Угорщина збирається спростити працевлаштування, зокрема, для медиків та фармацевтів, що прибувають з-за кордону. Запропоновані законодавчі зміни мають полегшити трудову міграцію з України.
Так, 18 жовтня на розгляд парламенту подано пакет законодавчих пропозицій, автором яких є Жолт Семьєн (Semjén Zsolt), віцепрем’єр-міністр. У законопроєкті про внесення змін до законів щодо освіти дорослих йдеться про визнання дипломів першого та другого рівнів згідно з Болонською системою.
Нові законодавчі положення мають на меті надати «дипломам про вищу освіту такої самої юридичної сили, як і вітчизняним (угорським) дипломам, якщо їх видано в державі, яка приєдналася до Європейського простору вищої освіти (European Higher Education Area), — зазначено в пояснювальній записці. — Буде створено відповідну нормативну базу, щоб лікарі, стоматологи та фармацевти, які прибувають з-за кордону, могли здійснювати діяльність відповідно до своєї професійної кваліфікації».
Також, відповідно до пропозицій, професійний іспит на визнання кваліфікації може проходити у вигляді діяльності, що відповідає професійній кваліфікації закордонного спеціаліста та дозволяє перевірити його професійні знання та мовні навички, протягом одного року або еквівалентного строку за умови неповного робочого дня (під наглядом). Роботодавцем при цьому виступає акредитований постачальник медичних послуг або акредитована аптека.
До аналогічного заходу вдаються також, якщо існує принципова різниця між освітою, здобутою за кордоном, та тією, що вважається необхідною для отримання кваліфікації в Угорщині. Подібні положення будуть створені також для тих, хто має середню освіту, зазначено в поясненнях.
Окремі положення передбачені щодо визнання кваліфікацій спеціалістів релігійної, правоохоронної, податкової, митної, викладацької, дослідницької та військової сфер.
За матеріалами www.parlament.hu
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим