ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)»
Держлікслужбою на громадське обговорення виноситься проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)».
Проєкт акта розроблено Держлікслужбою з метою приведення у відповідність Ліцензійних умов до вимог Закону України від 02.03.2015 року №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» зі змінами внесеними Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру».
Проєкт акта, зміни, що вносяться до постанови, пояснювальна записка, порівняльна таблиця та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному вебсайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ([email protected]).
Пропозиції та зауваження щодо проєкту постанови надсилати до:
- Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками за адресою: м. Київ, 03115, просп. Берестейський, 120-А, e-mail: [email protected].
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)»
- Мета
Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)» (далі — проєкт постанови) розроблено з метою приведення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929 (далі — Ліцензійні умови), у відповідність до вимог Закону України від 02.03.2015 року №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» зі змінами внесеними Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (далі — Закон № 4017-ІХ).
- Обґрунтування необхідності прийняття акта
З метою узгодження законодавчих актів України з положеннями Закону України від 17 лютого 2022 року № 2073-ІХ «Про адміністративну процедуру» було прийнято Закон № 4017-ІХ , яким внесені зміни до деяких законодавчих актів України, у тому числі до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Чинні на сьогодні Ліцензійні умови не у повному обсязі відповідають Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» із змінами внесеними Законом № 4017-ІХ .
Враховуючи викладене, а також те, що абзацом третім пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 4017-ІХ доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, виникла необхідність у розробленні цього проєкту постанови.
- Основні положення проєкту акта
Проєктом постанови передбачено внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929, в частині процедури, строків розгляду заяв на отримання/припинення дії ліцензій та повідомлень про зміни даних, які подають суб’єкти господарювання до органу ліцензування для отримання ліцензій, приведення у відповідність до законодавства їх форми та змісту.
- Правові аспекти
У даній сфері суспільних відносин діють такі нормативно-правові акти:
Закон України від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру»;
Закон України від 02.03.2015 року №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності;
Закон України від 17.02.2022 року №2073- ІХ «Про адміністративну процедуру»;
Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929.
- Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проєкту постанови не потребує додаткового фінансування з державного чи місцевого бюджетів.
- Позиція заінтересованих сторін
Проєкт постанови не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, соціально-трудової сфери, прав осіб з інвалідністю, функціонування і застосування української мови як державної.
Проєкт постанови потребує погодження з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством фінансів України, Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації України, Державною регуляторною службою України, Уповноваженим Верховної Ради з прав людини.
Проєкт постанови потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України і надання висновку за її результатами.
Проєкт постанови не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності, у зв’язку з чим на розгляд Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій не надсилався.
У проєкті постанови відсутні положення, визначені Порядком проведення консультацій із громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996, потребують обговорення з громадськістю
- Оцінка відповідності
У проєкті постанови відсутні положення, що стосуються прав та свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод; впливають на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; містять ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією; створюють підстави для дискримінації.
Громадська антикорупційна, громадська антидискримінаційна та громадська гендерно-правова експертизи не проводилися.
Проєкт постанови потребує направлення до Національного агентства з питань запобігання корупції для визначення необхідності проведення антикорупційної експертизи.
- Прогноз результатів
Реалізація проєкту постанови матиме вплив на здоров’я, покращення чи погіршення стану здоров’я населення або його окремих груп, на ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави.
Реалізація проєкту постанови не матиме вплив на розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; ринок праці, рівень зайнятості населення; екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини.
Вплив на інтереси усіх заінтересованих сторін:
Заінтересована сторона | Вплив реалізації акта на заінтересовану сторону | Пояснення очікуваного результату |
Громадяни | матиме позитивний вплив | Прийняття проєкту постанови дозволить підвищити доступ населення до якісних та доступних лікарських засобів. |
Держава | матиме позитивний вплив | Прийняття проєкту постанови дозволить усунути колізії, недосконалості норм і адміністративну процедуру в частині ліцензування провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) |
Суб՚єкти господарювання | матиме позитивний вплив | Прийняття проєкту постанови спрощує провадження господарської діяльності. Встановлює чіткі та прозорі вимоги щодо процедури ліцензування. |
Заступник ГоловиВ. Короленко
Проєкт
оприлюднено на сайті Держлікслужби
14.02.02025 року
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)
Кабінет Міністрів України постановляє:
- Внести до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 99, ст. 3217; 2021 р., № 78, ст. 4933; 2022 р., № 79, ст. 4757; №88, ст.5472; 2024 р., № 78, ст. 4933), зміни, що додаються.
- Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Прем’єр-міністр України Д. Шмигаль
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
ЗМІНИ,
що вносяться до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)
1.Абзац двадцятий пункту 3 викласти в такій редакції:
«імпортер лікарських засобів (далі — імпортер) — суб’єкт господарювання, зареєстрований в Україні, зокрема виробник або особа, що представляє виробника лікарських засобів, який провадить господарську діяльність з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) та має ліцензію на імпорт лікарських засобів;»
2.Підпункт 2 пункту 7 викласти в такій редакції:
«2) копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або його уповноваженого представника) із відміткою контролюючого органу про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта громадянина України (подається тільки фізичними особами — підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган);».
- Абзац перший пункту 8 викласти в такій редакції:
«8.При поданні до органу ліцензування заяви про отримання ліцензії або повідомлення про зміни даних шляхом особистого звернення разом з підтвердними документами здобувач ліцензії або ліцензіат подає до органу ліцензування два примірники опису документів (додаток 8)».
- У пункті 9 після слів «щодо представництва від імені юридичної особи» доповнити словами: «власноручно або з використанням електронного підпису відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
- Абзац третій пункту 10 викласти в такій редакції:
«Підставою для видачі ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислове), імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) є наявність відповідної матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, а також умов щодо контролю за якістю лікарських засобів, що вироблятимуться та/або будуть ввозитися на територію України. Відповідність матеріально-технічної бази, кваліфікації персоналу, а також умов щодо контролю за якістю лікарських засобів, що вироблятимуться та/або будуть ввозитися на територію України, встановленим вимогам та заявленим характеристикам у поданих заявником документах для одержання ліцензії підлягає обов’язковій перевірці до видачі ліцензії у межах строків, передбачених для видачі ліцензії, за кожним місцем провадження діяльності органом ліцензування у порядку, визначеному МОЗ.»
- Пункт 13 викласти в такій редакції:
«13. У разі створення ліцензіатом, який провадить господарську діяльність з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами згідно з отриманою ліцензією, нового місця провадження господарської діяльності він подає до органу ліцензування повідомлення про зміни даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами у зв’язку зі зміною або створенням нового місця провадження діяльності за формою згідно з додатком 25 відповідно до вимог, передбачених пунктом 7 та 9 цих Ліцензійних умов.
Розгляд повідомлення про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, здійснюється органом ліцензування у порядку та строки, визначені Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
У разі зміни відомостей, що пов’язані із зміною інформації про ліцензіата, які були внесені до ліцензійного реєстру, а саме розширення переліку лікарських форм, що планується до виробництва за місцями провадження господарської діяльності та/або створення нового місця провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, ліцензіат, який провадить господарську діяльність з виробництва лікарських засобів, подає до органу ліцензування повідомлення про зміну даних або створення нового місця провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового) за формою згідно з додатком 26, відповідно до вимог, передбачених пунктом 7 та 9 цих Ліцензійних умов.
Розгляд повідомлення про зміну даних або створення нового місця провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового) здійснюється органом ліцензування у порядку та строки, визначені Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
У разі зміни або створення нового місця провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів, ліцензіат, який провадить господарську діяльність з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), подає до органу ліцензування повідомлення про зміну або створення нового місця провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) згідно з додатком 27 відповідно до вимог, передбачених пунктом 7 та 9 цих Ліцензійних умов.
Розгляд повідомлення про зміну або створення нового місця провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) здійснюється органом ліцензування у порядку та строки, визначені Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».».
- Абзац перший пункту 15 викласти в такій редакції:
«15. У разі зміни інформації у додатку до ліцензії на виробництво лікарських засобів щодо особливих умов провадження господарської діяльності ліцензіат зобов’язаний протягом десяти робочих днів з дня настання таких змін подати до органу ліцензування повідомлення про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового) згідно з додатком 18. У разі відповідності інформації, наданої у повідомленні про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового), вимогам цих Ліцензійних умов, орган ліцензування протягом десяти робочих днів приймає рішення щодо внесення змін у додаток до ліцензії.»
- Пункт 16 виключити.
- Абзац перший пункту 17 викласти в такій редакції:
«17. У разі наміру ліцензіата розширити провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, який провадиться ним частково, додатковою частиною він подає до органу ліцензування відповідну заяву про отримання ліцензії на провадження/розширення провадження виду господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами або заяву про отримання ліцензії на провадження/розширення провадження виду господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового), або заяву про отримання ліцензії на провадження/розширення виду господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)за формою згідно з додатками 1–3 відповідно.».
- Абзац другий пункту 31 викласти в такій редакції:
«У разі обміну паспорта громадянина України — ліцензіата — фізичної особи — підприємця (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) така особа протягом п’яти робочих днів після настання зазначених змін подає до органу ліцензування повідомлення про таку зміну.».
- Додаток 1–3, 8, 15–19, 21, 22 до Ліцензійних умов викласти в такій редакції:
Додаток 1
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____ 20_____ р. № ____)
______________________
( найменування органу ліцензування)
ЗАЯВА
про отримання ліцензії на провадження/розширення виду господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами
Здобувач ліцензії/ліцензіат____________________________________________________
(найменування, місцезнаходження юридичної особи)
_______________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
_______________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
________________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________.
орган, що видав паспорт, місце проживання фізичної особи-підприємця)
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) ______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
Організаційно-правова форма: _________________________________________________
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи — підприємця)*____________________________________________________________________
Ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи ________________________
______________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
______________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання уповноваженого представника)
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для уповноваженого представника)*_________________________________________________________________
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) ______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
Інформація про діючу ліцензію (за наявності) _______________________________________________________________________________
(вид господарської діяльності, на яку було видано ліцензію,
________________________________________________________________________________
дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії)
Прошу видати ліцензію на провадження/розширення (необхідне підкреслити) господарської діяльності з такого виду:
виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки |
оптової торгівлі лікарськими засобами |
роздрібної торгівлі лікарськими засобами |
електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами |
за таким місцем (місцями) провадження господарської діяльності:
Місце провадження господарської діяльності** | Адреса місця провадження господарської діяльності (індекс, область, район, місто/селище міського типу/село/селище, вулиця, будинок тощо) | Вид господарської діяльності |
Прошу за місцем (місцями) провадження господарської діяльності, зазначеними у цій заяві, провести перевірку (для виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової торгівлі лікарськими засобами, роздрібної торгівлі лікарськими засобами):
наявності матеріально-технічної бази, кваліфікації персоналу |
умов щодо здійснення контролю якості лікарських засобів, що вироблятимуться |
Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) відповідаю і зобов’язуюся їх виконувати.
Даю згоду на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних».
________________________ (посада особи, яка подала заяву) |
_____________ (підпис) |
______________________ (ініціал власного імені та прізвище) |
___ ___________ 20__ р.
Дата і номер реєстрації заяви ____ ____________ 20__ р. № ______
_______________________ (посада особи, яка прийняла заяву) |
___________ (підпис) |
______________________ (ініціал власного імені та прізвище) |
___ ___________ 20__ р.
__________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті, — серія та номер паспорта.
** Зазначається:
для виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності);
для оптової торгівлі лікарськими засобами — аптечний склад (база) із зазначенням його номера, найменування (за наявності), загальної площі та площі виробничих приміщень;
для роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності); аптечний пункт із зазначенням його номера, найменування (за наявності), номера та найменування (за наявності) аптеки, структурним підрозділом якої він є, лікувально-профілактичного закладу, в якому він розташований.
Додаток 2
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету МіністрівУкраїни
від _____ 20_____ р. № ____)
________________________
(найменування органу ліцензування)
ЗАЯВА
про отримання ліцензії на провадження/розширення виду господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового)
Прошу видати ліцензію на провадження/розширення виду(необхідне підкреслити) господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового).
- Загальна інформація про заявника
Здобувач ліцензії/ліцензіат* | |
Місцезнаходження юридичної особи | |
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи | |
Організаційно-правова форма | |
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ | |
Інформація про діючу ліцензію (за наявності) _________________________________
(найменування виду господарської ___________________________________________________________________ діяльності, на яку було видано ліцензію, дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії) |
|
Контактна інформація | |
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) | |
Адреса електронної пошти | |
Поточний рахунок в національній валюті | |
№ ___________________________________________________________________________
в ____________________________________________________________________________ |
|
Поточний рахунок в іноземній валюті | |
№ ___________________________________________________________________________
в ____________________________________________________________________________ |
|
D-U-N-S номер (за наявності)
(ідентифікаційний номер дільниці, наприклад, номер D–U–N–S дільниці (Data Universal Numbering System — дані універсальної номерної системи) — унікальний ідентифікаційний номер, наданий Dun&Bradstreet, або дані GPS (Global Positioning System — глобальна система навігації та визначення розташування), або номер іншої системи визначення географічного розташування) |
|
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника | |
Документ, що засвідчує уповноваженого представника | |
Серія паспорта | Номер паспорта |
Дата видачі | Орган, що видав паспорт |
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) | |
Адреса електронної пошти | |
Місце проживання уповноваженого представника | |
Реєстраційний номер облікової картки платника податків** | |
- II. Інформація про діяльність з виробництва лікарських засобів, яку планує провадити заявник***
(цей розділ заповнюється для кожного окремого місця провадження господарської діяльності, яке розташоване за іншою адресою)
Адреса місця провадження господарської діяльності | |
Address of manufacturing location | |
Контактна інформація | |
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) | |
Адреса електронної пошти | |
За адресою структурного підрозділу наявні (зазначити необхідне): | |
виробничі дільниці з переліком лікарських форм | |
зони контролю якості | |
складські зони (приміщення для зберігання) | |
зони здійснення видачі дозволу на випуск лікарських засобів | |
Перелік лікарських форм та виробничих операцій, які заплановані до виробництва за певним місцем провадження господарської діяльності та потребують ліцензування (вибрати необхідне із списку): |
- ВИРОБНИЧІ ОПЕРАЦІЇ — ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ
1.1. Стерильні лікарські засоби
1.1.1. Асептично виготовлені (виробничі операції для наступних лікарських форм)
1.1.1.1. Рідини в упаковках великого об’єму
1.1.1.2. Ліофілізати
1.1.1.3. М’які
1.1.1.4. Рідини в упаковках малого об’єму
1.1.1.5. Тверді та імплантати
1.1.1.6. Інші асептично виготовлені лікарські засоби (зазначити)
1.1.2. Що піддаються кінцевій стерилізації (виробничі операції для наступних лікарських форм)
1.1.2.1. Рідини в упаковках великого об’єму
1.1.2.2. М’які
1.1.2.3. Рідини в упаковках малого об’єму
1.1.2.4. Тверді та імплантати
1.1.2.5. Інші лікарські засоби, що піддаються кінцевій стерилізації (зазначити)
1.1.3. Сертифікація серій стерильних лікарських засобів
1.2. Нестерильні лікарські засоби
1.2.1. Нестерильні лікарські засоби (виробничі операції для наступних лікарських форм)
1.2.1.1. Капсули тверді
1.2.1.2. Капсули м’які
1.2.1.3. Жувальні гуми
1.2.1.4. Імпрегновані матриці
1.2.1.5. Рідини для зовнішнього застосування
1.2.1.6. Рідини для внутрішнього застосування
1.2.1.7. Медичні гази
1.2.1.8. Інші тверді лікарські форми
1.2.1.9. Препарати під тиском
1.2.1.10. Генератори радіонуклідів
1.2.1.11. М’які
1.2.1.12. Супозиторії
1.2.1.13. Таблетки
1.2.1.14. Трансдермальні пластирі
1.2.1.15. Стоматологічні матеріали
1.2.1.16. Інші нестерильні лікарські засоби (зазначити)
1.2.2. Сертифікація серій нестерильних лікарських засобів
1.3. Біологічні лікарські засоби
1.3.1. Біологічні лікарські засоби
1.3.1.1. Препарати крові
1.3.1.2. Імунобіологічні лікарські засоби
1.3.1.3. Лікарські засоби клітинної терапії
1.3.1.4. Лікарські засоби генної терапії
1.3.1.5. Біотехнологічні лікарські засоби
1.3.1.6. Препарати, екстраговані з тканин людини або тварин
1.3.1.7. Лікарські засоби тканинної інженерії
1.3.1.8. Інші біологічні лікарські засоби (зазначити)
1.3.2. Сертифікація серій (перелік)
1.3.2.1. Препарати крові
1.3.2.2. Імунобіологічні лікарські засоби
1.3.2.3. Лікарські засоби клітинної терапії
1.3.2.4. Лікарські засоби генної терапії
1.3.2.5. Біотехнологічні лікарські засоби
1.3.2.6. Препарати, екстраговані з тканин людини або тварин
1.3.2.7. Лікарські засоби тканинної інженерії
1.3.2.8. Інші біологічні лікарські засоби (зазначити)
1.4. Інші лікарські засоби або виробнича діяльність
1.4.1. Виробництво
1.4.1.1. Лікарські засоби з рослинної сировини
1.4.1.2. Гомеопатичні лікарські засоби
1.4.1.3. Інші (зазначити)
1.4.2. Стерилізація активних речовин/допоміжних речовин/готової продукції
1.4.2.1. Фільтрація
1.4.2.2. Сухожарова стерилізація
1.4.2.3. Стерилізація паром
1.4.2.4. Хімічна стерилізація
1.4.2.5. Гамма-випромінювання
1.4.2.6. Електронно-променева стерилізація
1.4.3. Інші (зазначити)
1.5. Пакування
1.5.1. Первинне пакування/виробничі операції для наступних лікарських форм
1.5.1.1. Капсули тверді
1.5.1.2. Капсули м’які
1.5.1.3. Жувальні гуми
1.5.1.4. Імпрегновані матриці
1.5.1.5. Рідини для зовнішнього застосування
1.5.1.6. Рідини для внутрішнього застосування
1.5.1.7. Медичні гази
1.5.1.8. Інші тверді лікарські форми
1.5.1.9. Препарати під тиском
1.5.1.10. Генератори радіонуклідів
1.5.1.11. М’які
1.5.1.12. Супозиторії
1.5.1.13. Tаблетки
1.5.1.14. Трансдермальні пластирі
1.5.1.15. Стоматологічні матеріали
1.5.1.16. Інші нестерильні лікарські засоби (зазначити)
1.5.2. Вторинне пакування
1.6. Проведення випробувань у рамках контролю якості
1.6.1. Мікробіологічні: стерильність
1.6.2. Мікробіологічні: мікробіологічна чистота
1.6.3. Фізичні/хімічні
1.6.4. Біологічні
- ВИРОБНИЧІ ОПЕРАЦІЇ — АКТИВНІ ФАРМАЦЕВТИЧНІ ІНГРЕДІЄНТИ
2.1. Виробництво активної речовини шляхом хімічного синтезу
2.1.1. Виробництво активних проміжних речовин
2.1.2. Виробництво неочищеного активного фармацевтичного інгредієнта
2.1.3. Солеутворення/очищення (зазначити) (наприклад, кристалізація)
2.1.4. Інші (зазначити)
2.2. Отримання активного фармацевтичного інгредієнта з природних джерел
2.2.1. Отримання речовини з рослин
2.2.2. Отримання речовини з тварин
2.2.3. Отримання речовини з людського джерела
2.2.4. Отримання речовини з мінерального джерела
2.2.5. Модифікація отриманої речовини (зазначити джерело)
2.2.6. Очищення отриманої речовини (зазначити джерело)
2.2.7. Інше (зазначити)
2.3. Виробництво активного фармацевтичного інгредієнта з використанням біологічних процесів
2.3.1. Ферментація
2.3.2. Культура клітин (зазначити тип клітин) (наприклад, ссавців/бактеріальні)
2.3.3. Виділення/очищення
2.3.4. Модифікація
2.3.5. Інше (зазначити)
2.4. Виробництво стерильного активного фармацевтичного інгредієнта (розділи 2.1, 2.2 і 2.3 заповнюються у разі необхідності)
2.4.1. Асептично виготовлені
2.4.2. Препарати, що піддаються кінцевій стерилізації
2.5. Ступені загальної обробки
2.5.1. Ступені фізичної обробки (зазначити, наприклад, сушіння, подрібнення/мікронізація, просіювання)
2.5.2. Первинне пакування (закупорювання/герметизація активного фармацевтичного інгредієнта пакувальним матеріалом, який перебуває в прямому контакті з речовиною)
2.5.3. Вторинне пакування (розміщення герметичної первинної упаковки всередині зовнішнього пакувального матеріалу або контейнера. Це також включає будь-яке маркування матеріалу для ідентифікації або простежуваності (нумерація серії) активного фармацевтичного інгредієнта)
2.5.4. Інше (зазначити) (для операцій, не зазначених вище)
2.6. Проведення випробувань у рамках контролю якості
2.6.1. Фізичні/хімічні випробування
2.6.2. Мікробіологічні випробування (виключаючи випробування стерильності)
2.6.3. Мікробіологічні випробування (включаючи випробування стерильності)
2.6.4. Біологічні випробування
- ЗБЕРІГАННЯ
3.1. Зберігання готової продукції
3.2. Зберігання сировини
3.3. Зберігання матеріалів
- ВИРОБНИЦТВО ДОСЛІДЖУВАНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
4.1. Виробництво лікарських засобів для I, II і III фази клінічних досліджень
III. Особливі умови провадження діяльності
Інформація про уповноважених осіб | ||
__________________________________________________________________ | ||
(прізвище, власне ім’я, по батькові) | ||
Інформація про контрактних виробників лікарських засобів (за наявності) | ||
_________________________________________________________________ | ||
(найменування, місцезнаходження та місце провадження господарської діяльності) | ||
Інформація про контрактні лабораторії (за наявності) | ||
_________________________________________________________________ | ||
(найменування, місцезнаходження та місце провадження господарської діяльності) | ||
Інформація про контрактне (відповідальне) зберігання лікарських засобів | ||
_________________________________________________________________ | ||
(найменування, місцезнаходження та місце провадження господарської діяльності) | ||
Прошу за місцем/місцями провадження господарської діяльності провести перевірку матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, а також умов щодо контролю якості лікарських засобів, що вироблятимуться | ||
З порядком отримання ліцензії ознайомлений. Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) відповідаю і зобов’язуюся їх виконувати | ||
Згоден на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» (для уповноваженого представника) | ||
Прошу оформити та надати витяг з ліцензійного реєстру додатково у паперовій формі |
Керівник заявника або уповноважений представник | _____________ (підпис) |
_________________ (ініціали власного імені та прізвище) |
|
___ ___________ 20__ р.
_________________________ (найменування посади особи, яка прийняла заяву) |
___________ (підпис) |
_________________ (ініціали власного імені та прізвище) |
___ ___________ 20__ р.
__________
* Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
** Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
Додаток 3
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____ 20_____ р. № ____)
_____________________
(найменування органу ліцензування)
ЗАЯВА
про отримання ліцензії на провадження / розширення виду господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)
Прошу видати ліцензію на провадження/розширення виду господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) (необхідне підкреслити)
- Загальна інформація про заявника
Найменування юридичної особи* | ||
Місцезнаходження юридичної особи | ||
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи | ||
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця | ||
Серія, номер паспорта, дата видачі, орган, що видав паспорт фізичної особи — підприємця | ||
Місце проживання фізичної особи — підприємця | ||
Організаційно-правова форма | ||
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ | ||
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи — підприємця)** | ||
Інформація про діючу ліцензію __________________________________________________________________ (вид господарської діяльності, на яку було видано ліцензію,__________________________________________________________________дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії) |
||
Контактна інформація | ||
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) | Номер факсу | |
Адреса електронної пошти | ||
D-U-N-S номер (за наявності) (ідентифікаційний номер дільниці, наприклад, номер D–U–N–S дільниці (Data Universal Numbering System — дані універсальної номерної системи) — унікальний ідентифікаційний номер, наданий Dun&Bradstreet, або дані GPS (Global Positioning System — глобальна система навігації та визначення розташування), або номер іншої системи визначення географічного розташування) | ||
Відомості про уповноваженого представника здобувача ліцензії/ліцензіата: | ||
прізвище | ||
власне ім’я | ||
по батькові (за наявності) | ||
серія, номер паспорта, дата видачі | ||
орган, що видав паспорт | ||
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України уповноваженого представника** | ||
місце проживання | ||
- II. Інформація про діяльність з імпорту лікарських засобів, яку планує провадити заявник
(цей розділ заповнюється для кожного окремого місця провадження діяльності, яке розташоване за іншою адресою)
Найменування структурного підрозділу або найменування юридичної особи | |||
Адреса структурного підрозділу (адреса місця провадження господарської діяльності) | |||
Контактна інформація | |||
Номер телефону | Номер факсу | ||
Адреса електронної пошти | |||
За адресою структурного підрозділу наявні (зазначити необхідне): | |||
складські зони (приміщення для зберігання) | |||
умови щодо контролю якості | |||
зони здійснення видачі дозволу на випуск (реалізацію) серії лікарського засобу | |||
Тип продукції, що планується імпортувати (зазначити необхідне): | |||
імпорт зареєстрованих готових лікарських засобів | |||
імпорт зареєстрованих лікарських засобів у формі «in bulk» (продукції «in bulk») | |||
інша діяльність з імпорту лікарських засобів (будь-яка інша діяльність, не зазначена вище) | |||
Інше (зазначити за наявності) | |||
Умови щодо здійснення контролю якості лікарських засобів, які будуть ввозитися на територію України, та інформація про уповноважених осіб (зазначається окремо для кожної уповноваженої особи) | |||
Наявні умови щодо здійснення контролю якості лікарських засобів, які будуть ввозитися на територію України | |||
Посада | |||
Прізвище | |||
Ім’я | |||
По батькові (за наявності) | |||
Освіта, найменування навчального закладу, рік закінчення, номер диплома, спеціальність | |||
Стаж роботи за фахом | |||
Прошу за місцем/місцями провадження господарської діяльності провести перевірку матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, а також умов щодо здійснення контролю якості лікарських засобів, що будуть ввозитися на територію України | |||
З порядком отримання ліцензії ознайомлений. Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) відповідаю і зобов’язуюся їх виконувати | |||
Виробництво лікарських засобів, які планується ввозити на територію України, відповідає вимогам щодо належної виробничої практики лікарських засобів | |||
Згоден на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» (для фізичної особи — підприємця) | |||
III. Інформація про лікарські засоби, що планує ввозити на територію України заявник (цей розділ заповнюється додатково в електронній формі (файл Excel на електронному носії (флеш-пам’ять, CD-диск))
Найменування суб’єкта господарювання ________________________________________
Місцезнаходження юридичної особи ___________________________________________
Порядковий номер | Інформація про лікарський засіб*** | Міжнародна непатентована назва (МНН)**** | Номер реєстраційного посвідчення в Україні | Код АТС
****** |
Виробник***** | Постачальник | Примітки | ||||||
торговельна назва | форма випуску | доза діючої речовини в кожній одиниці | кіль-кість оди-ниць в упаковці | найменування | країна | найменування | місце-знаходження | ||||||
країна | адреса | ||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Номер сторінки/загальна кількість сторінок
Керівник заявника або фізична особа — підприємець |
______________
(підпис) |
______________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
___ ___________ 20__ р.
____________________________
(посада особи, яка прийняла заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
___ ___________ 20__ р.
_________
* Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
** Для фізичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).
*** Зазначити повне найменування лікарського засобу, зазначене в реєстраційному посвідченні, виданому МОЗ.
**** Зазначити (виключно англійською мовою) міжнародну непатентовану назву діючої речовини лікарського засобу; для багатокомпонентних (комбінованих) лікарських засобів зазначити перелік усіх діючих речовин.
***** Зазначити найменування підприємства, уповноважена особа якого надає дозвіл на випуск серій продукції.
****** Код згідно з атомно-терапевтично-хімічною класифікацією.
Додаток 8
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____ 20_____ р. № ____)
___________________________
(найменування органу ліцензування)
ОПИС
документів, що додаються до заяв та повідомлень
_________________________________________________________________
(найменування суб’єкта господарювання або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця)
Дата і номер реєстрації заяви «____» _____________ 20__ року № ________
Порядковий номер | Найменування документа | Кількість аркушів у документі |
Відмітка про наявність документів (наявні, відсутні) |
Примітка |
Прийняв | ___________________
(цифрами і словами) |
документів | ___________________________________
(підпис уповноваженої посадової особи, |
|
“__ » _____________ 20__ року | ||||
Другий примірник опису отримав** | ___________________________________
(підпис, ініціали, прізвище керівника юридичної особи/ фізичної особи — підприємця/уповноваженого представника |
|||
“___» ____________ 20__ року | ||||
__________
* Необхідне підкреслити.
** Заповнюється у разі подання здобувачем ліцензії документів до органу ліцензування шляхом особистого звернення.
Додаток 15
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____ 20_____ р. № ____)
________________________________
(найменування органу ліцензування)
ЗАЯВА
про припинення дії ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами повністю або частково
Ліцензіат ___________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання фізичної особи-підприємця)
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) ______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи — підприємця)* ____________________________________________________________________
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ__________________________
_______________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________.
орган, що видав паспорт, місце проживання уповноваженого представника)
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для уповноваженого представника)*_________________________________________________________________
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) _______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
Вид господарської діяльності, на яку було видано ліцензію, ________________________
_______________________________________________________________________________
Дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії __________________________________
_______________________________________________________________________________
Прошу припинити дію ліцензії на провадження виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію повністю/ частково (необідне підкреслити) виключивши з нього частину:
виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки | |
оптова торгівля лікарськими засобами | |
роздрібна торгівля лікарськими засобами | |
електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами | |
за таким місцем (місцями) провадження господарської діяльності (у разі ліквідації (припинення) ліцензіатом місця провадження господарської діяльності, за яким провадилася діяльність з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової або роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами згідно з отриманою ліцензією):
Місце провадження господарської діяльності** | Адреса місця провадження господарської діяльності (індекс, область, район, місто/селище міського типу/село/селище, вулиця, будинок тощо) |
_____________________________
(посада особи, яка подала заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
|
______ ___________ 20____ р.
Дата і номер реєстрації заяви ______ __________ 20____ р. № ________
_____________________________
(посада особи, яка прийняла заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
___ ___________ 20__ р.
_________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
** Зазначається:
для виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності);
для оптової торгівлі лікарськими засобами — аптечний склад (база) із зазначенням його номера, найменування (за наявності);
для роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності), аптечний пункт із зазначенням його номера, найменування (за наявності), номера та найменування (за наявності) аптеки, структурним підрозділом якої він є, лікувально-профілактичного закладу, в якому він розташований.
Додаток 16
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____ 20_____ р. № ____)
____________________________
(найменування органу ліцензування)
ЗАЯВА
про припинення дії ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового) повністю або частково
Ліцензіат (найменування юридичної особи*) | |||
Місцезнаходження юридичної особи | |||
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи | |||
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ | |||
Контактна інформація | |||
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) | |||
Адреса електронної пошти | |||
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника | |||
Документ, що засвідчує уповноваженого представника | |||
Серія паспорта | Номер паспорта | ||
Дата видачі | Орган, що видав паспорт | ||
Номер абонента кінцевого (терміналього) обладнання (номер телефону) | Адреса електронної пошти | ||
Місце проживання уповноваженого представника | |||
Реєстраційний номер облікової картки платника податків** | |||
Прошу припинити дію ліцензії на провадження виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію повністю/частково (необідне підкреслити) за певним місцем провадження, а саме:
Адреса місця провадження діяльності | |
Повна ліквідація ліцензіатом певного місця провадження господарської діяльності
(зазначити в разі необхідності) |
|
Звуження переліку виробничих операцій/лікарських форм
(зазначити в разі необхідності) |
|
Припинення дії ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового) повністю
(зазначити в разі необхідності) |
|
(залишити в переліку виробничих операцій ті, що звужуються) |
- ВИРОБНИЧІ ОПЕРАЦІЇ — ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ
1.1. Стерильні лікарські засоби
1.1.1. Асептично виготовлені (виробничі операції для таких лікарських форм)
1.1.1.1. Рідини в упаковках великого об’єму
1.1.1.2. Ліофілізати
1.1.1.3. М’які
1.1.1.4. Рідини в упаковках малого об’єму
1.1.1.5. Тверді та імплантати
1.1.1.6. Інші асептично виготовлені лікарські засоби (зазначити)
1.1.2. Що піддаються кінцевій стерилізації (виробничі операції для таких лікарських форм)
1.1.2.1. Рідини в упаковках великого об’єму
1.1.2.2. М’які
1.1.2.3. Рідини в упаковках малого об’єму
1.1.2.4. Тверді та імплантати
1.1.2.5. Інші лікарські засоби, що піддаються кінцевій стерилізації (зазначити)
1.1.3. Сертифікація серій стерильних лікарських засобів
1.2. Нестерильні лікарські засоби
1.2.1. Нестерильні лікарські засоби (виробничі операції для наступних лікарських форм)
1.2.1.1. Капсули тверді
1.2.1.2. Капсули м’які
1.2.1.3. Жувальні гуми
1.2.1.4. Імпрегновані матриці
1.2.1.5. Рідини для зовнішнього застосування
1.2.1.6. Рідини для внутрішнього застосування
1.2.1.7. Медичні гази
1.2.1.8. Інші тверді лікарські форми
1.2.1.9. Препарати під тиском
1.2.1.10. Генератори радіонуклідів
1.2.1.11. М’які
1.2.1.12. Супозиторії
1.2.1.13. Таблетки
1.2.1.14. Трансдермальні пластирі
1.2.1.15. Стоматологічні матеріали
1.2.1.16. Інші (зазначити)
1.2.2. Сертифікація серій нестерильних лікарських засобів
1.3. Біологічні лікарські засоби
1.3.1. Біологічні лікарські засоби
1.3.1.1. Препарати крові
1.3.1.2. Імунобіологічні лікарські засоби
1.3.1.3. Лікарські засоби клітинної терапії
1.3.1.4. Лікарські засоби генної терапії
1.3.1.5. Біотехнологічні лікарські засоби
1.3.1.6. Препарати, екстраговані з тканин людини або тварин
1.3.1.7. Лікарські засоби тканинної інженерії
1.3.1.8. Інші біологічні лікарські засоби (зазначити)
1.3.2. Сертифікація серій (перелік)
1.3.2.1. Препарати крові
1.3.2.2. Імунобіологічні лікарські засоби
1.3.2.3. Лікарські засоби клітинної терапії
1.3.2.4. Лікарські засоби генної терапії
1.3.2.5. Біотехнологічні лікарські засоби
1.3.2.6. Препарати, екстраговані з тканин людини або тварин
1.3.2.7. Лікарські засоби тканинної інженерії
1.3.2.8. Інші біологічні лікарські засоби (зазначити)
1.4. Інші лікарські засоби або виробнича діяльність
1.4.1. Виробництво
1.4.1.1. Лікарські засоби з рослинної сировини
1.4.1.2. Гомеопатичні лікарські засоби
1.4.1.3. Інші (зазначити)
1.4.2. Стерилізація активних речовин/допоміжних речовин/готової продукції
1.4.2.1. Фільтрація
1.4.2.2. Сухожарова стерилізація
1.4.2.3. Стерилізація паром
1.4.2.4. Хімічна стерилізація
1.4.2.5. Гамма-випромінювання
1.4.2.6. Електронно-променева стерилізація
1.4.3. Інші (зазначити)
1.5. Пакування
1.5.1. Первинне пакування
1.5.1.1. Капсули тверді
1.5.1.2. Капсули м’які
1.5.1.3. Жувальні гуми
1.5.1.4. Імпрегновані матриці
1.5.1.5. Рідини для зовнішнього застосування
1.5.1.6. Рідини для внутрішнього застосування
1.5.1.7. Медичні гази
1.5.1.8. Інші тверді лікарські форми
1.5.1.9. Препарати під тиском
1.5.1.10. Генератори радіонуклідів
1.5.1.11. М’які
1.5.1.12. Супозиторії
1.5.1.13. Tаблетки
1.5.1.14. Трансдермальні пластирі
1.5.1.15. Стоматологічні матеріали
1.5.1.16. Інші нестерильні лікарські засоби (зазначити)
1.5.2. Вторинне пакування
1.6. Проведення випробувань у рамках контролю якості
1.6.1. Мікробіологічні: стерильність
1.6.2. Мікробіологічні: мікробіологічна чистота
1.6.3. Фізичні/хімічні випробування
1.6.4. Біологічні випробування
- ВИРОБНИЧІ ОПЕРАЦІЇ — АКТИВНІ ФАРМАЦЕВТИЧНІ ІНГРЕДІЄНТИ
2.1. Виробництво активної речовини шляхом хімічного синтезу
2.1.1. Виробництво активних проміжних речовин
2.1.2. Виробництво неочищеного активного фармацевтичного інгредієнта
2.1.3. Солеутворення / очищення: (зазначити) (наприклад, кристалізація)
2.1.4. Інші (зазначити)
2.2. Отримання активного фармацевтичного інгредієнта з природних джерел
2.2.1. Отримання речовини з рослин
2.2.2. Отримання речовини з тварин
2.2.3. Отримання речовини з людського джерела
2.2.4. Отримання речовини з мінерального джерела
2.2.5. Модифікація отриманої речовини (зазначити джерело)
2.2.6. Очищення отриманої речовини (зазначити джерело)
2.2.7. Інше (зазначити)
2.3. Виробництво активного фармацевтичного інгредієнта з використанням біологічних процесів
2.3.1. Ферментація
2.3.2. Культура клітин (зазначити тип клітин, наприклад, ссавців / бактеріальні)
2.3.3. Виділення / очищення
2.3.4. Модифікація
2.3.5. Інше (зазначити)
2.4. Виробництво стерильного активного фармацевтичного інгредієнта (розділи 2.1, 2.2 і 2.3 заповнюються у разі необхідності)
2.4.1. Асептично виготовлені
2.4.2. Препарати, що піддаються кінцевій стерилізації
2.5. Ступені загальної обробки
2.5.1. Ступені фізичної обробки (зазначити, наприклад, сушіння, подрібнення / мікронізація, просіювання)
2.5.2. Первинне пакування (закупорювання / герметизація активного фармацевтичного інгредієнта пакувальним матеріалом, який перебуває в прямому контакті з речовиною)
2.5.3. Вторинне пакування (розміщення герметичної первинної упаковки всередині зовнішнього пакувального матеріалу або контейнера. Це також включає в себе будь-яке маркування матеріалу для ідентифікації або простежуваності (нумерація серії) активного фармацевтичного інгредієнта)
2.5.4. Інше (зазначити) (для операцій, не описаних вище)
2.6. Проведення випробувань у рамках контролю якості
2.6.1. Фізичні/хімічні випробування
2.6.2. Мікробіологічні випробування (виключаючи випробування стерильності)
2.6.3. Мікробіологічні випробування (включаючи випробування стерильності)
2.6.4. Біологічні випробування
- ЗБЕРІГАННЯ
3.1. Зберігання готової продукції
3.2. Зберігання сировини
3.3. Зберігання матеріалів
- ВИРОБНИЦТВО ДОСЛІДЖУВАНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
4.1. Виробництво лікарських засобів для I, II і III фази клінічних досліджень
Також прошу внести зміни у додаток до ліцензії (зазначається у разі необхідності внесення змін у додаток до ліцензії. Інформація не потребує внесення відомостей до ліцензійного реєстру):
Особливі умови провадження діяльності:
Інформація про уповноважених осіб |
__________________________________________________________________________________ |
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) |
Інформація про контрактних виробників лікарських засобів |
___________________________________________________________________________________ |
(найменування, місцезнаходження та місце провадження діяльності) |
Інформація про контрактні лабораторії |
___________________________________________________________________________________ |
(найменування, місцезнаходження та місце провадження діяльності) |
Інформація про контрактне (відповідальне) зберігання лікарських засобів |
__________________________________________________________________________________ |
(найменування, місцезнаходження та місце провадження діяльності) |
Додаткова інформація (в тому числі наявність додатків до заяви: досьє виробничої дільниці та інше):
_______________________________________________________________________________________________
Прошу оформити та надати витяг з ліцензійного реєстру додатково у паперовій формі | |
Згоден на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» (для уповноваженого представника) |
Керівник заявника або уповноважений представник | ___________________ (підпис) |
_____________________________ (ініціали власного імені та прізвище) |
|
__ ___________ 20__ р.
_____________________________
(найменування посади особи, яка прийняла заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(ініціали власного імені та прізвище) |
___ ___________ 20__ р.
__________
* Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
** Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
Додаток 17
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____________ № ___________)
________________________
(найменування органу ліцензування)
ЗАЯВА
про припинення дії ліцензії на провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) повністю або частково
- Загальна інформація
Найменування юридичної особи* | ||
Місцезнаходження юридичної особи | ||
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи | ||
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця | ||
Серія, номер паспорта, дата видачі, орган, що видав паспорт фізичної особи — підприємця | ||
Місце проживання фізичної особи — підприємця | ||
Організаційно-правова форма | ||
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ | ||
Реєстраційний номер облікової картки платника
податків або серія (за наявності) ** |
||
Дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії | ||
Контактна інформація | ||
Номер абонента кінцевого (терміналього) обладнання (номер телефону) | Номер факсу | |
Адреса електронної пошти | ||
Відомості про уповноваженого представника здобувача ліцензії/ліцензіата: | ||
прізвище | ||
власне ім’я | ||
по батькові (за наявності) | ||
серія, номер паспорта, дата видачі | ||
орган, що видав паспорт | ||
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України уповноваженого представника** | ||
місце проживання | ||
Прошу припинити повністю/частково припинити ліцензію на провадження виду господарської діяльності (необхідне підкреслити), на який отримано ліцензію за певним місцем провадження, а саме:
Найменування структурного підрозділу або найменування юридичної особи |
Адреса місця провадження діяльності (індекс, область, район, місто, село, селище, вулиця, будинок тощо) |
Також прошу внести зміни у додаток до ліцензії (зазначається у разі необхідності внесення змін у додаток до ліцензії. Інформація не потребує внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань):
Тип продукції, що планується імпортувати (зазначити необхідне): | ||
імпорт зареєстрованих готових лікарських засобів | ||
імпорт зареєстрованих лікарських засобів у формі «in bulk» (продукції «in bulk») | ||
Інша діяльність з імпорту лікарських засобів (будь-яка інша діяльність, не зазначена вище) | ||
Інше (зазначити за наявності) | ||
Умови щодо контролю якості лікарських засобів, які ввозитимуться на територію України, та інформація щодо уповноважених осіб (зазначається окремо для кожної уповноваженої особи) (у разі необхідності внесення змін у додаток до ліцензії) | ||
Наявні умови щодо контролю якості лікарських засобів, які ввозитимуться на територію України | ||
Посада | ||
Прізвище | ||
Власне ім’я | ||
По батькові (за наявності) | ||
Освіта, найменування навчального закладу, рік закінчення, номер диплома, спеціальність | ||
Стаж роботи за фахом | ||
зміна переліку лікарських засобів (у тому числі звуження переліку) | додається змінений перелік лікарських засобів згідно з розділом II в кількості сторінок*** ________ |
доповнення переліку лікарських засобів | додається доповнення до переліку лікарських засобів згідно з розділом II в кількості сторінок*** ________ |
Додаткова інформація (в тому числі наявність додатків до заяви: досьє імпортера та інше): __________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Керівник заявника або фізична особа — підприємець | ___________________ (підпис) |
_____________________________ (прізвище та ініціали (ініціал власного імені)) |
|
___ ___________ 20__ р.
_____________________________
(посада особи, яка прийняла заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені)) |
___ ___________ 20__ р.
__________
* Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
** Для фізичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).
*** Згідно з формою, наведеною у розділі II. У разі відсутності змін до переліку лікарських засобів, які плануються до ввезення, розділ II не заповнюється та не подається.
Додаток 18
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____ 20_____ р. № ____)
________________________
(найменування органу ліцензування)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового)
Ліцензіат____________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження юридичної особи*)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону)
_______________________________________________________________________________
(адреса електронної пошти)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання)
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для уповноваженого представника) ___________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону)
_______________________________________________________________________________
(адреса електронної пошти)
Повідомляю, що в додатку до ліцензії на виробництво лікарських засобів _______________________________________________________________________________,
(дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії)
відбулися зміни щодо особливих умов провадження господарської діяльності, яка/які пов’язана/пов’язані із (зазначити необхідне):
зміною контрактних виробників лікарських засобів (у тому числі звуженням діяльності) | |
зміною контрактних лабораторій (в тому числі звуженням діяльності) | |
зміною уповноважених осіб
зміною інформації про контракте (відповідальне) зберігання лікарських засобів |
|
Особливі умови провадження діяльності (зазначити необхідне):
Інформація про уповноважених осіб |
______________________________________________________________________________ |
(прізвище, власне ім’я, по батькові) |
Інформація про контрактних виробників лікарських засобів (за наявності) |
_____________________________________________________________________________ |
(найменування, місцезнаходження та місце провадження діяльності) |
Інформація про контрактні лабораторії |
_____________________________________________________________________________ |
(найменування, місцезнаходження та місце провадження діяльності) |
Інформація про контрактне (відповідальне) зберігання лікарських засобів |
_____________________________________________________________________________ |
(найменування, місцезнаходження та місце провадження діяльності) |
Додаткова інформація (в тому числі наявність додатків до заяви: досьє виробничої дільниці та інше):
______________________________________________________________________________________________
Прошу оформити та надати витяг з ліцензійного реєстру додатково у паперовій формі | |
Згоден на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» (для уповноваженого представника) |
_______________________
(найменування посади особи, яка подала заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(ініціали власного імені та прізвище) |
|
___ ___________ 20__ р.
__________
* Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
** Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
Додаток 19
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _________20_______ р. № _____)
________________________
(найменування органу ліцензування)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про зміни даних, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)
- Загальна інформація
Ліцензіат ___________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження юридичної особи*)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання)
Номер телефону ______________ , адреса електронної пошти _______________________
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи — підприємця)** ___________________________________________________________________
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ __________________________
Відомості про уповноваженого представника здобувача ліцензії/ліцензіата: _______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
______________________________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
Реєстраційний номер облікової картки платника податків уповноваженого представника** _________________________________________________________________
Повідомляю, що в додатку до ліцензії з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) ______________________________________________________
(дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії)
відбулися зміни, пов’язані із (зазначити необхідне):
зміною переліку лікарських засобів, дозволених до імпорту ліцензіату |
доповненням переліку лікарських засобів, дозволених до імпорту ліцензіату |
зміною уповноважених осіб |
Тип продукції, що планується імпортувати (заповнюється в разі змін, зазначити необхідне): | ||
імпорт зареєстрованих готових лікарських засобів | ||
імпорт зареєстрованих лікарських засобів у формі «in bulk» (продукції «in bulk») | ||
Інша діяльність з імпорту лікарських засобів (заповнюється в разі змін, будь-яка інша діяльність, не зазначена вище) | ||
Інше (зазначити у разі наявності) | ||
Виробництво лікарських засобів, які планується ввозити на територію України, відповідає вимогам належної виробничої практики лікарських засобів | ||
Інформація щодо уповноважених осіб (заповнюється у разі змін, зазначається окремо для кожної уповноваженої особи) | ||
Посада | ||
Прізвище | ||
Власне ім’я | ||
По батькові (за наявності) | ||
Освіта, найменування навчального закладу, рік закінчення, номер диплома, спеціальність | ||
Стаж роботи за фахом | ||
Додаткова інформація (в тому числі про наявність додатків до заяви):
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
- II. Інформація про лікарські засоби, які заявник планує ввозити
на територію України (цей розділ заповнюється
додатково в електронній формі (файл Excel на електронному носії (флеш-пам’ять, CD–диск))
Найменування суб’єкта господарювання ________________________
Місцезнаходження юридичної особи/фізичної особи — підприємця _______________________________________________________________
Порядковий номер | Інформація про лікарський засіб*** | Міжнародна непатентована назва (МНН)**** | Номер реєстрацій-ного посвідчення в Україні | Код АТС
****** |
Виробник***** | Постачальник | Примітки | ||||||
торговельна назва | форма випуску | доза діючої речовини в кожній одиниці | кількість одиниць в упаковці | найменування | країна | найменування | Місцезнаходження | ||||||
країна | адреса | ||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Номер сторінки/загальна кількість сторінок
________________________________
(посада особи, яка подала заяву) |
____________
(підпис) |
___________________________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
|
___ ___________ 20__ р.
__________
* Згідно з ліцензійним реєстром.
** Для фізичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).
*** Зазначається повне найменування лікарського засобу, зазначене в реєстраційному посвідченні, виданому МОЗ.
**** Зазначається (виключно англійською мовою) міжнародна непатентована назва діючої речовини лікарського засобу; для багатокомпонентних (комбінованих) лікарських засобів зазначається перелік всіх діючих речовин.
***** Найменування підприємства, уповноважена особа якого надає дозвіл на випуск серій продукції.
****** Код згідно з атомно-терапевтично-хімічною класифікацією.»;
Додаток 21
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____ 20_____ р. № ____)
________________________
(найменування органу ліцензування)
ЗАЯВА
про зупинення дії ліцензії повністю або частково
Ліцензіат ___________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання фізичної особи-підприємця)
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи — підприємця)* ____________________________________________________________________
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ _________________________
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) ______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________.
орган, що видав паспорт, місце проживання уповноваженого представника)
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для уповноваженого представника)*_________________________________________________________________
Інформація про діючу ліцензію ________________________________________________
(вид господарської діяльності, на яку було видано ліцензію,
_______________________________________________________________________________
дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії)
Прошу зупинити дію ліцензії на провадження такого виду діяльності
виробництво лікарських засобів | |
виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки | |
оптова торгівля лікарськими засобами | |
електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами | |
роздрібна торгівля лікарськими засобами | |
імпорт лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) |
за місцем (місцями) провадження діяльності, в якому (яких) зупиняється провадження виду господарської діяльності (частини виду господарської діяльності), що підлягає ліцензуванню
Місце провадження господарської діяльності** | Адреса місця провадження господарської діяльності (індекс, область, район, місто/селище міського типу/село/селище, вулиця, будинок тощо) | Вид господарської діяльності, який зупиняється |
на строк ___________________ днів/місяців (потрібне підкреслити)***
Додаткова інформація (зазначається ліцензіатом у разі необхідності): _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
_____________________________
(посада особи, яка подала заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
|
___ ___________ 20__ р.
Дата і номер реєстрації заяви ___ __________ 20__ р. № ________
_____________________________
(посада особи, яка прийняла заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
___ ___________ 20__ р.
__________
*Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
**Зазначається:
для виробництва лікарських засобів: виробнича дільниця, складська зона (приміщення для зберігання, склад), зона контролю якості, зона здійснення видачі дозволу на випуск лікарських засобів;
для виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності);
для оптової торгівлі лікарськими засобами — аптечний склад (база) із зазначенням його номера, найменування (за наявності);
для роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності), аптечний пункт із зазначенням його номера, найменування (за наявності), номера та найменування (за наявності) аптеки, структурним підрозділом якої він є, лікувально-профілактичного закладу, в якому він розташований;
для імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) — складська зона (приміщення для зберігання, склад), зона контролю якості, зона здійснення видачі дозволу на випуск (реалізацію) серії лікарського засобу.
***Дія ліцензії може бути зупинена не більш як на шість місяців.
Додаток 22
до Ліцензійних умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від _____ 20_____ р. № ____)
__________________________
(найменування органу ліцензування)
ЗАЯВА
про відновлення дії ліцензії повністю або частково
Ліцензіат ___________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання фізичної особи-підприємця)
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) ______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи — підприємця)* ____________________________________________________________________
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ _________________________
_______________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________.
орган, що видав паспорт, місце проживання уповноваженого представника)
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) ______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для уповноваженого представника)*_________________________________________________________________
Інформація про діючу ліцензію ________________________________________________
(вид господарської діяльності, на яку було видано ліцензію,
________________________________________________________________________________
дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії)
Прошу відновити дію ліцензії на провадження такого виду діяльності
виробництво лікарських засобів | |
виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки | |
оптова торгівля лікарськими засобами | |
роздрібна торгівля лікарськими засобами | |
електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами | |
імпорт лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) |
за місцем (місцями) провадження діяльності, в якому (яких) зупиняється провадження виду господарської діяльності (частини виду господарської діяльності), що підлягає ліцензуванню
Місце провадження господарської діяльності** | Адреса місця провадження господарської діяльності (індекс, область, район, місто/селище міського типу/село/селище, вулиця, будинок тощо) |
Вид господарської діяльності, який відновлюється |
Відомості про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії: _____________________________________________________
_______________________________________________________________
До заяви додаються***
________________________________________________________________
________________________________________________________________
_____________________________
(посада особи, яка подала заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
|
___ ___________ 20__ р.
Дата і номер реєстрації заяви ____ __________ 20__ р. № ________
_____________________________
(посада особи, яка прийняла заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
___ ___________ 20__ р.
__________
*Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
**Зазначається:
для виробництва лікарських засобів: виробнича дільниця, складська зона (приміщення для зберігання, склад), зона контролю якості, зона здійснення видачі дозволу на випуск лікарських засобів;
для виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності);
для оптової торгівлі лікарськими засобами — аптечний склад (база) із зазначенням його номера, найменування (за наявності);
для роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності), аптечний пункт із зазначенням його номера, найменування (за наявності), номера та найменування (за наявності) аптеки, структурним підрозділом якої він є, лікувально-профілактичного закладу, в якому він розташований;
для імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) — складська зона (приміщення для зберігання, склад), зона контролю якості, зона здійснення видачі дозволу на випуск (реалізацію) серії лікарського засобу
*** Зазначається перелік документів, що додаються до заяви про відновлення дії ліцензії повністю або частково та підтверджують відомості про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії повністю або частково, а в разі коли дія ліцензії зупинена повністю або частково на підставі акта про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов провадження виду господарської діяльності (частини виду господарської діяльності), також інформація про сплату штрафу, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення.
- Доповнити Ліцензійні умови додатками 25-27 такого змісту:
Додаток № 25
до Ліцензійних умов
________________________
(найменування органу ліцензування)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про зміни даних, зазначених у заяві про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами та документах, що додавались, у зв’язку зі зміною або створенням нового місця провадження діяльності
Ліцензіат_________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
_______________________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
______________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання фізичної особи-підприємця)
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) ______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи — підприємця)** ___________________________________________________________________
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ __________________________
______________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника)
_______________________________________________________________________________
(серія, номер паспорта, дата видачі,
_______________________________________________________________________________
орган, що видав паспорт, місце проживання уповноваженого представника)
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для уповноваженого представника)*_________________________________________________________________
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) ______________________________________________________________________________,
Адреса електронної пошти ___________________________________________________
Інформація про діючу ліцензію _______________________________________________________________________________
(вид господарської діяльності, на яку було видано ліцензію,
________________________________________________________________________________
дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії)
Повідомляю про зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавались до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами у зв’язку зі зміною або створенням (необхідне підкрелити) нового місця провадження діяльності з такого виду:
виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки |
оптової торгівлі лікарськими засобами |
роздрібної торгівлі лікарськими засобами |
електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами |
за таким місцем провадження господарської діяльності у зв’язку зі зміною місця провадження діяльності
Місце провадження господарської діяльності, яке внесене в реєстр** | Змінене місце провадження господарської діяльності (нове)** | Адреса місця провадження господарської діяльності, яке внесене в реєстр (індекс, область, район, місто/селище міського типу/село/селище, вулиця, будинок тощо) | Адреса зміненого (нового) місця провадження господарської діяльності (індекс, область, район, місто/селище міського типу/село/селище, вулиця, будинок тощо) | Вид господарської діяльності |
: |
за таким місцем (місцями) провадження господарської діяльності у зв’язку зі створенням нового місця (місць) провадження діяльності
Місце провадження господарської діяльності** | Адреса місця провадження господарської діяльності (індекс, область, район, місто/селище міського типу/село/селище, вулиця, будинок тощо) | Вид господарської діяльності |
Прошу за місцем (місцями) провадження господарської діяльності, зазначеними у цій заяві, провести перевірку (для виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової торгівлі лікарськими засобами, роздрібної торгівлі лікарськими засобами):
наявності матеріально-технічної бази, кваліфікації персоналу |
умов щодо здійснення контролю якості лікарських засобів, що вироблятимуться |
Прошу припинити дію місця провадження господарської діяльності, яке внесене в реєстр, у зв’язку зі зміною місця провадження господарської діяльності
Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) відповідаю і зобов’язуюся їх виконувати.
Даю згоду на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних».
________________________ (посада особи, яка подала заяву) |
_____________ (підпис) |
______________________ (прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
|
___ ___________ 20__ р.
Дата і номер реєстрації заяви ____ ____________ 20__ р. № ______
_______________________ (посада особи, яка прийняла заяву) |
___________ (підпис) |
______________________ (прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
___ ___________ 20__ р.
__________
* Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
** Зазначається:
для виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності);
для оптової торгівлі лікарськими засобами — аптечний склад (база) із зазначенням його номера, найменування (за наявності), загальної площі та площі виробничих приміщень;
для роздрібної торгівлі лікарськими засобами, електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами — аптека із зазначенням її номера, найменування (за наявності); аптечний пункт із зазначенням його номера, найменування (за наявності), номера та найменування (за наявності) аптеки, структурним підрозділом якої він є, лікувально-профілактичного закладу, в якому він розташований.
Додаток 26
до Ліцензійних умов
________________________
(найменування органу ліцензування)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про зміну даних або створення нового місця провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (промислового)
Найменування юридичної особи* | |
Місцезнаходження юридичної особи | |
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи | |
Організаційно-правова форма | |
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ | |
Інформація про діючу ліцензію (за наявності) _________________________________
(найменування виду господарської ___________________________________________________________________ діяльності, на яку було видано ліцензію, дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії) |
|
Контактна інформація | |
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) | |
Адреса електронної пошти | |
Поточний рахунок в національній валюті | |
№ ___________________________________________________________________________
в ____________________________________________________________________________ |
|
Поточний рахунок в іноземній валюті | |
№ ___________________________________________________________________________
в ____________________________________________________________________________ |
|
D-U-N-S номер (за наявності)
(ідентифікаційний номер дільниці, наприклад, номер D–U–N–S дільниці (Data Universal Numbering System — дані універсальної номерної системи) — унікальний ідентифікаційний номер, наданий Dun&Bradstreet, або дані GPS (Global Positioning System — глобальна система навігації та визначення розташування), або номер іншої системи визначення географічного розташування) |
|
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) уповноваженого представника | |
Документ, що засвідчує уповноваженого представника | |
Серія паспорта | Номер паспорта |
Дата видачі | Орган, що видав паспорт |
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) | |
Адреса електронної пошти | |
Місце проживання уповноваженого представника | |
Реєстраційний номер облікової картки платника податків** | |
Прошу внести оновлені відомості до ліцензійного реєстру про місце провадження виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію з виробництва лікарських засобів (промислового)
Адреса місця провадження господарської діяльності | ||
Address of manufacturing location | ||
Контактна інформація | ||
Номер абонента кінцевого (термінального) обладнання (номер телефону) | ||
Адреса електронної пошти | ||
Додати нове місце провадження господарської діяльності
(зазначити в разі необхідності) |
||
Розширити перелік виробничих операцій для існуючого місця провадження діяльності
(зазначити в разі необхідності) |
||
За адресою структурного підрозділу наявні (зазначити необхідне): | ||
виробничі дільниці з переліком лікарських форм | ||
зони контролю якості | ||
складські зони (приміщення для зберігання) | ||
зони здійснення видачі дозволу на випуск лікарських засобів | ||
Перелік лікарських форм та виробничих операцій, які заплановані до виробництва за певним місцем провадження господарської діяльності та потребують ліцензування (вибрати необхідне із списку): | ||
- ВИРОБНИЧІ ОПЕРАЦІЇ — ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ
1.1. Стерильні лікарські засоби
1.1.1. Асептично виготовлені (виробничі операції для наступних лікарських форм)
1.1.1.1. Рідини в упаковках великого об’єму
1.1.1.2. Ліофілізати
1.1.1.3. М’які
1.1.1.4. Рідини в упаковках малого об’єму
1.1.1.5. Тверді та імплантати
1.1.1.6. Інші асептично виготовлені лікарські засоби (зазначити)
1.1.2. Що піддаються кінцевій стерилізації (виробничі операції для наступних лікарських форм)
1.1.2.1. Рідини в упаковках великого об’єму
1.1.2.2. М’які
1.1.2.3. Рідини в упаковках малого об’єму
1.1.2.4. Тверді та імплантати
1.1.2.5. Інші лікарські засоби, що піддаються кінцевій стерилізації (зазначити)
1.1.3. Сертифікація серій стерильних лікарських засобів
1.2. Нестерильні лікарські засоби
1.2.1. Нестерильні лікарські засоби (виробничі операції для наступних лікарських форм)
1.2.1.1. Капсули тверді
1.2.1.2. Капсули м’які
1.2.1.3. Жувальні гуми
1.2.1.4. Імпрегновані матриці
1.2.1.5. Рідини для зовнішнього застосування
1.2.1.6. Рідини для внутрішнього застосування
1.2.1.7. Медичні гази
1.2.1.8. Інші тверді лікарські форми
1.2.1.9. Препарати під тиском
1.2.1.10. Генератори радіонуклідів
1.2.1.11. М’які
1.2.1.12. Супозиторії
1.2.1.13. Таблетки
1.2.1.14. Трансдермальні пластирі
1.2.1.15. Стоматологічні матеріали
1.2.1.16. Інші нестерильні лікарські засоби (зазначити)
1.2.2. Сертифікація серій нестерильних лікарських засобів
1.3. Біологічні лікарські засоби
1.3.1. Біологічні лікарські засоби
1.3.1.1. Препарати крові
1.3.1.2. Імунобіологічні лікарські засоби
1.3.1.3. Лікарські засоби клітинної терапії
1.3.1.4. Лікарські засоби генної терапії
1.3.1.5. Біотехнологічні лікарські засоби
1.3.1.6. Препарати, екстраговані з тканин людини або тварин
1.3.1.7. Лікарські засоби тканинної інженерії
1.3.1.8. Інші біологічні лікарські засоби (зазначити)
1.3.2. Сертифікація серій (перелік)
1.3.2.1. Препарати крові
1.3.2.2. Імунобіологічні лікарські засоби
1.3.2.3. Лікарські засоби клітинної терапії
1.3.2.4. Лікарські засоби генної терапії
1.3.2.5. Біотехнологічні лікарські засоби
1.3.2.6. Препарати, екстраговані з тканин людини або тварин
1.3.2.7. Лікарські засоби тканинної інженерії
1.3.2.8. Інші біологічні лікарські засоби (зазначити)
1.4. Інші лікарські засоби або виробнича діяльність
1.4.1. Виробництво
1.4.1.1. Лікарські засоби з рослинної сировини
1.4.1.2. Гомеопатичні лікарські засоби
1.4.1.3. Інші (зазначити)
1.4.2. Стерилізація активних речовин/допоміжних речовин/готової продукції
1.4.2.1. Фільтрація
1.4.2.2. Сухожарова стерилізація
1.4.2.3. Стерилізація паром
1.4.2.4. Хімічна стерилізація
1.4.2.5. Гамма-випромінювання
1.4.2.6. Електронно-променева стерилізація
1.4.3. Інші (зазначити)
1.5. Пакування
1.5.1. Первинне пакування/виробничі операції для наступних лікарських форм
1.5.1.1. Капсули тверді
1.5.1.2. Капсули м’які
1.5.1.3. Жувальні гуми
1.5.1.4. Імпрегновані матриці
1.5.1.5. Рідини для зовнішнього застосування
1.5.1.6. Рідини для внутрішнього застосування
1.5.1.7. Медичні гази
1.5.1.8. Інші тверді лікарські форми
1.5.1.9. Препарати під тиском
1.5.1.10. Генератори радіонуклідів
1.5.1.11. М’які
1.5.1.12. Супозиторії
1.5.1.13. Tаблетки
1.5.1.14. Трансдермальні пластирі
1.5.1.15. Стоматологічні матеріали
1.5.1.16. Інші нестерильні лікарські засоби (зазначити)
1.5.2. Вторинне пакування
1.6. Проведення випробувань у рамках контролю якості
1.6.1. Мікробіологічні: стерильність
1.6.2. Мікробіологічні: мікробіологічна чистота
1.6.3. Фізичні/хімічні
1.6.4. Біологічні
- ВИРОБНИЧІ ОПЕРАЦІЇ — АКТИВНІ ФАРМАЦЕВТИЧНІ ІНГРЕДІЄНТИ
2.1. Виробництво активної речовини шляхом хімічного синтезу
2.1.1. Виробництво активних проміжних речовин
2.1.2. Виробництво неочищеного активного фармацевтичного інгредієнта
2.1.3. Солеутворення/очищення (зазначити) (наприклад, кристалізація)
2.1.4. Інші (зазначити)
2.2. Отримання активного фармацевтичного інгредієнта з природних джерел
2.2.1. Отримання речовини з рослин
2.2.2. Отримання речовини з тварин
2.2.3. Отримання речовини з людського джерела
2.2.4. Отримання речовини з мінерального джерела
2.2.5. Модифікація отриманої речовини (зазначити джерело)
2.2.6. Очищення отриманої речовини (зазначити джерело)
2.2.7. Інше (зазначити)
2.3. Виробництво активного фармацевтичного інгредієнта з використанням біологічних процесів
2.3.1. Ферментація
2.3.2. Культура клітин (зазначити тип клітин) (наприклад, ссавців/бактеріальні)
2.3.3. Виділення/очищення
2.3.4. Модифікація
2.3.5. Інше (зазначити)
2.4. Виробництво стерильного активного фармацевтичного інгредієнта (розділи 2.1, 2.2 і 2.3 заповнюються у разі необхідності)
2.4.1. Асептично виготовлені
2.4.2. Препарати, що піддаються кінцевій стерилізації
2.5. Ступені загальної обробки
2.5.1. Ступені фізичної обробки (зазначити, наприклад, сушіння, подрібнення/мікронізація, просіювання)
2.5.2. Первинне пакування (закупорювання/герметизація активного фармацевтичного інгредієнта пакувальним матеріалом, який перебуває в прямому контакті з речовиною)
2.5.3. Вторинне пакування (розміщення герметичної первинної упаковки всередині зовнішнього пакувального матеріалу або контейнера. Це також включає будь-яке маркування матеріалу для ідентифікації або простежуваності (нумерація серії) активного фармацевтичного інгредієнта)
2.5.4. Інше (зазначити) (для операцій, не зазначених вище)
2.6. Проведення випробувань у рамках контролю якості
2.6.1. Фізичні/хімічні випробування
2.6.2. Мікробіологічні випробування (виключаючи випробування стерильності)
2.6.3. Мікробіологічні випробування (включаючи випробування стерильності)
2.6.4. Біологічні випробування
- ЗБЕРІГАННЯ
3.1. Зберігання готової продукції
3.2. Зберігання сировини
3.3. Зберігання матеріалів
- ВИРОБНИЦТВО ДОСЛІДЖУВАНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
4.1. Виробництво лікарських засобів для I, II і III фази клінічних досліджень
Також прошу внести зміни у додаток до ліцензії (зазначається у разі необхідності внесення змні у додаток до ліцензії)
Особливі умови провадження діяльності
Інформація про уповноважених осіб | ||
__________________________________________________________________ | ||
(прізвище, власне ім’я, по батькові) | ||
Інформація про контрактних виробників лікарських засобів (за наявності) | ||
_________________________________________________________________ | ||
(найменування, місцезнаходження та місце провадження господарської діяльності) | ||
Інформація про контрактні лабораторії (за наявності) | ||
_________________________________________________________________ | ||
(найменування, місцезнаходження та місце провадження господарської діяльності) | ||
Інформація про контрактне (відповідальне) зберігання лікарських засобів | ||
_________________________________________________________________ | ||
(найменування, місцезнаходження та місце провадження господарської діяльності) | ||
Прошу за місцем/місцями провадження господарської діяльності провести перевірку матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, а також умов щодо контролю якості лікарських засобів, що вироблятимуться | ||
З порядком отримання ліцензії ознайомлений. Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) відповідаю і зобов’язуюся їх виконувати | ||
Згоден на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» (для уповноваженого представника) | ||
Прошу оформити та надати витяг з ліцензійного реєстру додатково у паперовій формі | |
Керівник або уповноважений представник | _____________ (підпис) |
_________________ (ініціали власного імені та прізвище) |
|
___ ___________ 20__ р.
_________________________ (найменування посади особи, яка прийняла заяву) |
___________ (підпис) |
_________________ (ініціали власного імені та прізвище) |
___ ___________ 20__ р.
__________
* Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
** Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
Додаток 27
до Ліцензійних умов
________________________
(найменування органу ліцензування)
Повідомлення
про зміну або створення нового місця провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)
- Загальна інформація про заявника
Найменування юридичної особи* | ||
Місцезнаходження юридичної особи | ||
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи | ||
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця | ||
Серія, номер паспорта, дата видачі, орган, що видав паспорт фізичної особи — підприємця | ||
Місце проживання фізичної особи — підприємця | ||
Організаційно-правова форма | ||
Ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ | ||
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи — підприємця)** | ||
Інформація про діючу ліцензію __________________________________________________________________ (вид господарської діяльності, на яку було видано ліцензію, |
__________________________________________________________________
дата видачі і серія, номер (за наявності) ліцензії)Контактна інформаціяНомер телефонуНомер факсуАдреса електронної поштиD-U-N-S номер (за наявності) (ідентифікаційний номер дільниці, наприклад, номер D–U–N–S дільниці (Data Universal Numbering System — дані універсальної номерної системи) — унікальний ідентифікаційний номер, наданий Dun&Bradstreet, або дані GPS (Global Positioning System — глобальна система навігації та визначення розташування), або номер іншої системи визначення географічного розташування)Відомості про уповноваженого представника здобувача ліцензії/ліцензіата:прізвище
власне ім’я
по батькові (за наявності)
серія, номер паспорта, дата видачі
орган, що видав паспорт
реєстраційний номер облікової картки платника податків уповноваженого представника**
місце проживання
- II. Інформація про діяльність з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), яку планує провадити заявник
(цей розділ заповнюється для кожного окремого місця провадження діяльності, яке розташоване за іншою адресою)
Найменування структурного підрозділу або найменування юридичної особи | |||
Адреса структурного підрозділу (адреса місця провадження господарської діяльності) | |||
Контактна інформація | |||
Номер телефону | Номер факсу | ||
Адреса електронної пошти | |||
За адресою структурного підрозділу наявні (зазначити необхідне): | |||
складські зони (приміщення для зберігання) | |||
умови щодо контролю якості | |||
зони здійснення видачі дозволу на випуск (реалізацію) серії лікарського засобу | |||
Тип продукції, що планується імпортувати (зазначити необхідне): | |||
імпорт зареєстрованих готових лікарських засобів | |||
імпорт зареєстрованих лікарських засобів у формі «in bulk» (продукції «in bulk») | |||
інша діяльність з імпорту лікарських засобів (будь-яка інша діяльність, не зазначена вище) | |||
Інше (зазначити за наявності) | |||
Умови щодо здійснення контролю якості лікарських засобів, які будуть ввозитися на територію України, та інформація про уповноважених осіб (зазначається окремо для кожної уповноваженої особи) | |||
Наявні умови щодо здійснення контролю якості лікарських засобів, які будуть ввозитися на територію України | |||
Посада | |||
Прізвище | |||
Ім’я | |||
По батькові (за наявності) | |||
Освіта, найменування навчального закладу, рік закінчення, номер диплома, спеціальність | |||
Стаж роботи за фахом | |||
Прошу за місцем/місцями провадження господарської діяльності провести перевірку матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, а також умов щодо здійснення контролю якості лікарських засобів, що будуть ввозитися на територію України | |||
З порядком отримання ліцензії ознайомлений. Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) відповідаю і зобов’язуюся їх виконувати | |||
Виробництво лікарських засобів, які планується ввозити на територію України, відповідає вимогам щодо належної виробничої практики лікарських засобів | |||
Згоден на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» (для фізичної особи — підприємця) | |||
III. Інформація про лікарські засоби, що планує ввозити на територію України заявник
(цей розділ заповнюється додатково в електронній формі (файл Excel на електронному носії (флеш-пам’ять, CD-диск))
Найменування суб’єкта господарювання ________________________________________
Місцезнаходження юридичної особи ___________________________________________
Порядковий номер | Інформація про лікарський засіб*** | Міжнародна непатентована назва (МНН)**** | Номер реєстраційного посвідчення в Україні | Код АТС
****** |
Виробник***** | Постачальник | Примітки | ||||||
торговельна назва | форма випуску | доза діючої речовини в кожній одиниці | кіль-кість оди-ниць в упаковці | найменування | країна | найменування | місце-знаходження | ||||||
країна | адреса | ||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Номер сторінки/загальна кількість сторінок
Керівник заявника або фізична особа — підприємець |
______________
(підпис) |
______________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
___ ___________ 20__ р.
____________________________
(посада особи, яка прийняла заяву) |
____________
(підпис) |
___________________
(прізвище та ініціали (ініціал власного імені) |
___ ___________ 20__ р.
_________
* Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
** Для фізичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).
*** Зазначити повне найменування лікарського засобу, зазначене в реєстраційному посвідченні, виданому МОЗ.
**** Зазначити (виключно англійською мовою) міжнародну непатентовану назву діючої речовини лікарського засобу; для багатокомпонентних (комбінованих) лікарських засобів зазначити перелік усіх діючих речовин.
***** Зазначити найменування підприємства, уповноважена особа якого надає дозвіл на випуск серій продукції.
****** Код згідно з атомно-терапевтично-хімічною класифікацією.
_________________________________________________
Заступник ГоловиВ. Короленко
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)»
І. Визначення проблеми
Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)» (далі — проєкт постанови) розроблено з метою приведення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929 (далі — Ліцензійні умови), у відповідність до вимог Закону України від 02.03.2015 року №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» зі змінами внесеними Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (далі-Закон).
Відповідно до Положення про Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 року № 647, одним із основних завдань Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками є ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробка пропозицій щодо його подальшого вдосконалення.
Враховуючи викладене, а також те, що абзацом третім пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, є необхідність у розробленні цього проєкту постанови.
Основні групи, на які проблема справляє вплив:
Групи (підгрупи) | Так | Ні |
Громадяни | + | – |
Держава | + | – |
Суб’єкти господарювання, | + | – |
у тому числі суб’єкти малого підприємництва | – | + |
На сьогодні врегулювання зазначених проблемних питань не може бути здійснено за допомогою:
ринкових механізмів, оскільки такі питання регулюються виключно нормативно-правовими актами;
діючих регуляторних актів, оскільки чинним законодавством порушені питання не врегульовані.
ІІ. Цілі державного регулювання
Основними цілями державного регулювання є:
врегулювання процедури ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів);
встановлення вичерпних та обов’язкових до виконання ліцензіатами вимог до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
- Визначення альтернативних способів
Вид альтернативи | Опис альтернативи |
Альтернатива 1.
Збереження ситуації, яка існує на цей час. |
Така альтернатива не сприяє досягненню цілей державного регулювання, передбачених у розділі ІІ цього аналізу, а саме не буде забезпечено:
1) врегулювання процедури господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 2) встановлення вичерпних та обов’язкових до виконання ліцензіатами вимог до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 3) доступу населення до якісних та доступних лікарських засобів. Позитивні сторони у збереженні ситуації, що існує відсутні. |
Альтернатива 2.
Прийняття проєкту акта. |
Така альтернатива забезпечить нормативне врегулювання ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).
Прийняття цього проєкту постанови сприятиме вирішенню ряду питань: 1) врегулювання процедури здійснення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 2) встановлення вичерпних та обов’язкових до виконання ліцензіатами вимог до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 3) доступу населення до якісних та доступних лікарських засобів. Запровадження такого регулювання дозволить: державі: забезпечити підвищення доступності лікарських засобів для населення; громадянам: доступ населення до якісних та доступних лікарських засобів; суб’єктам господарювання: здійснювати свою діяльність в умовах чітких та вичерпних вимог до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). |
- Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
1. Оцінка впливу на сферу інтересів держави
Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
Альтернатива 1.
Збереження ситуації, яка існує на цей час. |
Відсутні, оскільки не буде забезпечено:
1) врегулювання процедури ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 2) встановлення вичерпних та обов’язкових до виконання ліцензіатами вимог до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 3) покращення доступу населення до якісних та ефективних лікарських засобів. |
Витрати відсутні. |
Альтернатива 2. | Прийняття проєкту постанови дозволить:
1) врегулювати процедуру ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 2) встановити чіткі та вичерпні вимоги до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 3) покращити доступ населення до якісних та ефективних лікарських засобів. |
Додаткові витрати відсутні. Виконання регуляторного акта забезпечується у межах кошторисних витрат для органів виконавчої влади, передбачених у бюджеті. |
- Оцінка впливу на сферу інтересів громадян.
Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
Альтернатива 1. | Відсутні. Не призведе до досягнення поставлених цілей. | Витрати відсутні |
Альтернатива 2. | Прийняття проєкту акта сприятиме забезпеченню доступу населення до якісних та ефективних лікарських засобів. | Витрати відсутні |
- Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання.
Проєкт постанови зачіпає інтереси суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність, зокрема з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).
Показник | Великі | Середні | Малі | Мікро | Разом |
Кількість суб’єктів господарювання, які здійснюють господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), що підпадають під дію регулювання (одиниць) | 120 | 625 | 2285 | 2573 | 5603 |
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків | 2% | 11% | 41% | 46% | 100 % |
*Загальна кількість суб’єктів господарювання, які є ліцензіатами, вказана згідно з ліцензійним реєстром, розміщеним на офіційному сайті Держлікслужби станом на 01.02.2025 року.
Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
Альтернатива 1. | Відсутні, оскільки не буде забезпечено чітких та вичерпних вимог до провадження господарської діяльність, зокрема з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). | Витрати відсутні |
Альтернатива 2. | Прийняття проєкту постанови сприятиме:
врегулюванню механізму здійснення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). |
Наявні витрати часу та коштів для отримання первинної інформації про вимоги регуляторного акта.
Витрати, пов’язані з необхідністю ознайомлення з положеннями проєкту акта (розраховуються для всіх суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія регулювання): 1 години * 48 грн/год * 1 працівник. |
Сумарні витрати за альтернативами | Сума витрат, гривень |
Альтернатива 1. | |
Витрати держави | 0 грн |
Витрати с/г великого та середнього підприємництва | 0 грн |
Витрати с/г малого підприємництва | 0 грн |
Альтернатива 2. | |
Витрати держави | 0 грн |
Витрати с/г великого та середнього підприємництва | 35760 грн |
Витрати с/г малого та мікро підприємництва | 125789 грн |
За результатами опрацювання альтернативних способів досягнення цілей державного регулювання здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.
Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:
4 — цілі прийняття проєкту акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);
3 — цілі прийняття проєкту акта, які можуть бути досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);
2 — цілі прийняття проєкту акта, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);
1 — цілі прийняття проєкту акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).
Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) | Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) | Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
Альтернатива 1. | 1 | Цілі прийняття проєкту постанови не можуть бути досягнуті, оскільки не буде забезпечено:
1) врегулювання процедури ліцензування господарської діяльності, зокрема з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). паралельного імпорту лікарських засобів; 2) встановлення вичерпних та обов’язкових до виконання ліцензіатами вимог до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 3) доступу населення до якісних та ефективних лікарських засобів. |
Альтернатива 2. | 4 | Прийняття цього проєкту акта сприятиме:
1) врегулювання процедури ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) ; 2) встановлення вичерпних та обов’язкових до виконання ліцензіатами вимог до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); 3) доступу населення до якісних та ефективних лікарських засобів. |
Рейтинг результативності | Вигоди (підсумок) | Витрати (підсумок) | Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу
|
Альтернатива 1. | Для держави:
Відсутні Для громадян: Відсутні Для суб’єктів господарювання: Відсутні |
Для держави:
вісутні Для громадян: відсутні. Для суб’єктів господарювання: відсутні |
Дана альтернатива не забезпечує потреби у розв’язанні проблеми та досягнення встановлених цілей у Розділі II цього Аналізу. |
Альтернатива 2. | Для держави:
для держави: 1) питання ліцензування провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) будуть врегульовані; 2) буде забезпечено підвищення доступності лікарських засобів для населення.
Для громадян: Прийняття проєкту акта сприятиме забезпеченню доступу населення до якісних та ефективних лікарських засобів. Для суб’єктів господарювання: Прийняття проєкту акта сприятиме запровадженню чітких та вичерпних вимог до здійснення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів); |
Для держави:
Додаткові витрати відсутні. Виконання регуляторного акта забезпечується у межах кошторисних витрат для органів виконавчої влади, передбачених у бюджеті.
Для громадян: Витрати відсутні Для суб’єктів господарювання: Наявні витрати часу та коштів для отримання первинної інформації про вимоги регуляторного акта. Витрати, пов’язані з необхідністю ознайомлення з положеннями проєкту акта (розраховуються для всіх суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія регулювання): 1 години * 48 грн/год * 1 працівник. |
Така альтернатива є найбільш оптимальною, оскільки дозволить привести у відповідність до чинного законодавства Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) |
Рейтинг | Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи | Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
Альтернатива 1. | Переваги відсутні. Така альтернатива не сприятиме досягненню цілей державного регулювання. Залишається проблема неврегульованості процедури здійснення ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів. | Відповідно до цієї альтернативи нормативне врегулювання процедур ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів. |
Альтернатива 2. | Така альтернатива є найбільш оптимальною, оскільки сприяє досягненню цілей державного регулювання зазначених у розділі ІІ цього Аналізу. | Відсутні.
Витрати, пов’язані з необхідністю ознайомитись з положеннями проєкту акта. |
V. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Для досягнення цілей, визначених у Розділі ІІ цього Аналізу, проєктом постанови передбачено механізм розв’язання проблеми, наведеної у Розділі І цього Аналізу.
Зазначені цілі досягаються шляхом затвердження змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929, зокрема в частині встановлення вимог до провадження ліцензіатами господарської діяльності з паралельного імпорту лікарських засобів.
Запропоноване проєктом постанови регулювання сприятиме вирішенню ряду питань:
1) врегулювання процедур здійснення ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) у відповідності до вимог Закону України від 02.03.2015 року №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» зі змінами внесеними Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» ;
2) встановлення вичерпних та обов’язкових до виконання ліцензіатами вимог до провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів;
3) забезпечення доступу населення до якісних та доступних лікарських засобів.
Запровадження такого регулювання дозволить:
державі: врегулювати механізм ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), забезпечити громадян лікарськими засобами;
суб’єктам господарювання: мати чіткий та прозорий механізм провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів);
громадянам: отримати доступні, якісні та ефективні лікарські засоби.
Заходи, які повинен здійснити орган влади для впровадження цього регуляторного акта:
провести погодження проєкту постанови з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством фінансів України, Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації України, Державною регуляторною службою України, Уповноваженим Верховної Ради з прав людини;
забезпечити проведення публічних консультацій шляхом розміщення проєкту постанови на офіційному вебсайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками України;
подати цей проєкт постанови до Міністерства юстиції України для проведення правової експертизи і надання висновку за її результатами.
Проєкт постанови потребує направлення до Національного агентства з питань запобігання корупції для визначення необхідності проведення антикорупційної експертизи.
Суб’єктам господарювання у разі необхідності впровадження вимог державного регулювання необхідно:
ознайомитися з вимогами регулювання (пошук та опрацювання регуляторного акту в мережі Інтернет);
провести навчання персоналу щодо недопущення порушення вимог законодавства.
VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги
Регулювання не передбачає необхідності додаткових витрат з боку органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, тому розрахунки згідно з додатком 3 до Методики проведення Аналізу не проводились.
Розрахунки витрат суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва наведено в додатку 1 до цього Аналізу.
Розрахунки витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання наведено в додатку 4 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (М-Тест), додаток 2 до цього Аналізу.
Оцінка виконання вимог регулювання, а саме, вигод і витрат суб’єктів господарювання та держави здійснена в рамках Розділу III цього Аналізу (Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей).
VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Пропонується встановити необмежений строк дії регуляторного акта, оскільки він регулює відносини, які мають пролонгований характер.
Термін набрання чинності регуляторним актом — з дня його опублікування.
Зміна строку дії проєкту цього регуляторного можлива в разі зміни
нормативно-правових актів України вищої юридичної сили, на виконання яких розроблений цей проєкт акта.
VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Прогнозними значеннями показників результативності регуляторного акта є:
кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія проєкту акта: 5603;
сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва складають 35760 грн;
сумарні витрати суб’єктів господарювання малого підприємництва складають 125789 грн;
кошти та час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язані з ознайомленням з вимогами проєкту акта:
1 година* 48 грн/день * 1 працівник.
Рівень поінформованості із основними положеннями проєкту регуляторного акта — високий, оскільки проєкт акта розміщено на офіційному вебсайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками України для громадського обговорення.
Результативність проєкту акта буде відслідковуватись шляхом аналізу таких кількісних показників:
кількість скарг/звернень від суб’єктів господарювання, пов’язаних із дією регуляторного акту;
кількість залучених суб’єктів господарювання;
кількість наданих ліцензій на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).
ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Відстеження результативності проєкту акта здійснюватиметься шляхом проведення базового, повторного та періодичного відстежень статистичних показників результативності акту, визначених під час проведення Аналізу.
Базове відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено після набрання чинності проєктом акта, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності проєкту акта шляхом аналізу статистичних даних.
Повторне відстеження буде проводитись через рік з дня набрання чинності та введення в дію проєкту акта шляхом аналізу статистичних даних порівняно з базовим відстеженням.
Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності проєкту акта.
Метод проведення відстеження результативності — статистичний.
Цільові групи, які будуть залучатись до проведення дослідження: Міністерство охорони здоров’я України, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
Заступник ГоловиВ. Короленко
Додаток 1
до Аналізу регуляторного впливу
ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта
Порядковий номер | Витрати | За перший рік | За п’ять років |
1 | Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень | – | – |
2 | Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), гривень | – | – |
3 | Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам, гривень | – | – |
4 | Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо), гривень | – | – |
5 | Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень | – | – |
6 | Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень | – | – |
7 | Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень | – | – |
8 | Інше (уточнити), гривень:
отримання первинної інформації про вимоги регулювання* |
48,00 грн | – |
9 | РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), гривень | 48,00 грн | – |
10 | Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць | 745 | – |
11 | Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), гривень | 35760,00 грн | – |
* для ознайомлення з актом потрібно 1 година. Для обрахунку за основу береться мінімальна заробітна плата, визначена у погодинному розмірі, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» становить 48,00 грн/год.
Додаток 2 до
Аналізу регуляторного впливу
ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)
- Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва здійснено шляхом розміщення проєкту постанови на офіційному вебсайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками для громадського обговорення з метою отримання зауважень та пропозицій.
№ з/п | Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) | Кількість учасників консультацій, осіб | Основні результати консультацій (опис) |
1. | Проєкт наказу розміщений на офіційному вебсайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками | 15 | Проєкт акта підтримано |
- Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі):
кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 4858 (одиниць), у тому числі малого підприємництва 2285 (одиниць) та мікропідприємництва 2573 (одиниць);
питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 87 (відсотків).
- Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання
№ з/п | Найменування оцінки | У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) | Періодичні (за наступний рік) | Витрати за п’ять років |
Оцінка «прямих» витрат суб’єктів підприємництва на виконання регулювання | ||||
1. | Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) | – | – | – |
2. | Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування | – | – | – |
3. | Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати — витратні матеріали) | – | – | – |
4. | Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування) | – | – | – |
5. | Інші процедури (уточнити) | – | – | – |
6. | Разом, гривень | – | – | – |
7. | Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконувати вимоги регулювання, одиниць | 4858 | ||
8. | Сумарно, гривень | – | – | – |
Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | ||||
9. | Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання
Формула: витрати часу на отримання (ознайомлення) з інформацією про регулювання Х вартість часу працівника на ознайомлення з інформацією та організацією виконання вимог регулювання (заробітна плата) Х оціночна кількість форм за 1 годину * 48,00 грн/день * 1 працівник (заробітна плата) Х оціночна кількість форм |
1 год. (час, який витрачається суб’єктами господарювання на пошук нормативно-правового акту в мережі Інтернет та ознайомлення з ним) = 48,00 грн | 0,00
(припущено, що суб’єкт повинен виконувати вимоги регулювання лише в перший рік) |
– |
10. |
Процедури організації виконання вимог регулювання малого підприємництва |
– | – | – |
11. | Процедури офіційного звітування | – | – | – |
12. | Процедури щодо забезпечення процесу перевірок | – | – | – |
13. | Інші процедури (відсутні) | – | – | – |
14. | Разом, гривень | 48,00 грн | Х | Х |
15. | Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць | 4858 | ||
16. | Сумарно, гривень | 233184 грн | Х | Х |
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва
Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання для відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, що залучений до процесу регулювання не здійснювався, оскільки додаткових витрат не передбачається.
Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва — за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання | – | – | – | – | – |
2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: | – | – | – | – | – |
камеральні | – | – | – | – | – |
виїзні | – | – | – | – | – |
3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | – | – | – | – | – |
4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | – | – | – | – | – |
5.Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | – | – | – | – | – |
6. Підготовка звітності за результатами регулювання | – | – | – | – | – |
7. Інші адміністративні процедури (уточнити): | – | – | – | – | – |
Разом за рік | – | – | – | – | – |
Сумарно за п’ять років | – | – | – | – | – |
* Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням процесу регулювання державними органами, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації та на кількість суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання, та на кількість процедур за рік.
Державне регулювання не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу).
- Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання
Порядковий номер | Показник | Перший рік регулювання (стартовий) | За п’ять років |
1 | Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання | 0,00 | 0,00 |
2 | Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | – | 0,00*
(суб’єкт повинен виконувати вимоги регулювання лише в перший рік) |
3 | Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання | – | 0,00 |
4 | Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва | – | – |
5 | Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання | 233184 грн | – |
Обрахунки витрат за п’ять років не проводились, оскільки дії, пов’язані із запровадження регулювання з боку суб’єктів господарювання та органу влади є одноразовими і здійсняться у перший рік запровадження регулювання.
- Розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання не передбачається.
ДОВІДКА
щодо відповідності зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС) проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)
Проєкт постанови розроблено Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
- Належність проєкту акта до сфер, правовідносини в яких регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС)
Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)» не належить до сфер, правовідносини в яких регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС).
- Зобов’язання України у сфері європейської інтеграції (у тому числі міжнародно-правові)
Проєкт постанови за предметом правового регулювання не стосується міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.
- Програмні документи у сфері європейської інтеграції
Програмні документи у сфері європейської інтеграції Президента України та/або Кабінету Міністрів України щодо предмета правового регулювання проєкту постанови відсутні.
- Порівняльно-правовий аналіз
Проєкт постанови за предметом правового регулювання не належить до сфер правовідносин, в яких регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС), та не стосуються міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.
- Очікувані результати
Прийняття проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)» дозволить привести Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929 , у відповідність до вимог Закону України від 02.03.2015 року №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» зі змінами внесеними Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4017-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру».
- Узагальнений висновок
Проєкт постанови за предметом правового регулювання не належить до сфер правовідносин, в яких регулюються правом Європейського Союзу (acquis ЄС), та не стосуються міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.
Заступник ГоловиВ. Короленко
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим