За підсумками 16-го тижня 2025 р. темпи розвитку ринку суттєво знизилися як у грошовому, так і натуральному вираженні і становлять +9,2% у грошовому і –8,3 у натуральному вираженні порівняно з аналогічним тижнем минулого року. Для порівняння на 15-му тижні показники розвитку становили +20,4% у грошовому та +1,3% у натуральному вираженні (рис. 1). Як уже зазначалося, суттєво вплинуло на зниження показників розвитку зменшення обсягів аптечного продажу ліків у день святкування Великодня.
Більш наглядно спад демонструє поденна динаміка обсягів роздрібного продажу ліків. Так, 20 квітня у день святкування Великодня обсяги продажу зменшилися на 35% у грошовому та на 45% у натуральному вираженні. Втім з початку 17-го тижня обсяги продажу та темпи розвитку відновилися, і станом на 24.04.2025 р. зростання обсягів аптечного продажу ліків у гривневому вираженні становить 19,6%, а в натуральному 2% порівняно із аналогічним днем (з урахуванням відповідної доби тижня) минулого року (рис. 2).
У розрізі груп АТС-класифікації 2-го рівня фіксується збільшення частки препаратів групи M01 «Протизапальні та протиревматичні засоби». Для інших груп з топ-5 фіксується зменшення частки в загальній структурі аптечного продажу (рис. 3).
Індикатори зміни обсягів аптечного продажу у грошовому вираженні демонструють, що основним фактором вагомого зростання ринку залишається інфляційна складова, яка відображає зміну обсягів аптечного продажу препаратів у грошовому вираженні за рахунок зміни ціни. На 16-му тижні 2025 р. внесок інфляційної складової оцінюється у 14% (рис. 4).

*Сортування за обсягами продажу з 1.01.2025 р.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим