


4 грудня 2020 р. відбулося нагородження переможців XXI конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі України «Панацея». Цього року вперше за історію церемонії нагородження «Панацея» вона відбувалася онлайн в режимі live stream, щоб не піддавати ризику здоров’я учасників в умовах пандемії. Втім вимушені тимчасові обмеження зробили учасників ще ближчими один до одного, адже завдяки онлайн-формату кожен бажаючий міг долучитися до цієї знакової для всієї української Фарми події та насолодитися атмосферою свята, спостерігаючи та вболіваючи за кращих з кращих.
Головною метою Щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі України «Панацея» є аналіз діяльності вітчизняного фармацевтичного ринку, фіксація головних змін, визначення лідерів галузі. На щастя, є речі, що ніколи не змінюються — це безумовна об’єктивність конкурсу, адже переможці визначаються на основі маркетингових досліджень. Саме тому статуетка «Панацея» вже багато років є своєрідним дороговказом на українському фармринку.
Найбільш численну категорію — переможців у номінації «Рецептурний препарат року» — представила Ганна Зайченко, завідувач кафедри фармакології, доктор медичних наук, професор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Пані Ганна так представила переможця в номінації «Рецептурний препарат року»: «Вам напевно відомо, хто такі кілери? А у Фармі є препарати-«пейнкілери», вони також вбивають — біль, нестерпний біль. Коли людина несподівано стикається з болем внаслідок побутової чи спортивної травми або з гострим післяопераційним болем.
У такому разі потрібно, щоб у лікарів та пацієнтів були надійні «пейнкілери», бо з болем жити не можна. І такий препарат у нас є — ДЕКСАЛГІН®, у його назві навіть зашифровані його головні особливості. Так, «декс» — означає правообертальний. Виробник позбавив препарат зайвого близнюка — лівообертального — це така родзинка у фармацевтиці. Я вважаю, що вона прикрасила та надала нових сил цьому препарату».
Нагороду від імені представництва «Берлін-Хемі/А. Менаріні Україна ГмбХ» отримав Сергій Сталенний, бренд-менеджер препарату ДЕКСАЛГІН®, подякувавши пані Ганні за такі теплі слова на адресу препарату ДЕКСАЛГІН®.
«12 років тому команда «Берлін-Хемі/А. Менаріні Україна ГмбХ» вивела на український фармацевтичний ринок оригінальний декскетопрофен, і вже тоді у нас не було сумнівів у його успіху. Це нагорода за довгу і наполегливу роботу всього колективу. За ці роки ДЕКСАЛГІН® завоював довіру серед лікарів і пацієнтів. Лікування гострого болю — було, є і буде актуальною проблемою. Швидкість, ефективність і безпека — це ті критерії, які лежать в основі вибору препарату. ДЕКСАЛГІН® визнаний і затребуваний лікарями, адже саме вони призначають анальгетики своїм пацієнтам. Я вдячний фахівцям охорони здоров’я, які високо оцінили ДЕКСАЛГІН®», — зазначив С. Сталенний.
Секрет успіху ДЕКСАЛГІН®
Декскетопрофен є терапевтично активним S(+)-енантіомером кетопрофену без фармакологічно непотрібного R(–)-енантіомера, оскільки останній позбавлений анальгезивних властивостей. Створення препарату лише з активним енантіомером, ефективного та перевіреного нестероїдного протизапального препарату має низку потенційних переваг:
- доза, що необхідна для досягнення такого ж знеболювального ефекту порівняно з рацемічною сумішшю, може бути знижена;
- метаболічне навантаження може бути знижено вдвічі;
- ризик розвитку побічних ефектів, пов’язаних з неактивним енантіомером, може бути зведений до мінімуму.
Створення препарату лише з активним енантіомером — декскетопрофеном — дозволяє уникнути розвитку небажаних метаболічних ефектів, пов’язаних з неактивним енантіомером і визначає низьку токсичність препарату. Поєднання декскетопрофену з трометамолом сприяє прискореній абсорбції активної речовини і швидкому анальгезивному ефекту. Максимальна концентрація декскетопрофену у крові є вищою, ніж у рацемічного кетопрофену, і досягається швидше. Висока інгібуюча активність декскетопрофену щодо циклооксигенази (ЦОГ)-1 і ЦОГ-2 зумовлює його центральні і периферичні знеболювальні ефекти, при цьому висока протизапальна активність препарату поєднується з доброю переносимістю. Знеболювальна дія настає через 30 хв після парентерального введення. Тривалість знеболюючого ефекту становить 4–8 год.
Завдяки таким властивостям декскетопрофен є препаратом вибору для купірування больового синдрому помірної і високої інтенсивності при низці захворювань, травмах, а також станах, що вимагають надання екстреної та невідкладної допомоги (Hanna M., Moon J.Y., 2019). Це підтверджують і аналітичні дані щодо призначень препарату лікарями різних спеціальностей. Так, лікарський засіб користується популярністю та активно призначається хірургами, ортопедами-травматологами, анестезіологами та терапевтами*. ДЕКСАЛГІН® входить до топ-3 лікарських засобів групи M01A «Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби» за кількістю призначень лікарями всіх спеціальностей, а також є найбільш призначуваним препаратом цієї групи хірургами, ортопедами-травматологами та анестезіологами за підсумками ІІІ кв. 2020 р.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим