Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації положення Болар» (реєстр. № 13087). За відповідне рішення проголосували 272 народних депутати. Про це повідомив голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) Сергій Кузьміних, який представляв законопроєкт у Парламенті.
«Цей законопроєкт — частина системної стратегії розвитку фармгалузі, яку я запропонував та послідовно просуваю. Серед авторів законопроєкту майже увесь склад нашого Комітету здоров’я нації. І дуже важливо, що ухвалення цього законопроєкту передбачено в рішенні Ради національної безпеки і оборони України про заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців», — зазначив С. Кузьміних.
Нагадаємо, що 2 квітня за результатами опрацювання законопроєкту № 13087 профільний парламентський комітет рекомендував Верховній Раді України включити цей проєкт до порядку денного 13-ї сесії Верховної Ради України IX скликання та за результатом розгляду в першому читанні ухвалити його за основу з дорученням Комітету підготувати проєкт до другого читання.
«У нашому Комітеті пройшли численні консультації зі стейкхолдерами медичної галузі щодо впровадження «правила Болар» в Україні. Почули застереження щодо чітких запобіжників, які дозволять уникнути порушень патентного права, та врахували їх у законопроєкті № 13087. Документ, зокрема, передбачає, що реєструвати ліки можна на наступний день після закінчення дії патенту на оригінальний препарат. Але продавати, рекламувати чи комерціалізувати лікарські засоби до моменту завершення дії патенту заборонено. Очікуємо пропозиції до документа від народних депутатів та готуємо законопроєкт до другого читання», — прокоментував голова Комітету Михайло Радуцький.
Законопроєктом пропонується внести зміни до законодавства, які дозволять виробникам генеричних лікарських засобів проводити всі реєстраційні процедури для виведення їхньої продукції на ринок наступного дня після закінчення дії патенту на оригінальний препарат.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим