Національна служба здоров’я України (НСЗУ)
Для відпуску ліків за програмою реімбурсації аптечні заклади мають подати пропозицію про укладення договору із НСЗУ за відповідним напрямом. «Закликаємо аптечні заклади не зволікати із поданням заяв про внесення змін до чинного договору у разі його наявності або подачею заяви про укладення договору із включенням до нього нової програми (в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) при подачі має назву «Постанова КМУ № 1380 від 03.12.2024 р.»)», — зазначають у НСЗУ.
Додатковий перелік включає 52 нові торговельні назви ліків, зокрема 23 комбіновані препарати.
Таким чином, програма реімбурсації розширилася за такими напрямами:
- серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання (комбінації);
- для лікування болю та надання паліативної допомоги;
- для лікування хвороб ендокринної системи;
- для лікування метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань;
- для лікування глаукоми;
- для лікування мігрені;
- для лікування захворювань у дітей.
У НСЗУ також звертають увагу, що в новий перелік увійшли торговельні назви за МНН «метронідазол», призначення якого відповідно до постанови КМУ від 03.12.2024 р. № 1380 дозволяється лише дітям. Щодо решти лікарських засобів вікові обмеження не застосовуються.
Разом із тим перелік лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом 23 серпня 2024 р. (наказ МОЗ України від 04.09.2024 р. № 1537), залишається чинним та продовжує діяти до чергового оновлення.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим