На тлі зниження захворюваності зменшуються й обсяги продажу препаратів. Захворюваність знижується вже кілька тижнів поспіль і ринок реагує відповідно. За підсумками 13-го тижня 2025 р. продовжується тенденція до зменшення обсягів продажу ліків. Водночас щодо показників минулого року темпи розвитку залишаються відносно стабільними. За підсумками 13-го тижня 2025 р. темпи зростання у грошовому вираженні становлять +19%, а в натуральному вже фіксується спад на рівні 0,5% порівняно із аналогічним тижнем минулого року (рис. 1).
Аналіз поденної динаміки демонструє, що темпи розвитку стосовно показників минулого року залишаються відносно стабільними і на початку 14-го тижня. Станом на 1.04.2025 р. зростання обсягів аптечного продажу препаратів у гривневому вираженні становить +18,9% порівняно із аналогічним днем (з урахуванням відповідної доби тижня) минулого року. У натуральному вираженні фіксується спад на 0,8% (рис. 2). Загалом же в березні 2025 р. темпи зростання в грошовому вираженні становили +24,5%, а в натуральному +3,1% порівняно із аналогічним періодом минулого року.
Розглядаючи динаміку аптечного продажу ліків у розрізі груп АТС-класифікації 2-го рівня, відзначається зменшення частки споживання препаратів, що застосовуються у разі кашлю та застудних захворювань, антибіотиків та анальгетиків (рис. 3).
Інфляційна складова, яка відображає зміну обсягів аптечного продажу лікарських засобів у грошовому вираженні за рахунок зміни ціни, залишається основним фактором зростання ринку в такому вираженні. Втім варто зазначити, що рівень впливу інфляції поступово зменшується. На 13-му тижні 2025 р. внесок інфляційної складової оцінюється у 14% (рис. 4).

*Сортування за обсягами продажу з 1.01.2025 р.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим