Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) звертає увагу, що у зв’язку з переходом Держлікслужби на систему електронного документообігу документи електронною поштою надсилаються у вигляді архівів формату ZIP із файлами з розширенням «.p7s» всередині. Для уникнення труднощів під час роботи з такими файлами Держлікслужба надає покрокове пояснення.
Так, на електронну пошту надходять автоматично згенеровані системою електронного обігу листи:
файл формату ZIP — це архів, який містить один або кілька файлів всередині. Архів використовується для зручності передачі та економії місця;
файл із розширенням «.p7s» містить електронний цифровий підпис (ЕЦП).
Такий підпис може бути доданий до файлів у різних форматах: PDF, XLSX (таблиця Excel), DOCX (текстовий документ Word) тощо. Розширення «.p7s» використовується для забезпечення автентичності документа, підтвердження його цілісності та ідентифікації особи, яка його підписала.
З отриманими файлами слід працювати таким чином:
Розпакувати ZIP-архів, використовуючи вбудовані засоби вашої операційної системи або програми-архіватори (наприклад WinRAR, 7-Zip).
Перевірити файл із розширенням «.p7s» через Дія.Підпис:
сервіс виконає перевірку ЕЦП та надасть інформацію про його статус;
після цього сервіс дозволить завантажити оригінальний файл без підпису (наприклад PDF).
Швидке відкриття файлів формату PDF із розширенням «.p7s»
Держлікслужба звертає увагу, що файли формату PDF з розширенням «.p7s» зазвичай не відкриваються у програмному забезпеченні, призначеному для роботи з PDF (наприклад Adobe Acrobat чи Adobe Reader), оскільки ці програми не розпізнають підписані файли такого типу.
Проте якщо файл із розширенням «.p7s» має формат PDF, його можна відкрити без перевірки цифрового підпису через сучасні браузери (наприклад Google Chrome, Mozilla Firefox тощо). У цьому випадку браузер відображає файл як звичайний PDF-документ, ігноруючи розширення «.p7s».
Чому використовуються ЕЦП і розширення «.p7s»?
По-перше, це законодавча вимога. Використання ЕЦП регулюється законами України, зокрема законами України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та «Про електронні документи та електронний документообіг».
По-друге, ЕЦП підтверджує цілісність та автентичність документа, а також виключає внесення змін після його підписання.
По-третє, це універсальність. Адже такий файл можна легко перевірити через державний сервіс Дія.Підпис, не встановлюючи додаткового програмного забезпечення.
Держлікслужба просить у разі виникнення питань чи складнощів з відкриттям або перевіркою файлів звертатися на офіційну електронну адресу: [email protected].
За матеріалами www.dls.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі? Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим