 2 таблетки або по 50 крапель 3 рази на добу. Компоненти, що входять до складу рослинного лікарського засобу (екстракти трави золототисячника, кореня любистку і листя розмарину), виявляють комплексну активність, яка полягає у протизапальній, антиоксидантній, спазмолітичній та знеболювальній дії. Також КАНЕФРОН® Н має антибактеріальний та діуретичний ефекти, які зумовлені речовинами, що містяться в рослинних компонентах препарату.
Завоювати прихильність споживачів бренд КАНЕФРОН® Н зумів, зокрема, завдяки високим стандартам якості виробництва, а також репутації бренда з потужною доказовою базою, що підтверджує ефективність препарату.
КАНЕФРОН® Н — ВПЕВНЕНІСТЬ У ЯКОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ
Важливо підкреслити, що лікарський засіб є складною сумішшю стандартизованих екстрактів рослин, кожен з яких має свою дію.
Чим вищий рівень стандартизації кожного виробничого процесу, тим більш відтвореною є якість результату — такого принципу дотримується виробник препарату — німецька фармацевтична компанія «Біонорика».
Декілька фактів про компанію «Біонорика»:
- Протягом 86 років свого існування «Біонорика» зробила величезний ривок від невеликого приватного підприємства до корпорації зі світовим ім’ям.
- Головний офіс знаходиться у м. Ноймаркт (Німеччина), при цьому більше 40% співробітників працюють за межами Німеччини у всьому світі.
- У 2017 р. «Біонорика» відсвяткувала 15 років роботи в Україні.
- Протягом останніх 10 років компанія входить до топ-30 маркетуючих організацій за обсягами роздрібного продажу лікарських засобів у грошовому вираженні в Україні*.
Суворий контроль здійснюється на всіх етапах виробництва — від вибору насіння, регіону для вирощування рослин, технічних умов процесу їх розвитку, збору врожаю та його подальшої переробки до отримання готового лікарського засобу. Тобто фактично робота починається ще задовго до етапу вирощування. Усі рослини проходять тривалий багатоетапний процес відбору. Перед тим як починати культивацію, шляхом тривалої процедури обирають сорт з відповідною комбінацією складових. Для цього відбирають природні культури лікарських рослин та аналізують їх придатність для терапевтичних цілей. Сучасні технології застосовуються і на етапі вирощування. Для кожної рослини створюються найбільш сприятливі умови. Увага, з якою «Біонорика» підходить до створення посівного матеріалу і контролю вирощування лікарських рослин, виявляється і під час збирання врожаю та його переробки. Так, для збереження якості сировини при подальшій переробці використовуються новітні технології. Зокрема, розроблено спеціальний процес вакуумної сушки, що дозволяє зберегти в екстракті високий вміст ефірних олій і флавоноїдів.
Усі етапи виробничого процесу обґрунтовані аналітичними розрахунками. Поєднання природи і науки — головний принцип, з яким компанія «Біонорика» підходить до всіх етапів виробництва. Цей принцип знайшов втілення у філософії фітонірингу.
Формула успіху компанії «Біонорика» втілена в наступних принципах:
- Фітоніринг — це генезис. Більше 85 років наукові співробітники компанії розгадують таємниці природи.
- Фітоніринг — це майбутнє. Створення майбутнього — це використання можливостей.
- Фітоніринг — це якість. Якість є найголовнішим пріоритетом у сфері досліджень, виробництва, керівництва та управління.
- Фітоніринг — це рух. Щоб зберегти конкурентоспроможність на ринку, потрібна висока гнучкість у всіх сферах.
- Фітоніринг — це відкритість. Повна орієнтованість на якість у концепції фітонірингу потребує послідовної реалізації всього потенціалу для вдосконалення, що передбачає відкритість, толерантність і взаємоповагу.
- Фітоніринг — це сталий розвиток. Кожен процес — від вирощування лікарських рослин до упаковки лікарських засобів, має відповідати високим вимогам, що висуваються до екологічної сумісності і можливості вторинної переробки.
- Фітоніринг — це дослідження. З моменту свого створення «Біонорика» займається науковими дослідженнями.
Більше третини доходу від продажу препаратів «Біонорика» інвестує в наукові дослідження і розробки. Механізми дії та переносимість продукції компанії вивчаються в рамках фармакологічних і клінічних досліджень. При цьому враховуються останні досягнення молекулярної біології. Для поліпшення спеціальних екстрактів і препаратів використовуються результати, отримані в доклінічних і клінічних дослідженнях провідних вчених у сфері фітофармакології.
«Біонорика» співпрацює з більше ніж 500 провідними інститутами, клініками і університетами у всьому світі. Компанія дуже пишається тим, що її препарати мають вагому доказову базу.
Варто зазначити, що наприкінці вересня 2018 р. у Дрездені на щорічному конгресі Німецького товариства урологів (Deutsche Gesellschaft für Urologie — DGU) було представлено нове дослідження щодо ефективності КАНЕФРОНУ Н (Wagenlehner f. M. et al., 2018**). Результати цього дослідження опубліковано в журналі «Urologia Internationalis». Пропонуємо й нашим читачам ознайомитися з його дизайном та ключовими висновками.
КАНЕФРОН® Н є альтернативним антибіотикам варіантом лікування гострого неускладненого циститу
Слід зауважити, що поточні настанови рекомендують антибактеріальні засоби як терапію першого вибору для лікування неускладнених інфекцій нижніх сечових шляхів. Згідно із настановою Європейської асоціації урологів (European Association of Urology — EАU) щодо урологічних інфекцій (EAU Guidelines on Urological Infections, 2017) для лікування гострого неускладненого циститу в якості терапії першої лінії рекомендовано одноразове застосування 3 г фосфоміцину трометамолу.
Участь у дослідженні взяли 659 жінок віком 18–70 років з типовими симптомами вперше діагностованого гострого циститу. Географічне охоплення — 51 центр Європи (16 — у Німеччині, 22 — в Україні та 13 — у Польщі).
Пацієнтки «групи КАНЕФРОН® Н» отримували протягом 7 днів КАНЕФРОН® Н та одну дозу плацебо фосфоміцину. Учасниці «групи фосфоміцину трометамолу» одержували одноразово дозу препарату фосфоміціну трометамолу (3 г) та 7 днів плацебо, що імітує КАНЕФРОН® Н. Подальше спостереження проводили через 30 днів після останньої дати лікування (38-й день), щоб визначити наявність рецидиву. Результати дослідження показали, що 83,5% пацієнтів у групі КАНЕФРОН® Н і 89,8% у групі фосфоміціну трометамолу не потребували додаткової терапії антибіотиками (рис. 3). Тобто ефективність КАНЕФРОНУ Н є статистично порівнянною з антибіотиком при лікуванні гострих неускладнених циститів.

Крім того, КАНЕФРОН® Н зменшує вираженість симптомів гострого циститу приблизно так само, як антибіотик, і протягом місяця рецидивів не відмічалося (рис. 4). Цей показник вимірювався за допомогою шкали оцінювання симптомів гострого циститу (Acute Cystitis Symptom Score — ACSS) як сума балів «типових» симптомів.

P.S. Стійкість до антибіотиків — явище, коли бактерії змінюються настільки, що антибіотики більше не мають жодного впливу на організм людей, які потребують їх для боротьби з інфекцією, і зараз це одна з найсерйозніших загроз для здоров’я людей — підкреслює Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Стійкість до протимікробних препаратів розвивається з часом природним чином, зазвичай шляхом генетичних змін. Однак некоректне і надмірне їх застосування (зокрема без контролю з боку професіоналів) прискорює цей процес. Дослідження, що доводять можливість застосування фітопрепарату як альтернативи певним антибіотикам, — мають вагоме значення в контексті стратегії щодо доцільного використання антибактеріальних засобів.
Успіх препарату КАНЕФРОН® Н та його якість як фітопрепарату пов’язані з його ефективністю, а поява такого рівня доказової бази — це підтвердження правильного вибору лікарів, фармацевтів і, звичайно, споживачів!
У сучасній системі координат галузі охорони здоров’я професії провізора/фармацевта відводиться досить важлива роль. Згідно із загальносвітовою тенденцією аптека є не просто точкою відпуску препаратів, а закладом охорони здоров’я. На плечі провізорів лягають у тому числі такі функції, як ефективне управління медикаментозною терапією (одна з 4 ролей відповідно до GPP), фармацевтична опіка, сприяння відповідальному самолікуванню, а також контрольна функція. Важливо розуміти, що пацієнт може описувати свої симптоми по-різному. Завдання фармацевта — розпізнати стан та допомогти вирішити проблему. У нагоді стають отримані раніше знання і досвід.
Майбутні фармацевти починають формуватися ще на студентських лавах. Тут вони отримують не тільки перші знання, але й уявлення про роль та місце професії, обов’язки провізора в аптеці і т.п. Дуже добре, коли є можливість одразу закріпити теоретичні знання на практиці. На одну з таких можливостей стало більше. У Житомирському базовому фармацевтичному коледжі 28 травня 2019 р. відбулося урочисте відкриття вже третьої в Україні навчальної аудиторії Phytothek Training room.
Phytothek Training room — аудиторія, оснащена всім необхідним для проведення практичних занять з фармацевтичної опіки в моделі реальної аптечної зали.
Такий формат навчальної аудиторії дозволяє поєднувати інтерактивне навчання та елементи моделювання ситуації в аптеці.
Партнерами проекту виступили Житомирський базовий фармацевтичний коледж, компанія «Біонорика» та мережа аптек Житомирської області «Первоцвіт». Це партнерство дозволило побудувати своєрідний «міст» між освітнім закладом, виробником та ритейлом.
Ірина Бойчук, директор Житомирського базового фармацевтичного коледжу, повідомила, що цей проект народився із мрії — створити на базі коледжу таку аудиторію, яка б давала можливість студентам відчути себе провізором в аптеці. «Цю ідею одразу ж підтримали співзасновники мережі аптек «Первоцвіт». Підключилося до здійснення цієї мети і представництво компанії «Біонорика» в Україні. Філософським стержнем цього проекту став Ігор Зупанець, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ», — зазначила І. Бойчук.
З вітальним словом виступив Володимир Ширма, голова Житомирської обласної ради: «Впевнений, що така кімната допоможе краще підготувати студентів до життя після випуску та реальної роботи в аптеці. У цьому зацікавлені всі — і фармацевтичні компанії, і студенти — майбутні фармацевти, і аптеки, і навчальний заклад. На ринку праці існує досить висока конкуренція, тому дуже важливо створювати найкращі умови для якісної підготовки випускників. Дуже приємно, що бізнес підтримує такі ініціативи у сфері освіти, адже державних коштів часто бракує. Дякую нашим інвесторам, випускникам бажаю світлого успішного майбутнього, а колективу коледжу — не стояти на місці та продовжувати розвиватися».
«Ми із задоволенням долучаємося до таких проектів», — додала Тамара Мокроусова, генеральний директор компанії «Біонорика» в Україні. — «Одним із важливих напрямків діяльності компанії ми бачимо розвиток освітніх проектів для провізорів та фармацевтів. Саме тому проект «Phytothek Training room» ми продовжуємо розвивати. Це 3-тя навчальна аудиторія в Україні! Перша Phytothek Training room була відкрита ще у квітні 2014 р. на базі кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету (НФаУ). Ця ініціатива виявилася досить успішною, тому в грудні 2017 р. в університеті з’явилася вже друга така аудиторія».
Т. Мокроусова подякувала партнерам проекту. «Мені дуже подобається сама ідея, що студенти можуть потренуватися правильно спілкуватися з відвідувачем та повноцінно здійснювати фармацевтичну опіку».
Про долучення до цієї ініціативи розповів Микола Поліщук, керівник і співзасновник компанії «Первоцвіт-Фарм»: «Ми вже більше 15 років працюємо на теренах Житомирської обл. Починали тільки з 4, а на сьогодні налічуємо 60 аптечних закладів. 99% наших працівників — випускники Житомирського базового фармацевтичного коледжу, які є професіоналами своєї справи. Але варто розуміти, що навчання — це одне, а робота в аптеці — трохи інше. Є свої тонкощі. Ми прагнемо зробити все для того, щоб коли молодий спеціаліст стане до роботи, він знав трохи більше».
«Це буде центр молодого спеціаліста, — зазначив М. Поліщук. — Ще ми хочемо зробити так, щоб студенти бачили справжню аптеку в онлайн-режимі та мали можливість відчути її серце». Валерій Мартинюк, співзасновник мережі аптек «Первоцвіт», додав: «Сподіваємося, що ми своїм прикладом посприяємо відкриттю більшої кількості таких аудиторій».
«Спільний проект навчального закладу, мережі аптек та міжнародної фармацевтичної компанії створює зв’язок між освітою та практичною фармацією» — зазначив Ігор Зупанець, який взяв участь у відкритті «Phytothek Training room», — Боротися із самолікуванням все одно, що боротися з поганою погодою. Самолікування має бути відповідальним, контрольованим. З нежитем пацієнт часто йде не до лікаря, а в аптеку. Але він має отримати якісну допомогу».
«Сподіваюся, що студенти, які сьогодні почнуть працювати у Phytothek Training room, дадуть гарний старт для роботи цієї аудиторії, — зазначила І. Бойчук. — Ми плануємо проводити тут заняття з підготовки студентів не тільки на додипломному етапі, але й курси з підвищення кваліфікації в рамках післядипломної освіти».
Після урочистого перерізання червоної стрічки та офіційного відкриття Phytothek Training room, вітальних слів відбулося перше практичне заняття «Надання фармацевтичної опіки пацієнтам із симптомами гострого риносинуситу», яке провела Ірина Луцак, заступник директора з навчально-виробничої роботи Житомирського базового фармацевтичного коледжу, кандидат фармацевтичних наук. Студенти розібрали, як діяти у тій чи іншій ситуації, як розпізнати симптоми, які уточнювальні запитання слід ставити, який препарат та у якій формі випуску краще порекомендувати, як аргументувати вибір тощо. Завдяки моделі аптеки по кілька хвилин одні студенти випробували себе в ролі провізора, а інші — відчули себе в ролі відвідувача аптеки.
У рамках урочистої події студенти коледжу та запрошені фармацевти аптечних мереж Житомира отримали можливість прослухати лекцію І. Зупанця на тему «Мистецтво фітонірингу: 2 епізоди і 1 історія».
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим