За підсумками 17-го тиж 2024 р. темпи зростання обсягів роздрібної реалізації лікарських засобів становлять +204% у грошовому та +3% у натуральному вираженні. Якщо порівняти із показниками попереднього тижня, то вони дещо нижчі. На 16-му тиж показники зростання становили +24% та +4% відповідно (рис. 1).


Динаміка в поденній дискреції свідчить про відносну стабілізацію обсягів аптечного продажу ліків останніми днями. Станом на 30.04.2024 р. зростання в гривневому вираженні становить +18%, а у натуральному — лише +0,25% (рис. 2).
У структурі аптечного продажу ліків у розрізі АТС-груп 2-го рівня останніми тижнями фіксується стабілізація частки анальгетиків, продовжується тенденція до зменшення частки антибіотиків і препаратів, що застосовують при застуді та кашлю (рис. 3). Також продовжується тенденція до збільшення частки лікарських засобів груп M01 «Протизапальні та протиревматичні засоби» та С09 «Засоби, що діють на ренін-ангіотензинову систему» у загальній структурі ринку.
Середній показник зростання цін на топ-10 товарних позицій лікарських засобів SKU (Stock Keeping Unit — одиниць товарного обліку) станом на 30.04.2024 р. залишається на рівні 3% порівняно з початком року. Однак на окремі препарати зростання ціни сягає 7–8%, але в цілому ціни зростають помірно (рис. 4).

Основними факторами зростання обсягів аптечного продажу ліків у грошовому вираженні залишається інфляція, перерозподіл споживання в бік більш дорогих препаратів, а також зростання продажів в упаковках, про що свідчать показники інфляційного індексу, який відображає зміну обсягів аптечного продажу лікарських засобів, за рахунок зміни ціни та індексу заміщення (рис. 5).

Денис Кірсанов
*Сортування за обсягами продажу з 1.01.2024 р.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим