Вітамін D та COVID-19
Важливе значення корекції дефіциту вітаміну D для профілактики розвитку COVID-19, а також у випадку зараження коронавірусом доведено в ході багатьох досліджень (Basaran N. et al., 2021; Brenner H., 2021; DiNicolantonio J.J., O’Keefe J.H., 2021). Так, у дослідженні за участю майже 8 тис. осіб показано, що застосування вітаміну D знижує ймовірність заразитися COVID-19 на 45%, а кількість госпіталізацій скорочується майже вдвічі (!) (Merzon E. et al., 2020). Отже, прийом вітаміну D знижує ризик тяжкого перебігу захворювання. Важливо, що застосування вітаміну D також пришвидшує одужання — через 21 день лікування в групі пацієнтів, що отримували додатково вітамін D, виявлено 62,5% COVID-19-негативних тестів, а в контрольній групі — лише 20,8% (Rastogi A. et al., 2020).
Додаткове споживання вітаміну D дуже важливе саме для населення України, адже поширеність дефіциту вітаміну D становить більше 80%, а тяжкий дефіцит цього нутрієнту відмічають у більш ніж 35% населення країни (Поворознюк В.В. и соавт., 2012). Це значно перевищує аналогічні показники для європейських країн, де дефіцит вітаміну D відмічають у 2–30% дорослого населення.
Однак наш організм — це неймовірно складна система, у якій все пов’язано і, як виявляється, для гармонійної та комплексної підтримки нашого імунітету у складні часи недостатньо просто доповнити свій раціон вітаміном D. Адже для активації вітаміну D та здійснення ним багатьох позитивних ефектів відносно нашої імунної системи нам необхідний магній. Втім, на жаль, багатьом із нас бракує і цього мікроелементу.
Вітамін D та магній — потужна команда для підтримки імунітету!
Магній необхідний для біосинтезу, транспорту та активації вітаміну D — одного із ключових факторів, що визначає ефективність роботи нашої імунної системи. Магній бере участь в обміні вітаміну D та є структурним компонентом близько 300 ферментів, включно з Са-АТФазою, ферментами білкового синтезу та ін. Зокрема, магній відіграє значну роль в імунній відповіді як кофактор для синтезу імуноглобулінів та інших процесів, пов’язаних із функцією Т- і В-клітин. Магній нормалізує метаболізм вітаміну D, підвищує чутливість органів-мішеней до нього (Торопцова Н.В., Никитинская О.А., 2008). Тому дефіцит магнію може знизити рівень активного вітаміну D (1,25-дигідроксивітамін D) та погіршити регуляцію секреції паратиреоїдного гормону. Магній також необхідний для інактивації вітаміну D, коли його рівень стає занадто високим. Таким чином, оптимальний статус магнію необхідний для оптимального рівня активного вітаміну D. Крім того, і магній, і вітамін D важливі для імунної системи самостійно (DiNicolantonio J. J., O’Keefe J.H., 2021; Dominguez L.J. et al., 2021).
А що там у нас з магнієм?
Магній міститься в рослинній їжі: необроблених зернових, інжирі, мигдалі та інших горіхах, темно-зелених овочах, бананах та ін. Втім до 50% дорослих у розвинутих країнах не споживають рекомендованої дієтичної норми магнію (DiNicolantonio J.J., O’Keefe J.H., Wilson W., 2018; Семиголовский Н.Ю., 2008). За підрахунками, у близько 30% даної популяції відмічено субклінічний дефіцит магнію на основі рівня сироватки крові, при цьому поширеність дефіциту магнію може становити 80–90% у певних групах населення. Так, показано, що дефіцит магнію серед вагітних має високу поширеність і виявляється у більш ніж 80% жінок у період вагітності (Серов В.Н. и соавт., 2014). Також слід зазначити, що, наприклад, для української популяції характерне погіршення рівня забезпечення магнієм у складі раціону харчування в зимовий період, зниження цього показника становило більше 20% (Цимбаліста Н.В., 2008). Ще однією важливою особливістю є значно гірше забезпечення магнієм жінок порівняно із чоловіками.
Багато факторів зумовлюють дефіцит магнію, зокрема особливості дієти, яка включає значну кількість рафінованих та продуктів глибокої переробки. Розвиток нестачі магнію можуть викликати такі хронічні хвороби, як захворювання нирок, шлунково-кишкові розлади, застосування певних груп лікарських засобів (діуретики, інсулін, інгібітори протонної помпи), стрес, значні фізичні навантаження та дефіцит вітаміну D. Таким чином, субклінічний дефіцит магнію є поширеним явищем серед населення, а нестача магнію може негативно впливати на імунітет. У свою чергу, нестача магнію, помножена на дефіцит вітаміну D, можуть спричинити порушення імунної відповіді, викликаючи розвиток цитокінового шторму та, зрештою, ендотеліальну дисфункцію, що підвищує ризик тромбоутворення (DiNicolantonio J.J., O’Keefe J.H., 2021).
На рівень магнію може негативно впливати дефіцит калію. Крім того, наявні дані свідчать, що у деяких пацієнтів, які перенесли COVID-19, гіпокаліємія та гіпомагніємія можуть розвиватися впродовж кількох місяців після одужання, що підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров’ям (Alnafiey M.O. et al., 2021).
Саме це робить обґрунтованим застосування комплексних препаратів, до складу яких входить збалансована комбінація магнію та калію (Постникова С.Л. и соавт., 2007). Такими препаратами є ПАНАНГІН та бренд-новинка ПАНАНГІН ФОРТЕ європейської компанії «Гедеон Ріхтер». Варто звернути увагу, що порівняно із препаратом ПАНАНГІН бренд-новинка ПАНАНГІН ФОРТЕ пропонує ще більш потужну комбінацію згаданих мікроелементів, а саме: до його складу входить подвійне дозування магнію (280 мг) і калію (316 мг). Крім того, до складу препаратів ПАНАНГІН та ПАНАНГІН ФОРТЕ входить аспарагінова кислота, яка сприяє надходженню іонів калію та магнію всередину клітини (Барышникова Г.А. и соавт., 2019).
У пацієнтів, що перенесли COVID-19, часто розвиваються неврологічні порушення та інші прояви так званого постковідного синдрому (SeyedAlinaghi S. et al., 2021). У цьому контексті також буде актуальним застосування магнію, адже, як відомо, депресивні стани супроводжуються вираженою нестачею цього мікроелементу (Громова О.А. и соавт., 2016).
ПАНАНГІН ФОРТЕ: зручне дозування для підтримки імунітету
Застосування препарату ПАНАНГІН ФОРТЕ показане при низці захворювань та станів, що характеризуються нестачею або ризиком розвитку дефіциту магнію та калію. ПАНАНГІН ФОРТЕ може бути застосований як доповнення до дієти для підвищення рівня магнію і калію в організмі, що особливо актуально у весняний період, коли ймовірність розвитку дефіциту магнію вища, ніж, наприклад, влітку (Цимбаліста Н.В., 2008), а інфекційні захворювання не поспішають здавати свої позиції.
Швидкий ритм життя, притаманний сьогоденню, ставить на одне з перших місць при виборі препарату зручність його застосування. Тому неможливо не відмітити зручний режим прийому ПАНАНГІН ФОРТЕ — по 1 таблетці 3 рази на добу. Для тих, хто важко переносить прийом препаратів магнію через порушення з боку шлунково-кишкового тракту, у нас є ще одна добра новина. ПАНАНГІН ФОРТЕ випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, що покликано знизити подразнювальний вплив на травну систему.
ПАНАНГІН та ПАНАНГІН ФОРТЕ: покращення імунітету та підтримка організму після хвороби!

Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим