АстраЗенека створила в Україні 6 (шість) інформаційних ресурсів про захворювання в межах терапевтичних напрямків діяльності компанії — хронічну хворобу нирок, цукровий діабет ІІ типу, інфаркт міокарда, серцеву недостатність, BRCA-мутації, астму та хронічне обструктивне захворювання легень.
Хронічна хвороба нирок
Хронічна хвороба нирок (ХХН) є глобальною проблемою охорони здоров’я1 — станом на 2023 р. близько 850 млн людей у світі страждають від цього захворювання. До групи високого ризику розвитку ХХН належать, зокрема, пацієнти із цукровим діабетом ІІ типу, артеріальною гіпертензією та серцево-судинними захворюваннями.
Глибоко розуміючи важливість ранньої діагностики та лікування ХХН, компанія, на додаток до свого благодійного діагностичного проєкту з раннього скринінгу ХХН2, створила інформаційний ресурс про хронічну хворобу нирок для лікарів. На вебресурсі можна знайти інформацію про важливість своєчасної діагностики захворювання, поради щодо ефективної комунікації із пацієнтами, а також корисні посилання на відеоматеріал та брошури, які фахівці можуть надати пацієнтам у разі необхідності. Інформація на вебресурсі не є рекомендацією пацієнтам щодо діагностики або лікування захворювань.
Ознайомитись із вебресурсом про ХХН можна за посиланням:
Цукровий діабет ІІ типу
Цукровому діабету ІІ типу компанія присвятила окремий вебсайт, адже загалом його поширеність становить все більшу загрозу для населення та системи охорони здоров’я в Україні. Економічний тягар цього захворювання продовжує зростати через недостатнє застосування сучасної ефективної терапії. Загалом близько 90% пацієнтів із цукровим діабетом мають саме цукровий діабет ІІ типу3.
Ресурс створено як для лікарів, так і для пацієнтів. Тут можна знайти інформацію про сучасні підходи до лікування, поради щодо ефективного контролю захворювання та підтримки здорового способу життя.
Медичні фахівці компанії впевнені, що пацієнти, які покращать завдяки інформаційному ресурсу рівень обізнаності щодо підходів у діагностиці та лікуванні цукрового діабету ІІ типу, зможуть ефективніше спілкуватися зі своїми лікарями, чіткіше ставити свої запитання та краще розуміти медичні рекомендації. За такого підходу пацієнти зможуть усвідомити, у яких саме випадках відвідування лікаря вкрай необхідне.
Детальніше зі змістом інформаційного ресурсу про цукровий діабет ІІ типу можна ознайомитися за посиланням:
Астма та хронічне обструктивне захворювання легень
Астма є найпоширенішим хронічним захворюванням серед дітей, і також уражує дорослих4, а хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) — третьою основною причиною смерті у всьому світі5. Обидва захворювання уражують легені. В Україні, за різними оцінками, щонайменше 4% населення мають ХОЗЛ6.
Будучи визнаним лідером у галузі респіраторної медицини, АстраЗенека прагне підвищувати обізнаність населення про астму та ХОЗЛ. З цією метою компанія створила вебресурс «Здорові легені», аби допомогти і лікарям, і пацієнтам вчасно розпізнати симптоми цих захворювань, надати рекомендації щодо забезпечення їх ефективної діагностики та лікування. Також на вебресурсі надаються поради щодо контролю цих захворювань у повсякденному житті. Пацієнти та лікарі можуть ознайомитися з відеоматеріалами, порадами щодо фізичних вправ для людей із ускладненим диханням та ведення здорового способу життя.
З інформаційним ресурсом про астму та ХОЗЛ можна ознайомитися за посиланням:
Серцево-судинні захворювання
Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є однією із основних причин смертності у світі та в Україні7. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України8, 64% випадків смертей в Україні припадає саме на ССЗ. Факторів ризику розвитку ССЗ існує багато — від соціально-економічних, поведінкових та екологічних до особливостей сімейного анамнезу, статі та віку9.
Поінформованість населення про ССЗ може сприяти ранньому виявленню захворювань, що дозволить своєчасно розпочати лікування та запобігти ускладненням. Важливо підвищувати обізнаність про симптоми ССЗ серед населення, щоб люди могли швидко реагувати на певні стани у критичних ситуаціях, а також вміли надавати першу допомогу.
Компанія створила вебресурс про інфаркт міокарда для пацієнтів та лікарів. Він містить загальну інформацію про симптоми цього стану, методи лікування, а також інтерв’ю з провідними фахівцями. Інформація викладена доступною мовою, є можливість завантажити щоденник прийому ліків для самоконтролю та перелік запитань, які варто поставити своєму лікарю. Вебсайт має назву «Допоможи серцю битись». З усіма матеріалами можна ознайомитися за посиланням:
Ще один вебресурс у рамках глобальної ініціативи АстраЗенека та Всесвітньої федерації серця під назвою «Spotlight On Heart Failure» компанія створила про серцеву недостатність. На вебсайті можна знайти інформацію про те, як розпізнати симптоми цього захворювання, яким чином можна контролювати свій стан, а також низку інформаційних матеріалів для покращення комунікації із лікарем на користь ефективних результатів лікування. Детальніше про цей ресурс можна дізнатися за посиланням:
BRCA-мутації
Мутації генів BRCA підвищують ризик розвитку раку молочної залози10 та яєчників11. Обізнаність людей про BRCA-мутації дозволяє їм усвідомити свої генетичні ризики та сприяє ухваленню свідомих рішень щодо власного здоров’я та здоров’я близьких.
Задля покращення доступності тестування NGS, за допомогою якого можна виявити всі патології «поломок» гена BRCA, компанія АстраЗенека реалізує в Україні благодійні діагностичні проєкти для пацієнтів з раком молочної залози12 та з раком яєчників13. Благодійні діагностичні проєкти посилюють додатковий елемент у боротьбі із цими захворюваннями — підвищення обізнаності пацієнтів. Компанія створила інформаційний вебресурс, на якому відвідувачі можуть знайти корисну інформацію про гени BRCA, важливість генетичного тестування, отримати корисні поради. Вебсайт надає докладну інформацію щодо впливу мутації на вибір варіантів лікування, розповідає про можливості своєчасної профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань, а також інформує про пацієнтські спільноти, до яких можна звернутися за підтримкою. Щоб дізнатися більше, будь ласка, відвідайте вебсайт за посиланням:
Про АстраЗенека
Компанія «АстраЗенека» — глобальна науково-орієнтована біофармацевтична компанія, яка спрямовує свою діяльність на відкриття, розробку та виведення на ринок рецептурних лікарських засобів у таких сферах, як онкологія, рідкісні захворювання та біофармацевтика, включно з серцево-судинними, нефрологічними захворюваннями та захворюваннями, пов’язаними з обміном речовин, а також респіраторними та імунними захворюваннями. Головний офіс компанії розташований в Кембриджі, Велика Британія. Компанія працює у понад 125 країнах; інноваційні ліки компанії застосовують мільйони пацієнтів у всьому світі. Відвідайте вебсайт компанії astrazeneca.com; інформація також надається компанією в соціальних мережах @AstraZeneca.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим