Міністерство охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) та обласні центри контролю і профілактики хвороб, за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розпочинають додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця.
Додатковий раунд з імунізації триватиме до кінця року. Зокрема, дітям, які пропустили планові щеплення за Календарем профілактичних щеплень (далі — Календар щеплень), та дорослим, які не отримали ревакцинації, медики нагадуватимуть про важливість щеплення та запрошуватимуть на вакцинацію.
Вакцинація — безоплатна, зробити її можна в пунктах щеплень у лікарнях країни, попередньо записавшись у сімейного лікаря. З віку 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років. Наразі країна забезпечена вакциною для проведення рутинних щеплень для дітей та ревакцинації дорослих. Вона доступна у всіх регіонах.
Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України, зазначив, що за підсумками 2023 р. рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців на 37% нижчий, ніж у країнах ЄС. У 2023 р. лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта, попри безперебійну наявність вакцини в медичних закладах на рівні регіонів, пропустили щеплення.
«З 1 серпня по всій країні за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розпочинається додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації дорослих, який триватиме до кінця року. Медична система забезпечує можливість отримати щеплення як у пунктах щеплень, так і під час виїзних сесій вакцинальних команд медиків у громади. Тому батькам важливо перевіряти свій вакцинальний статус і їх дітей, а в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скоригувати графік вакцинації», — підкреслив І. Кузін.
Мета додаткових заходів з імунізації — вакцинувати 80% українців, які пропустили планову імунізацію проти кашлюку, дифтерії та правця.
Михайло Росада, генеральний директор ЦГЗ, також повідомив, що в Україні доступні всі вакцини для надолуження пропущених щеплень проти дифтерії, правця та кашлюку як для дітей, так і для дорослих. Це понад 1,8 млн доз вакцин, які централізовано постачаються в регіони, зокрема до лікарень, та надаються безоплатно всім громадянам України.
Кому і коли вакцинуватися? Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), зазначив, що вакцинуватися проти дифтерії та правця мають усі, починаючи з першого року життя. Вагітність і певні хронічні хвороби не є протипоказаннями.
В Україні щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюку за Календарем щеплень проводять дітям 4 рази: у 2, 4 та 6 міс, із першою ревакцинацією у 18 міс. 5-те щеплення проводять адсорбованою коклюшно-дифтерійно-правцевою вакциною (АДП) у віці 6 років — це друга ревакцинація проти дифтерії та правця, без кашлюкового компонента.
6-те щеплення, третю ревакцинацію, роблять у віці 16 років вакциною АДП-М зі зниженим вмістом дифтерійного та правцевого антигенів. Далі дорослим потрібно оновлювати свій захист від дифтерії та правця кожні 10 років.
За матеріалами moz.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим