Вакцинація — можливість для кожної дитини зростати здоровою!

25 Квітня 2025 9:39 Поділитися

Щороку за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у світі проводиться Всесвітній тиждень імунізації (World Immunization Week), що має на меті нагадувати лікарям та пацієнтам про важливість вакцинації для збереження життя. Цьогоріч Всесвітній тиждень імунізації проходитиме з 24 до 30 квітня під гаслом — Immunization for all is Humanly Possible (Імунізація кожного — це задача в межах людських можливостей), щоб звернути особливу увагу на те, чого людство завдяки імунізації зможе досягти найближчими десятиріччями, коли охоплення вже існуючими вакцинами у світі підвищиться, а нові вакцини, що зараз розробляються, будуть застосовані для захисту людей різного віку від більшої кількості небезпечних захворювань.

Вакцинація — це простий, безпечний та дієвий спосіб захисту людей від інфекційних захворювань, до того моменту, як вони почнуть із ними контактувати. Імунна система реагує на введену вакцину і виробляє імунітет проти інфекції. Таким чином формується захист проти хвороби.

Як відомо та доведено, щеплення проти інфекційних хвороб забезпечує індивідуальний захист, крім того, є суттєвим внеском кожного у зміцнення колективного імунітету — критично важливого в умовах війни, загроз поширення інфекцій і навантаження на систему охорони здоров’я. Зокрема, вакцинація може захистити від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції, вірусу папіломи людини тощо.

Варто відзначити, що завдяки впровадженню вакцинації проти натуральної віспи у 1967 р. людству вдалося повністю викорінити одну з найнебезпечніших хвороб в історії людства. Згідно з даними ВООЗ, з 1974 р., коли була започаткована та впроваджена глобальна Розширена програма імунізації, вакцини врятували близько 154 млн життів — а це більше 3 млн життів на рік або 6 життів щохвилини.

З даними Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, за підсумками 2024 р. показники вакцинації проти більшості інфекційних хвороб у нашій державі перевищують 80%, виходячи на довоєнний рівень. Однак для забезпечення колективного імунітету вони залишаються недостатніми, адже, за рекомендаціями ВООЗ, рівень охоплення щепленням для формування повноцінного колективного імунітету має сягати 95% і вище.

Важливо пам’ятати, що якщо в дитини навіть пропущені якісь із щеплень, це не привід продовжувати нехтувати можливістю підтримати її здоров’я і надалі. Необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, щоб наздогнати графік щеплень та повернути дитині право зростати здоровою.

МОЗ України повідомляє, що наразі наша країна забезпечена всіма вакцинами для проведення рутинних щеплень для дітей та ревакцинації дорослих, які передбачені Календарем профілактичних щеплень. Вакцинація — безоплатна, і зробити її можна в пунктах щеплень у медичних закладах країни, попередньо проконсультувавшись у свого лікаря.

Фармацевти, які тримають передову фармацевтичного «фронту», як одні з перших представників охорони здоров’я, до кого звертаються по медичну допомогу в більшості випадків та до думки і поради яких дослухаються, також мають залишатися соціально активними та пропагувати вакцинацію серед населення. Адже вакцинація — це про здорове майбутнє без страху перед захворюваннями, які людина може сьогодні взяти під контроль!

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами moz.gov.ua, phc.org.ua, vaccine.org.ua та www.who.int

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті