Постанова КМУ від 21.03.2025 р. № 325

27 Березня 2025 9:14 Поділитися

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21.03.2025 р. № 325

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 278 і від 10 березня 2023 р. № 216

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 278 «Деякі питання проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 30, ст. 1058, № 44, ст. 1538; 2021 р., № 21, ст. 944, № 84, ст. 5379) і від 10 березня 2023 р. № 216 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я» (Офіційний вісник України, 2023 р., № 31, ст. 1688; 2024 р., № 24, ст. 1533, № 85, ст. 5153) зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України Д. Шмигаль

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 21 березня 2025 р. № 325

ЗМІНИ,

що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 278 і від 10 березня 2023 р. № 216

  1. У постанові Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 278:

1) назву постанови викласти в такій редакції:

«Деякі питання проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» та ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» для лікарів (фармацевтів)-інтернів»;

2) пункт 1 викласти в такій редакції:

«1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» та ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» для лікарів (фармацевтів)-інтернів, що додається.»;

3) пункт 4 викласти в такій редакції:

«4. Міністерству охорони здоров’я забезпечити проведення відповідно до законодавства єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» та ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» для лікарів (фармацевтів)-інтернів у закладах вищої освіти незалежно від їх підпорядкування за рахунок та в межах коштів, передбачених на зазначену мету.»;

4) Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я», затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:

«ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 3 квітня 2019 р. № 278

(в редакції постанови Кабінету Міністрів України

від 21 березня 2025 р. № 325)

ПОРЯДОК

використання коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» та ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» для лікарів (фармацевтів)-інтернів

  1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Загальнодержавні заклади та заходи у сфері медичної освіти» для проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» та ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» для лікарів (фармацевтів)-інтернів (далі — бюджетні кошти).

У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному у Законі України «Про вищу освіту», інших актах законодавства.

  1. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОЗ.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є заклади вищої освіти державної форми власності незалежно від їх підпорядкування, що здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» та лікарів (фармацевтів)-інтернів.

Завданням розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня є своєчасне планування використання бюджетних коштів для подальшої оплати послуги з розроблення, підготовки, проведення та обробки результатів усіх компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» та ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» для лікарів (фармацевтів)-інтернів.

  1. Бюджетні кошти спрямовуються на:

1) оплату державному некомерційному підприємству «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України» розроблення, підготовки, проведення та обробки результатів компонентів:

єдиного державного кваліфікаційного іспиту (крім розроблення та проведення об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту) для осіб, що навчаються за рахунок коштів державного бюджету;

ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» для лікарів (фармацевтів)-інтернів, що навчаються за рахунок коштів державного бюджету;

2) розроблення та проведення об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту.

  1. Розроблення компонентів та проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 334 «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступенів фахової передвищої освіти та вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (Офіційний вісник України, 2018 р., № 40, ст. 1402; 2024 р., № 84, ст. 5060).

Розроблення та проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» здійснюються відповідно до Положення про інтернатуру, затвердженого МОЗ.

  1. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
  2. Складання і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
  3. З метою забезпечення прозорості витрачання бюджетних коштів інформація про результати їх використання оприлюднюється на офіційному вебсайті МОЗ.».

2. У Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2023 р. № 216:

1) у пункті 1 слова «за програмою» замінити словами «за бюджетною програмою»;

2) пункт 3 викласти в такій редакції:

«3. Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування витрат на здійснення безперервного професійного розвитку лікарів та сестер медичних / братів медичних (далі — медичні працівники) закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, які працюють за основним місцем роботи у цих закладах охорони здоров’я, яке не може перевищувати 2000 гривень (включно) на одного медичного працівника у поточному році.»;

3) у пункті 4:

в абзаці першому слово «лікарів» замінити словами «медичних працівників»;

абзаци другий і третій викласти в такій редакції:

«отримали путівку на проходження циклів тематичного удосконалення в закладах вищої та фахової передвищої освіти, наукових установах за рахунок коштів, передбачених у державному або місцевих бюджетах на відповідні заходи;

проходили навчання на циклах спеціалізації в закладах вищої та фахової передвищої освіти, наукових установах;»;

абзац шостий виключити;

4) пункти 6–8 викласти в такій редакції:

«6. Заклади охорони здоров’я комунальної форми власності на підставі затверджених ними щорічних планів навчання медичних працівників на заходах безперервного професійного розвитку подають до структурних підрозділів у строки, визначені МОЗ, дані щодо кількості медичних працівників за кожною категорією (лікарі, сестри медичні / брати медичні) окремо відповідно до пункту 4 цього Порядку.

  1. Структурні підрозділи у строки, визначені МОЗ, подають до МОЗ зведені дані в розрізі областей, м. Києва та Севастополя щодо кількості медичних працівників за кожною категорією (лікарі, сестри медичні / брати медичні) окремо у закладах охорони здоров’я комунальної форми власності, які потребують навчання на заходах безперервного професійного розвитку, відповідно до пункту 4 цього Порядку.
  2. МОЗ з урахуванням обсягу бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті, визначає показники кількості медичних працівників за кожною категорією (лікарі, сестри медичні / брати медичні) окремо у закладах охорони здоров’я комунальної форми власності, яким буде відшкодовано витрати на оплату навчання на заходах безперервного професійного розвитку (далі — показники кількості медичних працівників), та доводить ці показники до структурних підрозділів.

працівників до закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, які на підставі цих даних здійснюють коригування щорічних планів навчання медичних працівників на заходах безперервного професійного розвитку.

Критерії визначення закладами охорони здоров’я комунальної форми власності черговості включення медичних працівників до щорічних планів навчання медичних працівників на заходах безперервного професійного розвитку визначаються МОЗ.»;

5) пункт 11 викласти в такій редакції:

«11. Заклади охорони здоров’я комунальної форми власності щомісяця з 1 по 5 число (за грудень — до 18 грудня поточного року) подають за визначеною МОЗ формою звіт структурним підрозділам щодо кількості медичних працівників за кожною категорією (лікарі, сестри медичні / брати медичні) окремо, які пройшли навчання на заходах безперервного професійного розвитку та потребують відшкодування витрат на здійснення безперервного професійного розвитку, а також відомості про фактично понесені витрати кожним медичним працівником за навчання і суми, які підлягають відшкодуванню відповідно до вимог цього Порядку.

Структурні підрозділи здійснюють перерахування бюджетних коштів відповідно до звітів, поданих закладами охорони здоров’я комунальної форми власності.»;

6) у пункті 15 слова «відкриття рахунків» замінити словами «відкриття та закриття рахунків»;

7) пункт 17 викласти в такій редакції:

«17. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.»;

8) у тексті Порядку слово «лікар» в усіх відмінках і формах числа замінити словами «медичні працівники» у відповідному відмінку і числі.

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті