Симптомокомплекс астенічного синдрому характерний не лише для керівників різного рівня та офісних працівників, а й для всіх, чия професія пов’язана з тривалим хронічним психоемоційним перенапруженням — лікарів, вчителів, викладачів, юристів, операторів, водіїв, школярів, студентів і т.д. Іншими словами, для переважної більшості активного працездатного населення. Даний синдром розвивається як багатофакторний процес при взаємодії власне стресу, особливостей особистості, супутньої патології, навколишнього середовища та ін.
Небезпека вищезгаданого стану полягає в поступовому професійному «вигоранні», що у наслідку призводить до неможливості повноцінно виконувати свої соціальні і виробничі функції. Даний синдром значно прискорює розвиток цілого «букету» різних станів, нерідко небезпечних для життя: ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, депресія, тривожні розлади тощо.
Астенічний синдром можна розглядати як патологічно змінену реакцію адаптації нервової системи у відповідь на фізичне і психічне перенапруження, екзо- або ендогенні інтоксикації, судинні та метаболічні розлади та ін. Астенія — загалом синдром неспецифічний. Описано десятки симптомів, що характеризують астенію на базі різних стресзалежних розладів, однак найбільш типова наступна тріада: власне астенія (підвищена стомлюваність, зниження працездатності, емоційна лабільність, дратівливість тощо), яка поєднується з когнітивними розладами і порушеннями сну.
З огляду на складний патогенез астенічного синдрому, на особливу увагу в цьому контексті заслуговують продукти з комбінованою ноо- і вазотропною активністю (Бурчинский С.Г., 2020). Серед таких продуктів на українському ринку представлена дієтична добавка Вазавітал Нейро від «Української фармацевтичної компанії».
Вазавітал Нейро: потрійний захист судин та нервів
До складу 1 капсули Вазавітал Нейро входять екстракт гінкго білоба стандартизований — 120 мг, бджолине обніжжя — 120 мг та комплекс вітамінів, який включає B1 (тіамін) — 50 мг, B2 (рибофлавін) — 5 мг, B6 (піридоксин) — 80 мг, B12 (ціанокобаламін) — 0,5 мг, C (аскорбінова кислота) — 50 мг, P (рутин) — 20 мг.
Цілющі властивості гінкго білоба відомі протягом багатьох тисячоліть. Перша згадка про нього зустрічається в манускриптах Стародавнього Китаю. Наразі препарати гінкго білоба входять до числа найбільш популярних і широко затребуваних лікарських засобів ноотропного і вазотропного типу дії, а в країнах Сходу, крім традиційних таблетованих та капсульованих форм, екстракт гінкго білоба випускається у формі розчинів для інфузій та очних плівок.
Ефективність гінкго білоба підтверджена численними рандомізованими багатоцентровими клінічними дослідженнями і на сьогодні не викликає сумнівів.
Стандартизований екстракт гінкго білоба, що входить до складу Вазавітал Нейро, селективно усуває судинні спазми, посилює продукцію оксиду азоту (NO) ендотеліоцитами (усуває ендотеліальну дисфункцію), покращує реологічні властивості крові, стабілізує стінки капілярів, оптимізує венозний відтік, має антиоксидантні властивості, нормалізує енергетичний баланс нервових клітин, посилює холін- та адренергічну медіацію в головному мозку. Принциповими особливостями, що відрізняють гінкго білоба від інших ноо- і вазотропних засобів, є:
- максимальна широта фармакологічних ефектів і багатогранність впливу на нейрометаболічні, нейромедіаторні та судинні зміни в центральній нервовій системі в умовах ішемії та гіпоксії;
- максимальна фізіологічність дії на центральну нервову систему;
- поєднання терапевтичної та профілактичної дії;
- високий ступінь безпеки препаратів гінкго білоба, що визначається як природним походженням препарату, так і якістю його виробництва (Бурчинский С.Г. и соавт., 2020).
Бджолине обніжжя, що має унікальні фармакологічні властивості, є не тільки одним із найбільш відомих і затребуваних продуктів бджільництва, а й широко застосовується в лікувальних цілях, зокрема при атеросклерозі, різних формах судинної недостатності (коронарної, церебральної), астенічному синдромі, психоемоційних розладах і т.ін. Обніжжя містить близько 250 цінних біологічно активних речовин, має виражені антиоксидантні, антиастенічні, тонізуючі та імуностимулюючі властивості.
Комплекс вітамінів у складі Вазавітал Нейро оптимально доповнює дію гінкго білоба і бджолиного обніжжя. До цього комплексу входить вітамін В1, який покращує окисно-відновні процеси в головному мозку; полегшує проведення нервового імпульсу аксонами та дендритами нейронів (завдяки активації мембранних хлорних каналів).
У свою чергу, вітамін В2 забезпечує фізіологічний рівень тканинного дихання та біосинтез макроергічних сполук у центральній нервовій системі (АТФ, АДФ); енергетичний баланс, необхідний для повноцінної діяльності нейронів.
Вітамін В6 — бере участь у реакціях білкового, ліпідного та вуглеводного обміну; біосинтезі нейромедіаторів у центральній нервовій системі (у тому числі ацетилхоліну), мієлінової оболонки нейронів.
Щодо вітаміну В12, то він необхідний для еритропоезу; забезпечує повноцінність обміну амінокислот і біосинтез ацетилхоліну; проведення нервового імпульсу периферичними нервами та їх структурно-функціональну регенерацію.
Вітамін С сприяє синтезу колагену, укріплює судинні стінки, покращує мікроциркуляцію, має антиоксиданті властивості. Вітамін Р захищає міжклітинний матрикс, чинить ангіопротекторну та антиоксиданту дію (Бурчинский С.Г., 2020).
Застосовувати Вазавітал Нейро досить зручно для осіб, які ведуть активний спосіб життя. Адже достатньо приймати лише 1 капсулу (під час їди) 1–2 рази на добу. Рекомендований курс — 1–3 міс двічі на рік.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим