Цифрова трансформація системи охорони здоровʼя України триває, і 2024 р. став черговим важливим етапом впровадження новітніх цифрових рішень, що сприяють оптимізації процесів надання медичних послуг та підвищенню їх ефективності. У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України підбивають підсумки цифровізації медицини у 2024 р. і наводять найуспішніші проєкти цього року, серед яких цифрові рішення у сфері телемедицини, системі епідеміологічного нагляду, донорства крові та ін.
Одним із ключових цифрових проєктів року МОЗ України виділило запуск ЕСОРК, що забезпечує прозорість та контроль на всіх етапах процесу. Важливим кроком стало також впровадження можливості виписування та погашення електронних (е-)рецептів на ліки з медичного канабісу.
Запрацював Єдиний вебпортал вакантних посад, де вже зареєструвалися понад 2400 державних і комунальних закладів охорони здоровʼя. Сьогодні на порталі доступні тисячі актуальних вакансій, що сприяє покращенню кадрового потенціалу медичної системи.
Електронна система e-Stock для моніторингу запасів лікарських засобів і медичних виробів продовжує вдосконалюватися, дозволяючи уникати дефіциту важливих ресурсів та оптимізувати їх розподіл.
Прозорі закупівлі завдяки SAP Ariba
Впровадження однієї з найпопулярніших платформ для закупівель SAP Ariba дозволило залучити понад 8 млн постачальників зі всього світу. Це не лише розширило доступ до якісного медичного обладнання, але й сприяло суттєвій економії коштів.
Цифровізація фармацевтичної галузі
Важливим кроком стало тестування системи реєстрації ліків за стандартом електронного загального технічного документа (Electronic Common Technical Document — eCTD), що спрощує взаємодію з фармацевтичними компаніями.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим