Особливості застосування лікарських засобів, що містять комбінації вітамінів групи В

27 Жовтня 2023 10:20 Поділитися

Вітаміни групи B — тіамін (B1), рибофлавін (B2), ніацин (B3), пантотенова кислота (B5), піридоксин (B6), біотин (B7), фолат (B9) і кобаламін (B12) відіграють важливу роль у катаболічному та анаболічному метаболізмі. Вони діють як коферменти у ферментативних процесах, які підтримують усі аспекти фізіологічного функціонування клітин, включаючи основні функції в головному мозку та нервовій системі. Оскільки В-комплекс — водорозчинні вітаміни, вони не зберігаються в організмі і повинні поповнюватися щодня, зокрема з продуктами харчування, що їх містять (висівки, яйця, соняшникове насіння, лосось, курятина, яловичина, молоко, мідії, устриці, зелень, субпродукти тощо) (Hanna M. et al., 2022).

У медичній практиці широко застосовують комбіновані вітамінні препарати, що містять такі вітаміни групи В, як В1, В6 та В12, а доцільність їх застосування доведено низкою досліджень.

  • Зокрема, відмічена ефективність при застосуванні лікарського засобу, що містить вітаміни групи В (Мільгама®), у пацієнтів з попереково-крижовою радикулопатією, які страждали від помірного або сильного болю протягом 1 міс і довше, та виявлено потенціювання знеболювальної дії нестероїдних протизапальних препаратів одночасно з використовуваним засобом, що призводить до швидкого і тривалого регресу больового синдрому (Levin O.S. et al., 2009).
  • Інше дослідження підтвердило доцільність потенціювання знеболювального ефекту за рахунок одночасного застосування вітамінів групи В і нестероїдних протизапальних препаратів, які призначаються для купірування значного нейропатичного болю (Zhuravleva M.V. et al., 2012). Однак недостатньо доказів, щоб рекомендувати цю терапевтичну схему для інших типів болю через дефіцит якісних досліджень (Calderon-Ospina C.A. et al., 2020).
  • Висунуто припущення, що при лікуванні остеоартриту колінного суглоба буде доцільним застосування вітамінів групи В і Е. У порівняльному дослідженні пацієнти проходили лікування у трьох групах (диклофенак + пероральний В-комплекс, пероральний диклофенак + пероральний вітамін Е та пероральний диклофенак + плацебо). У результаті зниження ступеня тяжкості болю в колінному суглобі та відновлення його рухової функції виявилося вищим у групі вітамінів B (Dehghan M., 2015).

Незважаючи на те що вітаміни B1, B6 і B12 вже у дослідженнях показують свою ефективність, для з’ясування молекулярних механізмів цього впливу необхідні подальші експериментальні дослідження in vitro та in vivo з окремими вітамінами групи В та їх комбінаціями (Baltrusch S., 2021).

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті