Незахищені статеві стосунки та небажана вагітність продовжують залишатися поширеним явищем серед жінок (Ayoola A.B. et al., 2007). У світі щорічно реєструється близько 120 млн незапланованих вагітностей, що у 61% (58–63) усіх випадків закінчуються абортом (Bearak J. et al., 2020). Одним із методів попередити небажані наслідки незахищеного статевого акту або при неефективності використаних способів захисту є екстрена (посткоїтальна) контрацепція1 — потенційно безпечний і ефективний засіб запобігання небажаній вагітності незалежно від віку, маси тіла або фізіологічного статусу (Rudzinski P. et al., 2023).
ЕСКАПЕЛ — лікарський засіб для термінової контрацепції (код АТХ G03A D01), що показаний до застосування в перші 72 год після статевого акту, під час якого жодних методів контрацепції не використовувалося або використаний метод не був досить надійним2.
Серед наявних засобів екстреної контрацепції найпоширенішим є прийом пероральних препаратів (Parkash V. et al., 2011), що містять прогестин левоноргестрел 1,5 мг. Левоноргестрел добре переноситься, не є відомим алергеном, виводиться з організму через кілька днів, не викликає звикання та токсичних реакцій. Навіть серед жінок, які приймали таблетку екстреної контрацепції більше 1 разу за 1 менструальний цикл, про серйозні побічні реакції не повідомлялося3.
ЕСКАПЕЛ — пероральний контрацептив на основі левоноргестрелу 1,5 мг2 від європейського виробника таблеток для екстреної контрацепції № 14 — компанії «Гедеон Ріхтер»2 у США та Європі (Болгарії, Чехії, Естонії, Франції, Німеччині, Угорщині, Італії, Латвії, Литві, Нідерландах, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччині, Словенії, Іспанії, Великій Британії та ін.)5.
У дослідженнях виявлено, що застосування левоноргестрелу 1,5 мг, який є основним складником препарату ЕСКАПЕЛ2, з метою екстреної контрацепції допомагає запобігти небажаній вагітності та є ефективним до 99% усіх випадків незахищеного статевого акту6.
Варто не забувати, що ризики має кожен, навіть той, хто дуже обережний. Проте, чим раніше прийняти таблетку екстреної контрацепції (оптимально протягом 3 днів (72 год) після незахищеного статевого акту), тим вищий шанс запобігти небажаній вагітності7.
Дисперговані форми ліків визначаються як такі, що при розміщенні в роті розчиняються або розпадаються протягом кількох секунд до кількох хвилин і не потребують води для полегшення ковтання. Важливо, що застосування таких лікарських форм дає можливість досягти швидкого терапевтичного ефекту (Parkash V. et al., 2011).
Новинка від компанії «Гедеон Ріхтер» — таблетка, що диспергується у ротовій порожнині, ЕСКАПЕЛ2 — потенційно зручна лікарська форма левоноргестрелу 1,5 мг, єдина у визначеній фармакологічній групі8 на ринку України, яка стане в нагоді у випадку термінової потреби в екстреній контрацепції, зокрема в обставинах, коли немає у доступі рідини для запивання, що швидко і практично повністю всмоктується2. А значить, зумовлює швидкий терапевтичний ефект, що є особливо важливим у ситуації, коли немає часу на очікування.
ЕСКАПЕЛ та ПОСТИНОР на основі левоноргестрелу8 — випробувана часом і досліджена екстрена контрацепція, що рекомендується в усьому світі9!
ЕСКАПЕЛ — таблетка левоноргестрелу 1,5 мг, яка диспергується в ротовій порожнині, тепер і в Україні!
Інна Грабова
Матеріал на правах реклами
1За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (www.who.int).
2Інструкція для медичного застосування лікарського засобу ЕСКАПЕЛ (www.drlz.com.ua).
3Інформаційний бюлетень про безпеку таблеток екстреної контрацепції, що містять лише левоноргестрел «Fact sheet on the safety of levonorgestrel-alone emergency contraceptive pills (LNG-ECPs)». Geneva: World Health Organization; 2010 (www.who.int).
4Серед виробників засобів екстреної контрацепції, що входить до ATX за кодом G3A6 (The Anatomical Classification of Pharmaceutical Products).
5Внутрішній аналіз «Гедеон Ріхтер» з використанням даних IQVIA MIDAS®. Показники: обсяг продажів, ATХ G3A6 (The Anatomical Classification of Pharmaceutical Products), за період MAT IV кварталу 2022 р., що відображає оцінки реальної діяльності. Авторські права IQVIA. Усі права захищені.
6Reference: 1% pregnancy rate, WHO meta-analysis, EMA Assessment report 24.07.2014.
7Emergency contraception: Preventing pregnancy after you have had sex. Paediatr Child Health, 2003.
8За даними Державного реєстру лікарських засобів (www.drlz.com.ua) станом на 28.01.2025 р. (дата публікації матеріалу).
9За даними IQVIA (IMS), за період III кварталу 1997 — I кварталу 2022 р. у всьому світі продано 417 751 952 упаковки таблеток екстреної контрацепції, вироблених компанією «Гедеон Ріхтер».
Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників
ЕСКАПЕЛ. Склад: 1 таблетка, що диспергується в ротовій порожнині, містить левоноргестрелу 1,5 мг. Фармакотерапевтична група: статеві гормони і модулятори статевої системи. Екстрені контрацептиви. Код АТХ G03A D01. Показання. Для термінової пероральної контрацепції у перші 72 год після статевого акту, під час якого жодних методів контрацепції не використовувалося або використаний метод не був досить надійним. Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, тяжкий ступінь печінкової недостатності; вагітність. Спосіб застосування та дози. Для перорального застосування. Таблетку, що диспергується у ротовій порожнині, слід видавити з блістера сухими руками і покласти на язик, де вона розчиниться і її можна буде проковтнути зі слиною. Таблетку, що диспергується у ротовій порожнині, можна застосовувати навіть в обставинах, коли немає у доступі рідини. Дозування. 1 таблетку необхідно прийняти якомога швидше після незахищеного статевого акту, бажано у перші 12 год і не пізніше 72 год. Якщо протягом 3 год після застосування таблетки виникло блювання, необхідно прийняти ще 1 таблетку. Препарат Ескапел, таблетку, що диспергується у ротовій порожнині, можна приймати у будь-який день менструального циклу за умови, що перебіг попередньої менструації був нормальним. Після застосування екстреної контрацепції рекомендується використовувати місцевий бар’єрний метод (наприклад презервативи, мембрани, сперміцид,цервікальний ковпачок) до початку наступної менструації. Побічні дії. Найчастішими небажаними ефектами при застосуванні препарату Ескапел відмічалися нудота, головний біль, біль у нижньому відділі живота, кровотеча, не пов’язана з менструацією, підвищена втомлюваність. Виробник. ВАТ «Гедеон Ріхтер». РП № UA/4789/02/01, термін дії необмежений з 16.01.2021 р. Наказ МОЗ України № 750 від 01.05.2024 р. Інформаційне повідомлення. Інформація для професійної діяльності медичних і фармацевтичних працівників. Застосовується за призначенням лікаря. Перед застосуванням, будь ласка, уважно ознайомтеся з повною інструкцією для медичного застосування, повним переліком побічних реакцій, протипоказань, особливостей застосування лікарського засобу ЕСКАПЕЛ.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим