Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє, що Україна отримала у якості гуманітарної допомоги від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) 300 000 доз оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ). Розподіл вакцин по областях координує ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».
У зв’язку з цим у МОЗ наголошують на важливості вакцинації від поліомієліту. Адже це інфекційне захворювання, що уражує центральну нервову систему та може спричинити параліч і навіть смерть. Діти віком до 5 років — найвразливіші до поліомієліту. Востаннє випадок поліомієліту в Україні зафіксували у 2021 р. Єдиним і ефективним захистом від хвороби у світі визнана вакцинація.
Відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні вакцинацію проти поліомієліту у 2025 р. дітям проводять у віці:
- 2 міс — інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ);
- 4 міс — інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ);
- 6 міс — оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ);
- 18 міс — оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ);
- 6 років — оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ);
- 14 років — оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ).
Для того щоб вакцинувати дитину, слід звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, або до найближчого закладу охорони здоров’я. Усі щеплення за Календарем профілактичних щеплень — безоплатні.
Якщо ж дитина пропустила будь-які планові щеплення, слід подбати, щоб якомога швидше надолужити їх.
Наразі країна забезпечена всіма вакцинами для проведення рутинних щеплень для дітей та ревакцинації дорослих. Усі щеплення за Календарем профілактичних щеплень безоплатні.
За матеріалами moz.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим