Темпи зростання обсягів роздрібної реалізації ліків на 16-му тиж становлять +24% у грошовому вираженні та +4% у натуральному. Показники дещо нижчі, ніж на попередньому тижні, але минулого тижня більш високі темпи зростання пов’язані із низькою базою порівняння минулого року через святкування Великодня (рис. 1).


Поденна динаміка також свідчить про відносну стабілізацію обсягів аптечного продажу препаратів. Станом на 23.04.2024 р. зростання у гривневому вираженні становить +24%, а в натуральному — +5% (рис. 2).


У розрізі АТС-груп 2-го рівня продовжуються ті самі тенденції, що і в попередні тижні, а саме зменшення частки засобів, що застосовуються при застуді та кашлю, та антибіотиків у загальній структурі аптечного продажу (рис. 3). Водночас частка анальгетиків стабілізувалася, а препаратів груп M01 «Протизапальні та протиревматичні засоби» та С09 «Засоби, що діють на ренін-ангіотензинову систему» зростає.


Щодо динаміки цін, то на топ-10 препаратів за обсягами аптечного продажу у 2024 р. ціни залишаються відносно стабільними. На окремі лікарські засоби фіксується зростання, але загалом ціни зростають помірно. Середній показник зростання цін серед топ-10 товарних позицій препаратів (Stock Keeping Unit — SKU) станом на 23.04.2024 р. становить 3% порівняно із початком року (рис. 4).

Водночас порівняно із минулим роком зростання цін більш суттєве. Інфляційний індекс, що відображає зміну обсягів аптечного продажу лікарських засобів за рахунок зміни ціни, на 16-му тиж, за даними компанії «Proxima Research», становить 11% (рис. 5).

Денис Кірсанов
*Сортування за обсягами продажу з 1.01.2024 р.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим